Як вибрати антивірус

4-27-2021

З розвитком інформаційних технологій особливу значимість набуває питання забезпечення захисту персональних даних.  Буквально щодня з’являються нові шкідливі програми, призначені для отримання несанкціонованого доступу до важливої інформації на комп’ютері користувача або групи користувачів. Без антивіруса , який можна замовити на сайті https://ua.softlist.com.ua персональний комп’ютер вразливий перед атаками і стає легкою здобиччю перед кібершахрайником.

З тієї причини, що багато особливо початківці комп’ютерні користувачі нехтують покупкою і установкою антивірусної програми, в корпорації microsoft вирішили впровадити в операційну систему штатний захисник інформації, який отримав відповідну назву – захисник windows, проте його ефективність і здатності виявляти загрози досі залишається під великим питанням. Серед досвідчених користувачів в пріоритеті залишаються перевірені часом програми. У цій статті розповімо про кращих антивірусах 2020 року.

Навіщо потрібен антивірус?

Працюючи в інтернеті, завжди є ризик піддатися атаці шкідливого програмного забезпечення. Варто розуміти, що сам по собі вірус не проникає в операційну систему. Цьому передують певні дії користувача. Найчастіше це скачування файлів і їх інсталяція, перехід по сумнівних посиланнях. Встановлений справно працюючий антивірус запобіжить перехід по посиланню, якщо розпізнає сайт як фішинговий. Також не буде встановлена програма або гра, здатна нашкодити комп’ютеру.

Можна відзначити основні напрямки діяльності практично будь-якого антивірусного програми:

  • перевірка всіх відвідуваних користувачем сайтів на безпеку;
  • перевірка файлів операційної системи;
  • блокування рекламних оголошень і небажаного вмісту;
  • запобігання хакерських атак.

Впоратися з усіма цими завданнями здатна всього одна програма, яку необхідно встановити на комп’ютер. З інсталяцією антивіруса відбувається автоматичне відключення захисника віндовс, але за умови, що система змогла розпізнати додаток. Також відзначимо, що крім антивірусів для комп’ютерів існують і додатки для мобільних пристроїв. Фактично вони виконують ті ж самі завдання, так як смартфони та планшети певною мірою уразливі перед вірусами.

Кращі безкоштовні антивіруси

Щоб убезпечити свій комп’ютер або цілу мережу, доведеться інвестувати кошти і нерідко користуватися послугами професіоналів, якщо мова йде про великих організаціях. Для домашнього користування підійде безкоштовний антивірус, але назвати його безкоштовним можна лише умовно. Велика частина розробників пропонують захисний софт з деякими обмеженнями в безкоштовній версії. Практично всі компанії надає безкоштовний тарифний пакет, але найчастіше він включає тільки базовий функціонал. До недавніх пір компанія norton займалася створенням антивірусних додатків, які були доступні у безкоштовній версії. Але вже в 2020 році ситуація змінилася і в norton переглянули свій підхід. Якщо ви ставитеся до захисту особистої інформації серйозно, то потрібно бути готовим до витрати декількох десятків або сотні доларів на покупку ліцензії.

Kaspersky

Нещодавно вийшла оновлена версія відомого антивірусного додатка, що отримала багато в чому говорить назву-kaspersky free. Цей продукт здатний забезпечити базовий захист операційної системи та інформації, що зберігається на диску персонального комп’ютера. Встановивши kaspersky free, користувач не отримає численні додаткові модулі з kaspersky internet security 2020.

Останні проведені дослідження в області ефективності роботи антивірусних програм в черговий раз продемонстрували високу здатність продукту kaspersky до виявлення і запобігання кіберзагроз. Щоб по максимуму убезпечити свій комп’ютер від зовнішнього впливу з боку кібершахраїв, варто придбати платний варіант. Але і безкоштовна версія отримує від простих користувачів масу хвалебних відгуків і найвищі експертні оцінки.

Bitdefender

Ось вже який рік в сукупності за всіма параметрами захисту лідером ринку є bitdefender antivirus. Є спеціальна версія free edition, доступна для користування кожному бажаючому. Єдиний недолік програми-відсутність російської мови. Але інтерфейс антивіруса інтуїтивно зрозумілий і максимально спрощений. До переваг можна віднести ефективну роботу при відносній «тиші». Програма bitdefender ніколи не відволікає по «дрібницях», а навіть з найсерйознішими погрозами справляється без участі користувача.

Avira free antivirus

У трійку лідером входить захисний продукт під назвою avira. Крім вже давно існуючого avira antivirus є ще й avira security suite, що відрізняється наявністю набору додаткових модулів. Це безкоштовний і зручний софт, який отримав максимально високі оцінки в плані захисту операційної системи віндовс від вірусів і потенційно небезпечних програм. Програма здатна сканувати всі файли, що зберігаються в пам’яті пристрою в реальному часі і створювати завантажувальний диск.

Кращі комерційні антивіруси

У категорію комерційних антивірусів входять платні програми, що забезпечує базовий або комплексний рівень захисту персонального комп’ютера.

Eset nod32 antivirus

Компанія eset пропонує купити річну підписку всього за 1490 рублів для базового захисту трьох комп’ютерів. Комплексний захист обійдеться в 1990 рублів за три пристрої. За ці гроші користувач отримає хмарний захист, перевірку файлів в реальному часі, запобігання загроз проникнення в систему шкідливого пз, що займається вимаганням і шантажем. Це цілком обгрунтована і конкурентна ціна, з урахуванням вартості менш ефективних конкурентних продуктів.

Dr. Web для windows

Після установки dr. Web буде мовчки і слухняно усувати всі атаки, яким схильний комп’ютер з виходом в інтернет. Головним компонентом програми виступає splder guard-стежить за всіма файлами і перевірять їх ще до початку установки. Модуль перевірки графіки splder gate виявиться корисним в тих ситуаціях, коли є загроза опинитися в числі майнер, що використовують чужі потужності у власних цілях. Є і вбудований антивірусний сканер, що запускається з ініціативи користувача.

Кращі комплексні антивіруси

В дану категорію входять додатки, що надають комплексну і найчастіше розширену захист від усіх відомих на сьогоднішній день загроз. У цю категорію можна сміливо віднести всі розглянуті вище антивіруси. Але при цьому користувачеві необхідно буде придбати ліцензію, щоб отримати весь комплекс захисних модулів в своє розпорядження.

Рейтинг наступний:

  • kaspersky internet security;
  • eset nod32 internet security;
  • dr. Web security;
  • bitdefender internet security;
  • norton security;
  • avast.

Всі ці продукти в тій чи іншій мірі відмінно справляються з усіма поставленими завданнями.