У глибокій-глибокій дупі: фільм «Хан Соло. Зоряні війни: Історії» провалився

430
0

Черговий спін-офф, вирваний з утроби франшизи «Зоряні війни», продемонстрував живучість приблизно як у відрізаного апендикса, тобто ніякої. З бюджетом в 200 мільйонів доларів за підсумками двох тижнів прокату космічний вестерн витягнув з кишень американців жалюгідні 264 мільйони доларів. «Чуї, ми в повному лайні».

Люди, яких прийнято називати аналітиками, причини провалу фільму «Хан Соло. Зоряні війни: Історії» називають цілком очевидні:

  • Перший скандал і перший тривожний дзвіночок: спочатку спін-офф знімали Філ Лорд і Крістофер Міллер, але, як видно, вони почали сильно косячить, раз глава Disney Кетлін Кеннеді замінила їх на мегаопытного Рона Ховарда. До речі, «Ізгой-один» теж був знятий двома режисерами і теж перероблявся (тут уявіть собі фото усміхненого Джорджа Лукаса).
  • «Хан Соло. Зоряні війни: Історії» не просто спін-офф, але і приквел, тобто картина ніякого впливу на всесвіт «Зоряних воєн» не надає. Це просто віджимання бабла у фанатів розповідь про другорядне персонажа до подій фільмів Лукаса. Ну, таке.
  • Є питання і по кастингу. Як не намагався Олден Эренрайк зіграти молодого Харрісона Форда, у нього це не вийшло. Він банально на нього не схожий і не має (поки) його харизмою. Втім, цей пункт самий суб’єктивний.
  • Потужні конкуренти і в цілому невдалий час для виходу фільму. Зараз гребуть гроші лопатою такі блокбастери, як «Месники: Війна нескінченності» і «Дедпул 2», і «Хан Соло», що застряг між ними, як шматок їжі в зубах, здався аудиторії обтяжливим підприємством.
  • Напевно, найважливіший пункт. Компанія Disney зробила з «Зоряних воєн» конвеєр — попередній фільм саги «Зоряні війни: Останні джедаї», вийшов всього півроку тому. А армія шанувальників франшизи звикла чекати в середньому за кілька років, перш ніж виходить щось із серії. Такий довгий термін підвищує очікування до нового фільму і наділяє його особливим міфічним статусом, немов ти чекаєш легенду після довгого повернення. Кетлін Кеннеді на ці настрої було наплювати, а даремно.
  • В цілому прогнозується, що збитки картини «Хан Соло. Зоряні війни: Історії» складуть більше 100 мільйонів доларів. Зупинить чи такий прикрий провал Кеннеді? Та ні, звичайно ж. Вже оголошено шість нових фільмів у всесвіті «Зоряних воєн», а це означає, що фанатів продовжать доїти з колишньою силою.