«Т2 Трейнспоттинг (На голці 2)». І знову ці похмурі люди

388
0

Якщо перший фільм був грубим і сирим панк-роком, то другий, який вийшов 20 років тому — софт-роком, або максимум поп-панком. Чому Денні Бойл не захотів похмурого або хоча б чорнушного продовження? Адже все до цього йшло. Та тому, що він свої героїв теж дуже полюбив. Інакше б він повернувся до них не з порожніми руками, а бирками, що вішають жмурикам на ноги.

«Т2 Трейнспоттинг (На голці 2)» (T2 Trainspotting)
Режисер: Денні Бойл
У ролях: Юен МакГрегор, Юен Бремнер, Джонні Лі Міллер
Дата прем’єри: 2017 рік
Сюжет: 20 років. Це багато, чи мало? Для тих, кому стільки років — це, безумовно, самий початок життя, найкращі роки. Але для тих, хто 20 років сидів на героїні і нічого, загалом-то, більше не робив… це просто втрачені роки. Качан, Кайфолом і Рыжый повернулися. А може бути нікуди й не йшли…

20 років тому вони хотіли всього нічого. Або просто — нічого. Ну або потрахаться, ужалиться похмурим, зістригти бабла і втекти з долбанного Единбурга. А про що мріють наші герої на п’ятому десятку? Ужалиться похмурим, зістригти бабла і втекти з долбанного Единбурга. Пункт про «потрахаться» їх вже практично не хвилює — життя і так потрахала їх предостатньо. У сухому залишку три мушкетери (їх також грають Юен МакГрегор, Юен Бремнер і Джонні Лі Міллер) і їх божевільний д’артаньян (Роберт Карлайл) роблять все те, що і раніше. Кек, «На голці 2» хоч і грунтується на другому романі Ірвіна Велша, але бере з нього небагато, більше концентруючись на тому, що сталося з героями… чи могло статися.

Перший фільм ми запам’ятали за яскравість образів

Так-так, не спокушайтеся. Якщо ви напам’ять пам’ятаєте перший фільм і слово «похмурий» в заголовку для вас має кілька значень, то другий «Трейнспоттинг» здасться вам не сиквелом, але рімейком. Режисер змушує своїх героїв бігати по підозріло знайомими вулицями, займатися тим же і постійно повертатися до минулого — вони навіть сміються над цим, мовляв, ми динозаври, нам не місце тут, як ми взагалі вижили? Вижили тільки завдяки Бойла, який зберіг їх, вберіг… ну може бути трішечки кинув у в’язницю… знищив їх сім’ї… позбавив їх друзів… зробив їх наркоманами без жодної можливості врятуватися від цього лайна. Чимала ціна для того, щоб існувати далі. Але вони — персонажі. У реальному житті для них все б закінчилося в тому самому 1996 році.

«Т2 Трейнспоттинг (На голці 2)»

Без знання тих 90-х, без любові до першого фільму «На голці 2» здасться вам дивною мішаниною з непривабливих образів

У тому, що це виключно ностальгічний фільм, є головна принадність і головна погибель цієї картини. «На голці 2» потрібно дивитися в прямому зв’язку з першим фільмом, а ще краще з томиком Велша, а ще краще зі слідами бурхливої молодості на обличчі, щоб це не значило конкретно для вас. Без знання тих 90-х, без любові до першого фільму «На голці 2» здасться вам дивною мішаниною з непривабливих образів, які говорять дивні речі, роблять дивні вчинки і постійно надсилаються до подій, про яких ви нічого не знаєте. Все це нагадує старі магнітики на холодильнику: потріскані, вицвілі, пам’ятні і дорогі кому завгодно, але тільки не вам. І якщо ви з таких людей і ніхрена з фільму не зрозуміли, то просто насолодитеся чудовою грою акторів (особливо раптом став гарний Обрубок, ну просто бенкет душі!), як завжди бадьорим монтажем і відчуттям безконтрольного, ідіотського, щастя. Відчувається, що і акторів і режисера знову перло — вони знову разом, в чортовим Единбурзі, і наче й не було цих двадцяти років.

«Т2 Трейнспоттинг (На голці 2)»

Підсумовуючи. Ми живемо в дивний для кіно часом. В останні кілька років ми бачимо, як до нас повертаються герої стрічок, які ми дивилися багато років тому. Повертаються пошарпаними, іноді зовсім старими і від того жалюгідними. У випадку з другим «Трейнспоттингом» ситуація куди краще — хлопці хоч і постаріли, але хоча б не порозумнішали, не стали нудними, не почали вчити нас життя або ще чого. Вони не намагаються змінити своє життя на краще. Вони як і раніше в 90-х, в цьому кайф і в цьому проклятті. І вони як і раніше ідіоти.

І все, що вони можуть — ужалиться похмурим, зістригти бабла і втекти з долбанного Единбурга.

Це далеко не шедевр, але за повернення в минуле спасибі. 8 шакалів з 10.