«Зелена кімната». Nazi Punks Fuck Off

383
0

Трохи недолугий, зате з усіма атрибутами «культовості» і літрами крові трилер — «Зелена кімната» могла б дати кар’єрі Антона Єльчина новий несподіваний поворот, якби не несподівана смерть актора.

«Зелена кімната» (Green room)
Режисер: Джеремі Солнье
У ролях: Антон Єльчин, Імоджен Путс, Патрік Стюарт
Дата прем’єри: 2015 рік
Сюжет: Молода панк-група їздить по рідній Америці в пошуках майданчиків для виступу. Після низки невдач несподівано з’являється можливість виступити по-серйозному: на сходці скінхедів у відокремленому місці «для обраних». Концерт як концерт, але неофашисти раптом виявляються справжніми злочинцями…

«Зелена кімната»

«Від серця — до сонця». Якщо тобі зрозумілий сенс цієї фрази, то вітаємо: ти або завзятий інтернет-серфер, або неофашистами. Дуалізм присутній і у фільмі Джеремі Солнье — з одного боку це груба і жорстока драма про панків у тилу ворога, а з іншого — натяк на те, що всяка ідеологія лише завіса для злочинного бізнесу. Горе-музиканти, в принципі, розуміють свою нікчемність і тупість, раптом виявляються у дорослому житті, у якої є стріляє зброя, наркотики і молодики, які готові вбивати без зайвих слів. Таке різке дорослішання, скидання рожевих окулярів і стиснення власного очки одночасно. За темпом, брутальності і кастингу «Зелена кімната» нагадує відмінний слешер 2006 року під назвою «Дикість» — з цієї суворої стрічкою «Кімнату» додатково ріднить те, з яким смаком режисер показує, як собаки рвуть на частини живих людей. Занурювати час від часу глядача головою в кров, кишки і лайно, після чого даючи кінозалів відпочити на діалогах — прямо скажемо, прийом далеко не нова, зате ми отримуємо те, що хотіли.

Взагалі «Зелена кімната» робить все, щоб сподобається любителям полоскотати собі нерви. Декорації якогось ангара, переобладнаного під концертний майданчик для всякої швали і потім, як з’ясовується, точка збору бандитів — таке ми ніби як тисячу разів вже бачили, але дивитися все одно приємно. Напівтемрява з отруйно-зеленим світлом, розриває мозок свист фонящих колонок і пульсирущие басові ритми — глядач розуміє, що він на дні, що тут виродки абсолютно все, і закінчиться все обов’язково херово. Антон Єльчин, який ніби як головна зірка у фільмі, на щастя ковдру на себе не тягне (або режисер так не хотів, чи Антон просто не зміг), і виглядає всього лише «одним із». Про його акторську гру можна сказати тільки одне — хлопець старався, хоча виділити його образ з усіх попередніх досить складно. Але ми ще побачимо його в п’яти (!) посмертних фільмах, і як заявляється, актор дійсно почав пробувати себе в незалежному кіно і в незвичних ролях. Повторимося, скажено шкода, що для нього все так безглуздо закінчилося.

Чи стане цей трилер епітафією Ельчину? Та звичайно ні, все-таки «Зелена кімната» хоч і дуже жорстока і ефектна картина, але грубувато зшита. Нагадує ті самі американські панк-групи — шуму багато, «вставляє», але для історії цього мало. Просто ще один фільм про жорстокість, який безглуздо дивитися кілька разів — заряд ненависті в картині вистачить лише на один вдумливий перегляд.