Стопэ, шановний! Перші враження від демки Beware

405
0

Чи Не пора вже відкривати новий комп’ютерний жанр — хоррор-гонки? Словацький художник-аніматор Ондрей Свадлена в одну особу створює survival-chase— догонялки на автомобілях, болісно схожих на радянські «Жигулі». Виглядає похмуро, виглядає шалено, виглядає цікаво!

Beware («Бійтеся»).
Сторінка проекту на indiedb.com.
Системні вимоги:
немає даних

Більш докладно про цей незвичайний проект і його ще більш двинутого незвичайного автора ми розповідали рік тому. Тоді гра називалася не Beware, але Driving Survival, і все, що ми знали про проект це дуже заплутане пояснення автора та кілька каламутних роликів. Але нещодавно Ондрей виклав перше іграбельне демо (версія v000), і Shakal.Today не упустили можливість оцінити на власній шкурі, над чим так наполегливо працює художник останні чотири роки.

Якщо в двох словах — ніхрена не стало зрозуміліше. Досить подивитися відео, які ми записали в процесі «проходження» демо:

Принадність Beware в тому, що вона — хоча б на стадії демоверсії — як і раніше нічого не пояснює. Гравець очухивается в парку трейлерів в якомусь форсованому корчі, на якому він рано чи пізно приїжджає до гідростанції. У ній виявляються якісь істоти (назвати їх бандитами навряд чи буде правильно), які тут же кидаються за ним у погоню. Ясна річ, нічого не пояснюючи. І ви їм нічого не пояснюєте, а просто драпаете, навіть якщо питання можна було вирішити «бампера». Даішники це, персонажі з «лихих 90-х» або демони — ми не знаємо, а тільки свист у вухах, виття мотора та волосся назад. І велика гірка цеглин в салоні, коли раптом дізнаєшся, що в навколишньому тебе нічному лісі і крім тих істот в машині є ще дехто…

А взагалі раз виразного сюжету гри у автора поки немає, ми можемо придумати його самі. Ось, наприклад:

…Джон прокинувся в стані страшного похмілля. Більше того — в чиємусь старому седані. «Бути біді, якщо я зараз не опрокину стаканчик-другий» — подумав він і ввімкнув запалювання. Але приїхавши до якоїсь дамбі, він зрозумів, що потрапив: з криками «а ось і ти, козел!», до нього побігли якісь два мужика. Нога знову натиснула на педаль газу…Але на цьому все приколюхи закінчуються. Движок Unity хоч і видає стерпну картинку, але обмеженість світу укупі з його безглуздістю сильно зменшують інтерес. З машини вийти не можна. Стріляти (хоча б тому, в авто протагоністів) теж не можна, куди їхати і що взагалі робити — теж незрозуміло. Віртуальна машина слухається гравця з рук геть погано, її псевдо-фізичні можливості не краще танків з World of tanks. Так що поки Beware це лінійний дивний хоррор, без кінця і без початку, і практично без сенсу. Якщо автор все так і задумував, то у нього мають бути дуже вагомі козирі в кишені — інакше вся сюрреалістичність Beware буде спасувати перед банальної неиграбельностью.

Підсумовуючи. Будемо сподіватися, що Beware ще тільки розкривається, і насправді нас чекає заплутаний, страшний хоррор в дусі Лавкрафта — а в його книгах всі карти показувалися завжди несподівано, нехай і трохи згодом.

Треба лише трохи почекати і добре прогріти машину.

P. S. Гідростанцію можна проїхати і не привертаючи увагу бусурманів. Просто не вмикати фари і рухайтеся повільно.