«Три білборда на кордоні Эббинга, Міссурі». Дивись, яка краса!

459
0

Все далі від байдикування з «Залягти на дно в Брюгге», все ближче до похмурим сюжетів його брата — режисер Мартін МакДона остаточно визначився зі стилем і атмосферою своїх картин: це «сміх крізь вибиті зуби».

«Три білборда на кордоні Эббинга, Міссурі» (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Режисер: Мартін МакДона
У ролях: Френсіс МакДорманд, Вуді Харрельсон, Сем Рокуелл
Дата прем’єри: 2017 рік

Сюжет: трагедія, що трапилася в провінційному американському містечку, обіцяла закінчиться нічим — винуватців у вбивстві молодої дівчини місцеві копи явно не збиралися шукати. Зневірена мати вбитої вирішується на сміливий крок: орендує на в’їзді в місто три білборди з посланням до авторитетного чолі поліції Вільяму Віллоубі…

У білому цивілізованому цисгендерном суспільстві прийнято гаряче любити ірландського режисера Мартін МакДона — за його жорсткі, пружинисті кримінальні комедії: «Залягти на дно в Брюгге» і «Сім психопатів» дали нам нового Тарантіно, як би пішло не звучала ця фраза. Знімаючи по одній картині у п’ять років, Мартін не може не викликати хайп кожною своєю роботою, ситуацію додатково підігріває його брат, який теж робить потужне авторське кіно. І ось «Три білборда на кордоні Эббинга, Міссурі», для якого МакДона зібрав не просто улюблених акторів, але, мабуть, і одних з кращих в жанрі. Тому що дивитися на шалену Френсіс МакДорманд, значного Вуді Харрельсона або еталонного ідіота від Сема Рокуэлла не просто приємно, але й корисно явно: така акторська робота стопудов нормалізує тиск і знижує рівень холестерину в крові.

«Три білборда на кордоні Эббинга, Міссурі»

Але сама очевидна краса «білбордів» навіть не в акторській грі, тому що неможливо було очікувати, що хтось з головних акторів підкачає. Принадність МакДона в його сюжетах: сивий ірландець дуже сильно закручує свої фільми, крутить сюжетом так і сяк, щоб у фіналі залишити нам багато питань. Ось і «Три білборда на кордоні Эббинга, Міссурі» закінчуються незрозуміло чим — історія не тільки не отримує свій логічний (читай, очікуваний) фінал, але і впирається в розвилку, після якої або питання без відповідей, або сіквел. І нехай ця груба, позажанрова причту про поліцейське байдужість (насправді фільм зовсім не про це, ну да ладно) і про Сильну Жінку (бля, та й не про це картина-то!) не виглядає абсолютним шедевром, але вона, безумовно, запам’ятовується. Крутими персонажами, смачними діалогами (господи, як же вони всі матюкаються!) і відсутністю очікуваних сюжетних розв’язок. Всі герої тут різнопланові, багаторівневі — немає абсолютно поганих і абсолютно хороших; персонажі постійно змінюють свій колір від чорного до білого (і навпаки), ніж так чудово заплутує глядача. Який і не знає, кого йому симпатизувати, а кому й немає.

Ось дивіться: така «кам’яна» головна героїня втілює собою комуністичної сувору мати, яка втратила своє дитя і тепер живе жагою помсти і справедливості. Сюжет далеко не новий, чи не правда? Але вже через 15 хвилин режисер показує, що персонаж Френсіс МакДорманд набагато глибше, ніж здається. І що ці всі копи тільки на перший погляд шаблонно тупі і ліниві: кожен з них теж має свою історію і свою мотивацію. Стежити, розплутувати життя таких персонажів окреме задоволення!

«Три білборда на кордоні Эббинга, Міссурі»

Ще один чудовий фільм від одного з найбільших режисерів сучасності. Фільм, «пройшовши» який, неможливо не розсікти собі ноги — адже, як відомо, земля Ірландії дуже камениста.