Shakal.Today на Zmogsala IV. Про розпивання в громадських місцях

400
0

25 лютого четвертий фестиваль-виставка пива Žmogšala пройшов у Вільнюсі (точніше, поруч зі столицею Литви). Shakal.Today скористалися нагодою зганяти на захід, щоб взяти участь у дегустаціях пінних напоїв і прославитися знавцями пива!

Простіше всього було сказати, що ми злетілися на халяву, але це не зовсім так. Точніше, зовсім не так. Тому що, незважаючи на акредитацію, навіть журналістам приходиться на цьому заході витрачатися, і у відчутних кількостях. По-перше, Zmogsala чомусь проходить реально за містом, на території величезного бізнес-парку «Гарюнай», а це скільки-то там кілометрів від столиці Литви. Так, туди їздить безкоштовний автобус (з вокзалу Вільнюса), але робить він це вкрай рідко і якось хаотично. Тому краще скористатися старою-доброю маршруткою, знову-таки з вокзалу. Далі, знайти той самий підвал в тому самому корпусі також не просто, тому що відповідні покажчики є чомусь тільки біля самого входу на фестиваль. Так що шакали час деякі з розгубленим виглядом блукали по депресивного виду торгових рядах «Гарюная», що нагадує нашенские «Ждановичи» в найгіршому їх прояві. Але потім, якщо принюхатися краще, ми знайшли вірний слід.

Що таке Zmogsala? Це величезний підвал, абияк обгороджений стійками, для додання пивний виставці потрібної форми. Різного роду крафтососы любителі пива ходять навколо стендів імпортерів і виробників пінного напою, і тестують його — так-так, підкручуючи вус, примруживши око і обов’язково голосно цокнув язиком у фіналі ознайомлення з букетом. Ми не будемо пускатися в дослідження таких понять, як «слабовираженний смак», «порожній», «солодовий». Тому що так не рівна година опуститися і до такого тексту: «Дозвольте пива омити мову. Солодкий смак солоду найбільше розпізнається кінчиком мови; сіль — передніми його краями, а хмелева приємна гіркота визначається задньою частиною язика». Як ви розумієте, шакали істоти істинно гетеросексуальні, тому так говорити ми ну ніяк не можемо. Тому поговоримо про інше і по-іншому.

Пивна закуска!

Так, на Zmogsala було дійсно дуже багато пива. Від ванільних, ніжних сортів а-ля бельскийский «Крик» (вибачте, але лідський «копіпаст» з аналогічною назвою всього лише жалюгідна спроба, не більше), і до брутальних, вже просто-таки чорних на вигляд сортів фортецею в 13%. Останнє ми не пробували, обмежившись 11%. Треба сказати, пити навіть таке пиво досить складно, і, загалом-то, і незрозуміло навіщо — адже куди простіше буде ужраться горілкою. Тому ми більше налягали на куди більш легкі і смачні сорти. На вході, до речі, видають (точніше, продають) спеціальний брендований стаканчик в сто мілілітрів — власне його вам і будуть наповнювати пивні майстра. Але якщо душа просить вогню, то можна дегустувати відразу пляшками, і тебе ніхто не засудить. Та навіть якщо і розіб’єш що-небудь, то навколишні нагородять вас бурхливими оплесками. До речі, особливо п’яних або неадекватних на фестивалі не зустріли. Може бути тому, що це не власне поглинання пива, як недавній білоруський Lidbeer, а все-таки істинно дегустація, серйозна, вдумлива, з профільними розмовами. Тут немає чужих, тільки свої, і всі розбираються в пиві. Напевно тому на Zmogsala не приїжджають білоруські пивовари, гм.

А тепер уявімо слово професіоналам — людині, яка не просто розбирається в пиві, але, як здається, робить це вже на молекулярному рівні!

Своєю думкою про фестивалі ділиться соціолог і любитель пива Олексій Ластовський, спробував близько 6 тисяч сортів пива:

«Це була найкраща «Жмогшала» з усіх попередніх. Для пивних гиків головне — це кількість і якість представленого пива, і в цей раз асортимент був настільки шикарний, що навіть пропаленим «чекинщикам» довелося кидатися туди-сюди, та все одно без найменших шансів здолати всі цікаві позиції.

Звичайно, головна фішка фестивалю — це широка експозиція естонських пивоварень, оскільки саме естонці в останні роки потужно рвонули вгору. Pohjala, Ollenaut, Tanker, Lehe — ці пивоварні вибилися в європейську еліту крафтового руху. На фестивалі можна було випити їх нові сорти в розливний версії, поспілкуватися з пивоварами і т. д.

Звичайно, на цьому тлі зовсім слабкими виглядають успіхи латишів і литовців, особливо в останніх — крафтовий революція у них так і застрягла в напівзамороженому стані. Але, принаймні, литовці зуміли забомбить круту фестиваль, і на це скажемо їм спасибі.

Додам, що було дуже багато імпорту на цей раз, цікаві французькі та італійські пивоварні, тому свято пива вдався!

Організатори не сильно турбувалися рекламою, тому публіки було небагато, в чергах практично не доводилося товпитися, було цілком затишно. Не завадив би більш стабільний Wi-Fi і більший асортимент гарячої їжі, але це вже дрібниці.

Білорусі явно не вистачає свого пивного крафтового фестивалю, і перші спроби зробити аналогічне світосприйняття від «Друзів» завершилися повним крахом. Але потрібно зазначити, що у вересні вдалий фест провів у Вітебську «Двинский бровар», і погрожує його повторити і в травні. Дивно, що двухмилионный Мінськ з табунами хіпстерів залишився. Але це швидше аномалія, пивна хвиля накриє коли-небудь і нас!»

Взагалі Zmogsala дає відчуття свята для сектантів — навколо тебе ходять дивні бородаті люди, значно обертають очима і щебечуть щось на своїх мовах. Загальній картині трохи не вистачало якихось тематичних івентів або, скажімо, тамади рок-групи, яка б, як Tito & Tarantula в «Від заходу до світанку», співала б пронизливі пестни для пивних зомбі. Цілком можливо, що таке коли-то і відбувається, але конкретно на Zmogsala IV у нас часу було не так багато, т. к. Shakal.Today в той же день чекав блек-метал концерт у Вільнюсі. Так що вечір пивний виставки нам довелося пропустити. З іншого боку, загальне враження про Zmogsala ми склали, дух справжніх європейських дегустацій ми ввібрали і пива попили неабияк! Так що якщо ви вважаєте себе пивним гуру, всіляко радимо відвідати даний захід в наступному році — Zmogsala проходить кожну останню суботу зими і дає можливість дізнатися сотні видів різного пива. Приплюсуємо до цього доступність Литви для білорусів і туристичну привабливість Вільнюса, і ви отримаєте можливість дійсно провести час з користю, і з задоволенням!

Більше фотографій в АЛЬБОМІ НАШОЇ ГРУПИ ВКОНТАКТІ!

Текст, фото: Shakal.Today