«Вбивство в «Східному експресі». Наш Aliexpress вперед біжить

424
0

Був би видатний актор Кеннет Брана трохи більш видатним режисером, ніж він є, він би не ліпив своєї версії Еркюля Пуаро такі величезні гіпнотичні вуса. З-за яких половину фільму тільки на них і дивишся, пропускаючи сцени, персонажі, діалоги. Жарт звичайно, але вона пояснює суть чергової екранізації Агати Крісті.

«Вбивство в «Східному експресі» (Murder on the Orient Express)
Режисер: Кеннет Брана
У ролях: Кеннет Брана, Пенелопа Крус, Віллем Дефо
Дата прем’єри: 2017 рік

Сюжет: самий розкішний поїзд Європи зобов’язує до привілейованого злочину. Убитий один з пасажирів, і випадково опинився в «Східному експресі» знаменитий детектив Еркюль Пуаро вимушений розплутувати чергову справу. Але навіть він в якийсь момент розуміє, що безсилий…

Щоб розібратися в тому, чому фільм Брани виглядає так дивно, довелося навіть глянути версію від 2010 року, в рамках епізоду до знаменитого телесеріалу з Девідом Суше. І о диво! Виявляється, це тільки у Брани все виглядає як недолуга спроба «омолодити» старий сюжет сучасним монтажем і зйомкою, а також дивними діями і репліками головних героїв. Тільки у Брани основна дія починається з того, як один з центральних персонажів робить «вертушку» а-ля Брюс Лі. Тільки у Брани Еркюль Пуаро несподівано обзиває повією незнайомій йому чиновника. Тільки у Брани знаменитий детектив хвацько стрибає по перекриттях залізничного мосту. Тільки у Брани… тільки у нього детектив «Вбивство в «Східному експресі» мало не пішов по стопах блокбастера «Президент Лінкольн: Мисливець на вампірів» — тобто наділяючи історичну особу чорт знає якими здібностями. Так, історія про вбивство в елітному поїзді стара як світ, і вимагає омолодження, але навіщо ж її перетворювати на фарс? На щастя, Брана такої мети явно не ставив, просто режисер він дуже нерівний, і не завжди «бачить краю».

«Вбивство в «Східному експресі»

А що актори? Так, зібрали якщо не кращих, то, як мінімум, старих гідних. Подивитися було на що. А роздивлятися сильно постарілого Джонні Деппа або Мішель Пфайффер було схоже на якогось хворобливого процесу, але від якого неможливо відірватися. При цьому грали і Джонні, і Мішель просто чудово — ми вже й забули, що Депп це не тільки гримасничающий пірат, а Пфайффер — взагалі-то актриса, колись працювала у Брайана Де Пальми. Гарні і всі інші, окремо виділимо Джоша Гада і Дерека Джекобі, а також нехай і переигрывающую, але все-таки Пенелопу Круз. А що ж сам Еркюль? Його, як правильно писали кинорецензенты, дуже багато. Занадто багато. Але він же центральний персонаж, як може бути інакше? Або ми знову говоримо про ці жахливі вуса, це насправді їх так багато?!

«Вбивство в «Східному експресі»

Так що ми будемо робити з «Вбивство в «Східному експресі»? Та нічого. Спроба вдихнути нове життя в класику, точніше, подати її в сучасній манері у Брани не вийшла. Вийшло у нього знайти хороших акторів, виразно розкрутити детективну лінію і хоч і незграбно, але довести все до логічної розв’язки (з викриттями). Але такий новий Еркюль Пуаро нам не потрібен, якщо раптом Брана задумав і далі екранізувати Агату Крісті. Нехай тренується на щось ще.

Ставимо цієї екранізації 5 шакалів з 10. Все-таки на зустріч з безсмертними сюжетами потрібно приходити підготовленими, і без божевільних ідей в кишені.