«Зроблено в США». А дивитися нам

395
0

Завдання глав(в)реда написати рецензію на «Зроблено в Америці», ймовірно, було викликано фактом небажання всій шакальской братії дивитися це зліпок кінематографічної історії. Я навіть ненароком (фрейдистським «нароком») у розмові з головним шакалом назвав його «Одного разу в Америці», що викликало «самобатхерт», ну да ладно.

«Зроблено в США» (American Made)
Режисер: Даг Лайман
В ролях: Том Круз, Ронал Глісон, Сара Райт
Дата прем’єри: 2017 рік

Сюжет: добре, коли у тебе все є. Погано, коли тобі треба за це «все» давати свідчення. Успішний пілот величезного «Боїнга» бере від життя по максимуму, але як довго він ще буде уособленням Американської мрії?.. Скільки ще він зможе одночасно працювати і на ЦРУ, і на наркокартелі?

Фільм віщував (інтуїція підвела) ламповий байо(pig), з блэкджэком і «крузами». Дружина заснула через 30 хвилин, але я стримався і додивився це до кінця. «Narcos», «кокаины-брейкинбэды» та інші «эскобары» переглянуті вже давно, а тому звинувачувати у відсутності знання мат.частини та спецпідготовки не варто. Тепер про суть.

«Зроблено в США»

Круз (не плутати з Крузом Кастільо з «Санта-Барбара»), такий собі успішний пілот цивільної авіації (з окладом куди більше «папиццот» ™), зустрічає рудого агента нібито-ЦРУ (раптово(!) актор — син Брендан нашого Глісона), який ненав’язливо його вербує. Вельмишановні кіномани, це не спойлер, бо все відбувається в перші секундо-години фільму. Дозволю собі авторське відступ, але саме в цьому фільмі я пізнав дзен «однаковості» ролей Тома Круза, (хай простить мене Рональд Рейган Хаббард). Вічно молодий/вічно тверезий актор пронизливо дав зрозуміти, що якихось специфічних персонажів і «рольових многоходовочек» від нього не дочекаємося.

На цьому відступ закінчено, бо шакали чекають видобутку. А видобутку ви тут і не дочекаєтеся, бо «Акелла промахнувся!». Добре, рухаємося далі.

Відомі хлопці з колумбійської братії виглядають, аки мужички, що на дачі смажать шашлик під пиво — такі добродушні «пивні барони».

«Зроблено в США»

Сюжетна лінія неспешна і предугадываема до своєї логічної розв’язки. Протистояння АсаШай з СРСР показано мультяшним фейспалмом-напалмом, як на мене. Можливо, оглядати байопік — невдячна справа, але, з іншого боку, є ж гідні представники жанру («Тисячі їх» ©).

На жаль, подібним зразком жанру він так і не став, незважаючи на Круза і бюджет. А міг би!!! (будемо чесні один з одним — не міг). Часом, немає-немає і ти намагаєшся провести паралелі, на мій погляд, більш вдалим «Збройовим бароном», але справа це виявляється кілька невдячним, що тут же з полегшенням кидаєш цю затію. Якщо ви нічого не зрозуміли з даного плутаного анти-спойлера, ось вам резюмирующий абзац.

Головний герой, фірмово посміхаючись протягом усього фільму (як на плакаті в переході на мінській станції «Купалівська») літає на різних повітряних суднах «туди-назад» (частенько навіть в Гондурас), приземляється і знову злітає, але вже з «речовинами». Періодично зустрічається з вусатими наркобаронами, вкрай непереконливими вербувальниками ЦРУ і куди рідше з дружиною, що в одних трусах чекає вдома… А після і не чекає.

Хотілося б додати в підсумку щось життєствердне і більш чітке, що дало б нам (вам), шакалам, а, лазівку для виходу в кіно, але не буду, бо її немає і не буде. Шакали ніколи ні до чого не примушують, бо не в наших правилах, проте йти я пораджу в найближчий вечір не на «Зроблено в Америці», а, наприклад, на «Біжить по лезу 2049».

Підсумок: 5,5 шакалів з 10.

P. S. Не без новин. На зйомках фільму загинули 2 пілота (третій залишився інвалідом). Все це відбулося (і знову, раптово!) 11 вересня. Круза намагаються засудити (примітно, що незадоволений один з виконавчих продюсерів) за примусове пілотування в поганих погодних умовах злощасного літака.

Андрій Ru.Sin