Смерть легавым від ремейка: кінокомпанія MGM хоче нового «Робокопа»

457
0

Через 4 роки після виходу оновленого «Робокопа» Голлівуд хоче спробувати ще раз заробити на кіборга-поліцейського — цього разу не заморочуючись, а використовуючи сюжет, забракували 30 років тому для другої частини «Робокопа». Мова, швидше за все, про сценарій під назвою «RoboCop 2: Corporate Wars» («Робокоп 2: Корпоративні війни»), в якому описувалося, в тому числі, майбутнє людства, повінь роботами.

Робокоп (англ. RoboCop) — вигаданий персонаж серії однойменних фантастичних фільмів: «Робокоп» (1987), «Робокоп 2» (1990), «Робокоп 3» (1993), «Робокоп» (2014). У центрі сюжету кіборг, створений корпорацією «OCP» на базі центральної нервової системи загиблого при виконанні службових обов’язків співробітника Поліцейського департаменту Детройта Алекса Джей Мерфі.

«Робокоп 2: Корпоративні війни» передбачався фільмом, який би продовжив знущальний тембр оригінальної картини, знятої Підлогу Верховеном. У цій версії сиквела у фільмі повинні були бути СексБоты (роботи, створені для сексуального обслуговування людей) і керуючий містами суперкомп’ютер, над яким стоять бізнесмени, за фактом справжні правителі Америки. Цей сценарій передбачав багато чорного гумору і сатири — все, як любив Верховен.

Однак від цього сюжету в 1989 році відмовилися. Багато в чому тому, що Верховен спокусився великим гонораром і пішов робити «Згадати все» з Арнольдом Шварценеггером. Так що «Робокоп 2» був знятий за сценарієм Френка Міллера. Фільм зняв легендарний Ірвін Кершнер, картина вийшла похмурою і злий, і в цілому не дуже сподобалася глядачам. Втім, третій фільм серії виявився відвертою поганню (і вже без виконавця ролі Робокопа, актора Пітера Уэллера), так що робота Кершнера зараз виглядає як мінімум професійної.

Робокоп 2014 року багато страждав і скиглив, але цього виявилося замало

До 2012 року в Голлівуді якщо і згадували про кіборга-поліцейського, то тільки в контексті можливої переробки. І ось в 2014 році виходить рімейк «Робокопа» — багато в чому переосмислення класичного сюжету, а також спроба дати нам осучасненого Робокопа, в новому образі. Фільм отримав погані рецензії і в цілому глядачами прийнятий не був, хоча не можна не відзначити спробу авторів зробити не дурне кіно. У січні 2018 року пройшла інформація, що сценарист оригінального «Робокопа», Едвард Ноймайер, готує новий фільм, який «буде ігнорувати як продовження, так і перезапуск 2014 року». Однак більше новин про цей проект не надходило, аж до липня, коли стало відомо, що проект все-таки живий. І ось факти: новий «Робокоп» буде прямим сіквелом фільму 1987 року, знімати картину буде Ніл Бломкамп, сюжет дійсно візьмуть з другого «Робокопа». Оповідання трьох інших фільмів франшизи не будуть взяті до уваги.

Цікаво? Звичайно. Але з багатьма «але». По-перше, нова «фішка» ігнорувати вийшли фільми (як це буде, наприклад, з шостим «Термінатором») виглядає досить жалюгідною. Друге, Ніл Бломпкамп досі режисер з приставкою «автор «Району №9» — всі його наступні картини були куди гірше і були клонами самих себе. Третє, найголовніше. Реалізувати сюжет 1987 року в повному обсязі навряд чи вийде — і справа не в бюджет, але в тональності того сценарію: саркастичного, издевательского і в цілому, дуже не толерантного. Все це сьогодні неможливо, тільки якщо автори не підуть по шляху творців «Дедпула».

І найголовніше — хто в цей раз зіграє Робокопа? Це ми дізнаємося ще не скоро. Хоча, з урахуванням конструкції шолома Робокопа, це питання нас хвилює найменше.

Вельзевул Экранидзе