«Золото». Не плутати блискуче з мяким

363
0

В «Золоті» Меттью Макконахі трансформувався в божевільного золотошукача зразка 80-х минулого століття. Одержимість його героя вимагала жертв, і актор на них із задоволенням пішов — розжирів і взагалі значно змінився. Питання тільки в тому, чи варто було це все тих самих зусиль?..

«Золото» (Gold)
Режисер: Стівен Гейган
У ролях: Меттью Макконахі, Едгар Рамірес, Брайс Даллас Ховард
Дата прем’єри: 2016 рік
Сюжет: Він немолодий, він п’є і курить занадто багато і, як здається, зовсім не пристосований до сімейного життя. Зате він знає, де можна знайти золото. Точніше, як знайти гроші і людей, які йому його знайдуть. Інше — неважливо.

Фільмів про одержимих останнім часом виходить відносно багато, а вже коли актори заради таких ролей стали трансформуватися не тільки емоційно, а й фізично, можна говорити про новий тренд. Ось і Меттью Макконахі пішов дорогою Крістіана Бейла, для своєї чергової картини разжирев, полысев і вибивши вставивши фальшиві зуби. І все заради другого «Оскара» попадання в образ, заради достовірності та, розумієш, системи Станіславського. Може бути від Макконахі для «Золота» і не була потрібна така трансформація, але якщо актор того хоче сам — як йому відмовити в бажанні виглядати потворно? Можна навіть було підсилити ефект, наприклад, відрізати йому ногу — адже інваліду будуть співпереживати куди більше. «О боже, для своєї нової ролі Меттью відрізав собі ногу! Ну як тут не дати «Оскар» за тупість!». Але буде нам баламутити. Право актора на перевтілення є божа роса, і ми повинні бути їм вдячні за це. Головне, щоб це було хоч з якимось ККД, а то той же Бейл два рази спотворював себе практично вхолосту — для «Машиніста» та «Рятівного світанку», фільмів досить тупих, зате про страждання.

Щоб ще більше посилити драматичний образ героя Макконахі, його відразу кидають у безодню алкоголізму, потім знищують його родину, і бонусом йде зараження малярією.

Але що там з «Золотом»? Так начебто все добре — у нас є лиха, і в теж час заснована на реальних подіях, історія. Грубо кажучи, двоє божевільних на презренном металі пов’язують свої нікчемні життя з його видобутком і тому постійно потрапляють в неприємні ситуації. Вогонь, вода, мідні труби — вони проходять через все, щоб у фіналі витримати суворий іспит. І щоб ще більше посилити драматичний образ героя Макконахі, його відразу кидають у безодню алкоголізму, потім знищують його сім’ю (точніше те, що від неї залишилося), і бонусом йде зараження малярією. У фіналі в його щербату пику запускають вишенькою від торта — крахом усіх його бізнес-проектів. Але не думайте, що ми спойлерим — «Золото» як той самий торт, і, знімаючи верхній шар, ти отримуєш доступ до нижнього, який виглядає ще солодше, але за фактом отруйний як плювок Сатани.

«Золото». Справжній дефектив

Макконахі робить збірний образ золотошукача, який окрім золота нічого в житті не бачить і не знає. Тобто це точно те, як ми уявляємо собі таких людей, свихнувшихся на своїй роботі. Від такого стовідсоткового потрапляння в ціль стає трохи нудно, і очамрілі очі Макконахі до середини фільму відверто приїдаються. Так, він знову грає на межі можливого, але хіба ми не бачили вже такого Макконахі раніше? Актор стовідсотково вклався в запропонований йому образ, хоча рамки характеру могли б бути і ширше, цікавіше, новіші, в кінці кінців. І було б значно веселіше, якби його герой був по іншу сторону барикад. Приміром, служив банкіром, оточеним ось такими шаленими золотошукача. І намагався б їх усіх не лише приборкати, а й обдурити. Але Макконахі любить вогонь в своїх очах, тому він вибирає безумців-ідіотів. В принципі, теж непогано, але приїдається.

«Золото». Лавэха каламутиться, теличка крутиться

«Золото» це відмінне кіно-презерватив, який одягаєш тільки один раз, зате для задоволення. Незважаючи на всі хитрощі Макконахі, він не отримає за цю роль вже нічого крім хороших рецензій, так що служити богу лицедійства йому належить ще завзятіше. Зате у нього в скарбничці ще один розумний фільм, за який колись герою романтичних комедій не буде соромно. І нехай навіть це все скидається на бюджетну копію «Вовка з Уолл-стріт» з героями з «Справжнього детектива». Зате Макконахі залишилося тільки ще трохи натиснути… і може бути, все-таки відрізати одну ногу.

Ставимо фільму шість шакалів з десяти можливих. Зрозуміло, що за Макконахі, але і за захоплюючий сюжет теж. Також відзначимо Брайс Даллас Ховард, яку ми не відразу дізналися, що теж їй в плюс.