«Воно». Куди йде дівицтво

397
0

Ми ніколи не побачимо «Воно» Кері Фукунага («Справжній детектив»), який готував брутальну і натуралістичну екранізацію, з дитячої оргією у фіналі і навіть гомосятиной. Тепер все, що у нас є, це просто нова гідна екранізація Кінга — перша з часів «Імли» і «1408». Гідна, але не шокуюча.

«Воно» (It)
Режисер: Андрес Мускетті
У ролях: Джейден Либерер, Джеремі Рей Тейлор, Софіа Лілліс
Дата прем’єри: 2017 рік

Сюжет: У провінційному місті Деррі пропадають люди. Часто, й безслідно. Але звертають на це увагу тільки члени «Клубу невдах» — підлітки, які розуміють, що відбувається щось страшне. І одного разу їх життя вторгається клоун Пеннівайз, древнє зло, давним-давно поселився в Деррі. Воно починає полювання за «Невдахами»…

У мене є кульки для тебе

Ті кінокритики і кинокритикессы, що ставлять фільму Андреаса Мускетті 10 з 10, вперто ігнорують той факт, що:

  • А) до нього вже була одна екранізація,
  • Б) весь контент був придуманий не режисером.

Відповідно, головна складність для Мускетті була в одному — зробити такого нового монстра, який міг хоча б позмагатися з культовим чином, який 27 років тому виліпив розумниця Тім Каррі. І так, постаратися знайти фактурних дітей, які б добре і органічно виглядали у фільмі жахів. Дивно, але все це у Андреаса вийшло. І нехай Білл Скарсгард в кращих сценах пародіює Каррі, а Мускетті просто старанно переказує книгу на тлі всього того лайна, яке в останні роки знімають по Стівену Кінгу, це ще ого-го-го.

«Воно». А вони полізуть туди

І адже і той міні-серіал був по-своєму непоганий. Перекласти на екран величезну книгу, при цьому уникнувши провокаційних моментів і ще спробувати укластися в крихітний бюджет — 27 років тому вийшло цілком собі кіно, хай і малосмотрибельное сьогодні. Все-таки для фільму про стародавнього монстра з космосу (а таких, насправді, є Клоун — і в цьому є якась фальш) картинка була дуже дешевою, особливо у фінальній битві. Ось цей момент і вирішив поправити Мускетті, і у нього і спецефекти, і звуки, і всі ці трупи-прокажені виглядають просто чудово. Так, кіно не сильно страшний (недавня «Аннабель» крутіше буде), зате воно класно грає на почуттях. Тому що фільм (та й книга в тому числі), не про каналізаційного Пеннівайза, але про дитячі страхи, уявні і реальні.

Вони летааааают

А ще про перші самостійні кроки, про перше підліткове сексуальне напруження, про страх перед майбутнім. Про все це чудово написав у своїй книзі Кінг, шкода тільки, що інші пиццот сторінок він витратив на речі куди більш банальні і навіть нудні. На щастя для всіх нас, нова екранізація цього пустобрехства позбавлена майже повністю, і у фільмі є і динаміка, і вміло розставлені тригери, які підігрівають інтерес до картини. Та що там — навіть романтична сцена поставлено без цієї фірмової голлівудської вульгарності!

«Воно». Зображення буде видалено першу вимогу циркових артистів Росії

Так що, шедевр? Ну, як ми і говорили десь угорі, ставити фільму 10 і 10 шакалів нам не дозволить совість. Все-таки йшов Мускетті прокладеною стежці. Але те, що він зумів дати нам оновленого нового харизматичного монстра, що він зібрав чудовий акторський ансамбль і зберіг атмосферу книги, це, безумовно, грандіозно. Чекаємо другий фільм!