Ваше сіятельство. Майк Флэнеган зніме продовження «Сяйва» Стівена Кінга

342
0

…Але коректніше буде сказати, що режисер «Окулуса» зробить екранізацію книги «Доктор Сон», яка є продовженням культового роману «Сяйво». Після теплого прийому його «Гри Джералда» і приголомшливого успіху «Воно» Голівуд, здається, знову починає потужно доїти Кінга. Экранизируя навіть його відверто прохідні книги.

Нагадаємо, що «Сяйво» це по-справжньому страшний роман Маестро жахів, написаний ним у 1980 році. Мова в книзі йде про питущого (ця характеристика персонажа є наріжною для всього творчості Кінга, як людини теж п’є — у минулому) доглядача величезного порожнього готелю, який в якийсь момент занудьгував настільки, що почав різати свою сім’ю. Насправді там все складніше, але хрону ми будемо вам все безкоштовно розповідати? Роман був екранізований Стенлі Кубриком, але творіння режисера самому Кінгу жах як не сподобалося. Настільки, що в 1997 було знято альтернативне «Сяйво», вже як ТБ-серіал і під повним контролем Кінга. З питущим головним героєм, так. Але всі запам’ятали все одно «Сяйво» Кубрика, тому що там був відмінний Джек Ніколсон і взагалі Кубрик геній (як Нолан, але Кубрик). І ось «Доктор сон», логічне продовження «Сяйва», написане письменником у 2013 році.

«Темна вежа». Липка і смердюча

Довгобуд — а до екранізації монументальної саги Стівена Кінга Голлівуд йшов довгі десять років вилилася в банальне блокбастер, з клишированными героями, поганий комп’ютерною графікою і всіма атрибутами дурного річного «кинчика» під пивко.


Читати…

Чесно кажучи, на відміну від яскравої, потужної і ємною першої книги, «Доктор Сон» позбавлений всіх цих достоїнств. Денні, герой «Сяйва», в «Докторі» це питущий чоловік середніх років, і таких типажів у книгах Кінга було не один десяток. Він протистоїть давнім ордену вампірів (не п’ють), які харчуються надприродними здібностями людей, тим самим «сяйвом». І ось на 500 сторінках Кінг довго і болісно описує цю боротьбу, ні разу не вдаючись до тим своїм літературним талантам, які десятиліттями зберігалися в самих похмурих і темних куточках його мозку.

Так от, з урахуванням нашого дуже скептичне ставлення до «Лікаря», зможе Майк Флэнеган зняти гідний фільм? Якщо він буде ґрунтуватися на такому слабкому (для рівня Кінга) матеріалі? Ну, з «Грою Джералда» це у нього вийшло. Це теж далеко не найкращий роман письменника, але на екрані він як-то «заграв». Ще в активі Флэнегана такі хоррори, як «Окулус», «Уїджі. Прокляття дошки диявола» і «Сомния» — все одноразовий середнячок, але який, здається, навчив режисера знімати.

Автором сценарію майбутньої картини названий статусний Аківа Голдсман, який працював над «Код да Вінчі», «Я — легенда», «Темною вежею» і багатьма іншими картинами. Він же виступить виконавчим продюсером, разом з Тревором Мейсі. Інші подробиці про майбутньому фільмі стануть відомі пізніше.