Я тільки запитати! Неприємні запитання до авторів Two Point Hospital

436
0

У 1997 вийшов божевільний симулятор лікарні Theme Hospital і ігрової індустрії знадобилося 20 років, щоб вона змогла повторити цей шедевр. «Повторити» — тобто зробити прямий рімейк, загорнути його в яскравий оболонку і згодувати отриману пігулку хворому. Який просив «що-небудь від скучноты». Тримай, хлопець. Ти їв цю пілюлю в 1997 році, але вже встиг забути.

Two Point Hospital («Дві вершини»).
Офіційний сайт.
Системні вимоги (мінімальні):
Потрібні 64-розрядний процесор, операційна система
ОС: Windows 7 64-bit
Процесор: Intel Core i3 6100 or AMD FX-4350
Оперативна пам’ять: 4 GB ОЗУ
Відеокарта: NVIDIA Geforce GT 1030, 2GB (Legacy: NVIDIA GeForce GTX 460), AMD RX550, 2GB (Legacy: AMD Radeon HD 6850), Integrated: Intel HD Graphics 630
DirectX: Версії 11
Місце на диску: 5 GB

Спроб повторити успіх Theme Hospital було зроблено кілька. Народними умільцями створений і активно оновлюється Corsix Theme Hospital — це нищебродский open sorce клон Theme Hospital, абсолютно безкоштовний, але вимагає для своєї роботи оригінальні графічні файли гри. Далі, студія Deep Red Games 2007 випустила власний симулятор лікарні, названий Hospital Tycoon. Гра була в 3D, мала кілька оригінальних рішень, але в цілому публіці «не зайшла». І ще є Project Hospital (точніше, не є, але буде гра вийде 30 жовтня 2018 року), це гранично суворий і акуратний симулятор лікарні, в якому фірмовому чорного гумору місця не залишилося. І, нарешті, TwoPoint Hospital, реліз якої відбувся 30 серпня і яка вже отримала 84% облизываний від критиків на Metacritic. Чесно кажучи, бурхливі захоплення з приводу Two Point Hospital нам незрозумілі. І зараз пояснимо, чому.

П’ять шакальих питань до авторів Two Point Hospital

1. Як у вас вийшло зробити гру нудною? Перші враження проходять приблизно за годину — саме стільки часу вам потрібно, щоб розібратися в механіці Two Point Hospital, інтерфейсі і послідовність ваших дій. Далі вас чекає однакова рутина — в кожній новій лікарні ви будете починати з нуля, і це означає, що до появи нових кабінетів ви будете будувати й облаштовувати десятки вже вам добре знайомих. Це вбиває інтерес до нових рівнів. Звідси, до речі, незрозуміло, чому в грі немає такого інструменту, як «копіпастер».

2. Нові кабінети часто з’являються просто за те, що ви будете… нічого не робити. Тобто стартуйте потрібне дослідження, і після цього гру можна… залишити грати саму з собою. Ви можете піти попити чай, погуляти, порушити громадський порядок, страшно напитися, полізти в бійку, просидіти в «мавпятнику» три доби, повернутися додому і побачити, що гра чудово справляється і без вас. Ну, таке.

3. По суті, Two Point Hospital це довгоочікувана красива версія Theme Hospital. З очевидним ухилом до декорування вашої лікарні (див. The Sims). З’явилося багато предметів для декорування, для розваги персоналу і відвідувачів, для поліпшення настрою і так далі. І гра поступово вимагає, щоб ми використовували всі ці предмети у всіх кабінетах. У якийсь момент це стає втомлює, немов ти якась модниця, яка грає в «Твоя найбільш няшная кімната 2018», а не в симулятор лікарні.

4. Дивно, але при всій удаваній складності Two Point Hospital продукт гранично простий. Розібратися в секрети та нюанси гри можна навіть, якщо ви недавно пережили лоботомію. Більше того — Two Point Hospital, здається, взагалі неможливо програти. Можливо, в майбутньому це виправлять патчами або додадуть які-небудь хардкорні DLC, але, повторимося, Two Point Hospital дуже проста.

5. На відміну від Theme Hospital, Two Point Hospital з якоїсь причини немає пісочниці. Тобто в грі неможливо отримати на старті величезну лікарню, яку можна буде забудовувати всіма доступними кабінетами, і потім мучити лікувати пацієнтів різноманітними препаратами. Це повертає нас до пункту №1: в якийсь момент думаєш, що це не симулятор лікарні (так блін, в Two Point Hospital навіть моргів немає), але симулятор повторень. З таким розкладом про реіграбельності говорити не доводиться — пограв, та забув.

Theme Hospital — економічний симулятор, створений компанією Bullfrog Productions і випущений в продаж Electronic Arts в 1997 році. Завдання гравця — створити лікарню і керувати нею. Як і більшість інших ігор від Bullfrog, Theme Hospital містить у собі неабияку дозу ексцентричного гумору.

Кілька питань «винесемо за дужки». У Two Point Hospital є проблеми з оптимізацією (в якісь моменти вона магічним чином починає «гальмувати», хоча здавалося б). Постійно доводиться відволікатися на якісь дрібниці (наприклад: співробітники весь час вимагають підняти їм зарплату, і якщо їх відозви ігнорувати, то вони звільняються. Опції «дати відповідь по голові» знову-таки немає). І останнє: гра зі всієї цієї «мультяшну» графікою виглядає зовсім дитячої, несерйозною, необов’язковою навіть. У якийсь момент розумієш, що ти вже другу годину сидиш за тим, що розставляєш по лікарні горщики з квітами. А це вже якийсь «симулятор торгового центру», як правильно написали в одному огляді про гру у Steam.Two Point Hospital красива, але неможливість різати пацієнтів пригнічує

Так що, все погано? Краще пропити заощадити ці 20 баксів і дочекатися Project Hospital? Ну, не все так жахливо з Two Point Hospital. Гра дійсно красива. Персонажі промальовані дуже добре, у них багато анімацій, і вони створюють певну атмосферу такий трохи дурною лікарні. Є дійсно забавні хвороби і нестандартні шляхи лікування від них, кабінетів досить багато, зустрічаються і відмінні від стандартного «вилікуй 100 пацієнтів» місії. Навіть землетруси бувають! Але в цілому Two Point Hospital стерильна, казуальна і проста. Останнє взагалі тренд у таких неофіційних рімейках. Але що поробиш — здається, сучасні геймдевелоперы вважають нинішнє покоління гравців тупішим, ніж ми були в 90-х.

Може вони і праві, до речі.