Жыве хорар! «Заклятыя скарби» — перший білоруський хоррор-серіал на «мове»

421
0

В принципі, майже все, що білоруські кінематографісти роблять останні 20 років, можна назвати хоррором. Але тут за справу взялася молодь, і з амбіціями — автори точкою опори називають дійсно видатну екранізацію «Дикої полювання короля Стаха» Володимира Короткевича.

«Першы беларускі незалежны інтэрнэт-серыял у жанри трылера. Яго здымаюць энтузіясты кінематографа. Без прадусараў і дзяржпадтрымкі, на ўласныя сродкі. Усе акцеры і каманда працуюць амаль задарма. Гета сміли эксперымент па стварэнні арыгінальнага серыяла для інтэрнэту. Распаўсюджваецца свабодна».
skarby.by

Сергій Овсянник, режисер

Ще одні молоді таланти, слідом за столичним режисером Євгеном Куренчаниным, намагаються зробити кіно, використовуючи виключно власні сили. Автором ідеї, продюсером і режисером є Сергій Овсянник, якого можливо хтось знає з передачі «Приват» на каналі «Белсат». Також Сергій засвітився в якості оператора кліпу «Дзень незалежнасці» білоруських альтернативників «Мутнаевока».

За основу була взята однойменна культова книга «Заклятыя скарби» (вийшла в 1992 році феноменальним тиражем в 200 000 примірників), всі серії будуть незалежними один від одного і розповідати окремі історії.

Книгу, до речі, до цих пір пам’ятають — і не тільки завдяки тому, як цікаво і жваво були в ній подані білоруські легенди, але і як не щадив дитячі уми відмінний художник-ілюстратор Олексій Новицький:

Після таких картинок чимало дітей обрали собі професію патологоанатома

Всього, як повідомляється, над інтернет-серіалом працює 10 осіб, в даний момент укомплектовується штат акторів. Обіцяють кілька сезонів 8 серій кожен.

Хочеться вірити, що у хлопців вийде щось варте уваги, і вони не будуть надалі так явно використовувати стічні картинки. Але тизер виглядає ефектно і як мінімум говорить нам про те, що автори в курсі всіх хоррор-досягнень у галузі.

«Прокляті скарби» і рука з-під землі — вже не про картоплю-вбивцю мова?..

У даний момент зйомки в самому розпалі. Оцінити перший досвід незалежних творців інтернет-жахів можна буде вже цієї весни. За новинами проекту слідкуйте на офіційному сайті серіалу.