«Рок-вересень»: «Slipknot: Day of the Gusano». Люди як і раніше shit

407
0

Пенсіонери ню-металу в 2015 році привезли в жарку Мексику персональний фестиваль «Knotfest», в рамках якого приїхали і самі, і друзів своїх покликали. Справжнє американське метал-шапіто для буйної мексиканської молоді, єдина мрією якої є можливість якось пролізти в Америку, і при цьому не потрапити в Білорусь. Відмінний привід зробити з цього фільм.

«Slipknot: Day of the Gusano»
Режисер: М. Шон Крейен
Дата прем’єри: 2017 рік

До своїх двадцяти з гаком років Slipknot прийшли вже у ветеранському статус, який передбачає трохи зневажливе відношення до цієї унікальної, загалом-то, команді. Вистріливши трьома шаленими альбомами, ці дев’ять товаришів в потворних масках перетворилися в стандартних рок-зірок, після чого у них був один шлях — повільне згасання. Тому що і новий альбом «Iowa» їм вже ніколи не записати, і ню метал давно став посміховиськом. Але команда, як і раніше жива і активна, і це сам по собі дивовижний факт для дев’яти чоловік, який стільки років разом. І всі ці роки склад змінювався відносно мало — якщо хто і йшов з групи, то дійсно важливої причини, як це зробив у 2010 році басист Пол Грей — пережрал наркоти і відправився грати десь вже в пеклі.

Тепер Slipknot це не просто дев’ять голодранців, але дев’ять мільйонерів у віці 45+, і в деяких ряхи в маски влазять вже з трудом

І ось гарячий, як мексиканський кокс, місто Толука де Лердо, який приїхали наші герої-американці, щоб прокласти культурний шлях в саме серце Мексики. Тепер Slipknot це не просто дев’ять голодранців, але дев’ять мільйонерів у віці 45+, і в деяких ряхи в маски влазять вже з трудом. Зате вони у відмінній музичній формі, і хоч останній альбом «.5: The Gray Chapter» особисто нам запам’ятався майже нічим, «слипнотовцы» як і раніше готові дати вогню і запалити навіть на зборах тих, кому за 70.

Що є концерт Slipknot, ніжно названий «День черв’яків»? Це, насамперед, постановочне шоу, але, звичайно, і в підметки не годящееся недавнього шедевру від їх колег з-за океану у вигляді «Rammstein: Paris». Так, на сцені був і вогонь, і всяка світломузика, але все це лише доповнення до концерту, тому що поки ще і самі музиканти в силі видавати відмінний драйв і енергію. Незважаючи на те, що на той момент вони вже були 1 рік в турі (а всього у Slipknot було дворічне турне), трималися мужики молодцем і всіляко давали зрозуміти, що цей концерт для них дійсно знаковий.

Мексиканці протестують проти стіни між Мексикою та США? Ні, це всього лише фанати

Сет-лист очікувано здебільшого складався з пісень з нової платівки, проте і класику хлопці увагою не обійшли — була і «Vermilion», «Wait and Bleed», «Before I Forget», «Duality», і всі інші треки, які прославили команду на весь світ. Між піснями показували, як музиканти гуляють по Мексиці, базікають і дуріють. Але оскільки група серйозна, іноді наганяли і серйозності — зокрема, вокаліст Корі Тейлор не втомлювався повторювати, що Slipknot роблять всіх добріше, що їх музика в першу чергу спрямована на позитив, на усунення негативних емоцій. Досить дивні заяви від соліста групи під назвою КОВЗНИЙ ВУЗОЛ, і яка двадцять з гаком років співає про ненависть.

Але у фіналі, коли до музикантів на тремтячих лапках прийшли фанати розповісти про те, що для них означає Slipknot, сльози на щоках Тейлора напевно були щирі. Взагалі «слипнотовцы» і виглядають абсолютно доступними і простими реднеками, хлопцями, які досягли слави, але як і раніше dont’ give a shit з цього приводу. Так буває, коли ти навіть у статусі зірки не забронзовів, і намагаєшся все також чесно рубати метал перед публікою, нехай навіть для цього доводиться їхати в таку діру, як Мексика.

Затягнемо вузли на шиях, друзі!

«Slipknot: Day of the Gusano» — відмінний фільм-концерт, не шокує і не б’є в серце, як «Rammstein: Paris», але якийсь дуже чесний, правильний, і доводить, що це все-таки велика група. Так, М. Шон Крейен не Йонас Окерлунд, і його режисерських талантів вистачило тільки на те, щоб передати глядачам драйв своїх друзів, але і цього було цілком достатньо. І нехай в мінському кінотеатрі «Velcom cinema» людей було дуже мало, треба вважати, що всі залишилися задоволені. І це шоу стало відмінному розігрівом перед листопадовим концертом Корі Тейлора в Мінську, але вже в рамках іншої його кльовою групи — Stone Sour.

Список зіграних композицій:

 • «Sarcastrophe»
 • «The Heretic Anthem»
 • «Psychosocial»
 • «The Devil in I»
 • «Inside Me»
 • «Vermilion»
 • «Wait and Bleed»
 • «Prosthetics»
 • «Before I Forget»
 • «Eeyore»
 • «Duality»
 • «Custer»
 • «Spit It Out»
 • «Metabolic»

На біс:

 • «742617000027»
 • «(sic)»
 • «People = Shit»
 • «Surfacing»
 • «’Til We Die»

Не шедевр, але близько. 7 шакалів з 10!

Ну а ми поки наберемося терпіння перед другим фільмом-концертом у рамках «Рок-жовтня» від Silver Screen— нас чекає величне шоу Девіда Гілмора в Помпеях. Вже 13 вересня!