«Рок-вересень»: Black Sabbath: The End Of The End. Всім би такі кінці!

388
0

«А ще добре, що нас у 70-х кинули на гроші: якби не ті шахраї-менеджери, ми б точно здохли від героїну» — ділився одкровеннями Оззі і виглядав як кіт, у якого відібрали тарілку зі сметаною. 50 років Black Sabbath грали в кішки-мишки зі смертю, і все одно дожили до пенсії. І до Свого Останнього Концерту.

Описувати, можливо, головний концерт великої групи не будучи її фанатом, не просто складно, але й небезпечно. У будь-який момент можна щось наплутати, недостатньо сильно висловити свою повагу до ветеранів чи упустити з виду якусь важливу деталь. Тим цікавіше писати цей огляд, немов ти йдеш по нічному мінному полю, а навколо тебе страшним вогнем горять немигаючі очі Оззі.

У лютому цього року Black Sabbath зіграли своє останнє шоу на бірмінгемської «Гентінг-Арені», в місті, в якому для них все починалося 50 років тому. Неповним складом (оригінальний драмер Білл Уорд в останні роки став занадто жирний для концертної роботи), але нам всім, звичайно, і інших трьох цілком вистачило. Оззі Осборн, з особою старіючої порноактриси, і одягнений… як молода порноактриса. Гітарист Томмі Айоммі, на противагу своєму похмурому образу опинився усміхненим тролем. І Гізер Батлер, з затишно лежать на плечах щоками і якимись космічними швидкостями гри на бас-гітарі. Ну і відносно молодий барабанщик-ноунейм, якого знімальна група знімала дуже мало, на догоду великих планів з понівеченими пальцями Айоммі. Музиканти пройшлися по всім своїм старим хітам, де треба — обтрушуючи пил, а де треба — высовывая мову, то від натуги, чи то від задоволення. Останнє більш імовірно, враховуючи з яким запалом вони обговорювали в студії свій останній (тільки виродки пишуть «крайній» — прим. Авт.) концерт і перспективу грати пісні, які вже слабо пам’ятають.

Black Sabbath. Скажи «ні» наркотикам! (після 60-ти)

Так, це ностальгічне відео. Дуже старі люди грали дуже старі пісні, придумані трохи пізніше, коли динозаври прийняли іслам. У такій ситуації неминуче вдивляєшся в ці пом’яті особи і ці геніальні, але такі зморшкуваті, руки — зможуть старі? Витягнуть свій останній концерт? Ну, поглядом непрофесіонала — змогли. Оззі зберіг свій могутній голос, нехай навіть якщо його потім підкручували-підчищали на пост-продакшне. До Гизеру, і, тим більше, до Томмі, взагалі ніяких питань бути не може — такі не відпрацьовують свій сет, такі нею живуть. І може вони дійсно мають рацію, коли кажуть, що тільки в «майже 70» вони, нарешті, досягли піку своєї форми як виконавці?

Ще було дуже цікаво дивитися за метушнею ветеранів в їх студії, вже після концерту. Мужички були бадьорі, грали свої рідкісні речі і взагалі не виглядали людьми, які тільки що поховали групу усього життя. Тільки поховали? Про скільки нам повернень дивних… 🙂

Коментар фаната. Сергій Бохан, арт-менеджер TNT Rock Club:

«Крутий концерт з елементами документального фільму від Black Sabbath. Всі кращі хіти і відповіді на найбільш цікаві запитання протягом 2 годин з невеликим. The End of The End не показує концертне шоу з приставкою «вау», на що Black Sabbath і не претендує. Зате там є емоції, драйв, професіоналізм і приголомшлива робота з публікою за авторством Оззі. Від фільму абсолютно не втомлюєшся, режисер плавно переносить глядача з концертного майданчика в заміську студію групи, затишну кімнату для інтерв’ю або показує цікаві кадри рідного міста музикантів — Бірмінгема. Якщо це було дійсно завершення кар’єри групи, то воно вийшло чудовим, в язиках полум’я і яйцями фанатів в кулаці!».

Сет-ліст концерту (другого, за 4 лютого):

 • «Black Sabbath»
 • «Fairies Wear Boots»
 • «Under the Sun» / «Every Day Comes and Goes»
 • «After Forever»
 • «Into the Void»
 • «Snowblind» (With band introductions)
 • «War Pigs»
 • «Behind the Wall of Sleep»
 • «N. I. B.»
 • «Hand of Doom»
 • «Supernaut» / «Sabbath Bloody Sabbath» / «Megalomania»
 • (Instrumental medley)
 • «Rat Salad» (Followed by drum solo)
 • «Iron Man»
 • «Dirty Women»
 • «Children of the Grave»

На біс:

 • «Paranoid»

Наша оцінка концерту:

«Рок-вересень» завершений, і він подарував нам три відмінних фільму-концерту: ми подивилися-послухали Slipknot, Девіда Гілмора і ось Black Sabbath.

Чекаємо нових світових шоу від мережі кінотеатрів Silver Screen!