Житіє Брайана, пса смердящего. Режисер Сінгер як новий голлівудський ізгой

372
0

Після того, як мас-медіа видоїли весь можливої трафік з історій падіння Харві Вайнштейна і Кевіна Спейсі, середньостатистичний американський обиватель, закинувши в пащу жменю поп-корну, зажадав нову публічну жертву. Ним став режисер Брайан Сінгер.

53-річний Брайан Сінгер відомий такими фільмами, як оскароносний «Звичайні підозрювані», супергеройський «Повернення Супермена», і п’ятьма фільмами франшизи «Люди Ікс», включаючи «Люди Ікс: Перший клас», «Люди Ікс: Дні минулого майбутнього» і «Люди Ікс: Апокаліпсис».

Відкритий бісексуал, Сінгер увійшов в голлівудську категорію «А» 2000 році, коли почав штампувати блокбастери. До цього він займався творчістю — знімав складні, яскраві фільми, один з яких («Підозрілі особи») навіть став культовим. З «Людей Ікс» все стало значно простіше, але прибутковіше. Разом з тим за Сінгером ще з 90-х волочився нехороший шлейф педофільських скандалів, але поки режисер приносив величезні гроші, всі ці історії самі собою заминалися. І тільки коли з голлівудського Олімпу з оглушливим гуркотом полетів Вайнштейн в обнімку зі Спейсі, зацікавлені особи згадали і про Сінгера. Але і тут Сінгеру все сходило з рук (навіть численні судові позови), поки оточення не стало бити по найвразливішому його місцем — за його фільмів.

Перший удар був нанесений по тріумфальній «Богемської рапсодії», яку спочатку робив Сінгер, але потім дознімав Декстер Флетчер, ботан з «Карти, гроші і два стволи». Тому що в якийсь момент знахабнілого Брайана вигнали зі знімального майданчика через прогулів і «неналежної поведінки». А тепер режисера ще виключили з номінації на премію BAFTA 2019 в результаті нових звинувачень у педофілії.

Кінокомпанія Millennium Films зупинила виробництво нової версії «Рудої Соні»

І ще удар — кінокомпанія Millennium Films зупинила виробництво нової версії «Рудої Соні», знову-таки з-за безперервних скандалів навколо Брайана Сінгера. Хоча режисер вже витратив приблизно рік на розробку ребут.

«Руда Соня» в оточенні Брайанов Сингеров

«Руда Соня» — пригодницький фентезі-бойовик 1985 року за мотивами однойменного коміксу Роя Томаса 1973 року з участю Бригіти Нільсен і Арнольда Шварценеггера в головних ролях. Фільм був знятий на хвилі успіху дилогії «Конан-варвар» і «Конан-руйнівник», однак «Руда Соня» не була успішною в прокаті, окупивши менше половини бюджету, і отримала негативні оцінки критиків.

І до останнього часу у Сінгера були величезні шанси залишитися режисером «Соні», якби не його показна впевненість у тому, що йому знову нічого не буде. У відповідь на звинувачення опальний режисер нещодавно бовкнув, мовляв, «в Америці люди невинні, поки не доведено протилежне». У пресі фразу зробили заголовком для десятків злих статей, і Сінгера почали відверто демонізувати. Природно, вибиваючи з-під нього стілець режисера «Рудої Соні».

А ти точно режисер?

Що буде з Сінгером далі? Найочевидніший варіант — він перетвориться (якщо вже не перетворився) в нового Кевіна Спейсі, парію, аутсайдера, чия суперуспішним кар’єра і особисте життя буду зруйновані. Але поки Сінгера ніхто не схопив за член руку, поки хоч один судовий позов не призведе до кримінального терміну, він цілком може продовжувати виляти між судовими засіданнями.

Проте сімейні знімати блокбастери він вже точно не буде.