Pro Pilkki 2 Live. Як рибалки Братська зробили фан-фільм культової грі

515
0

На зв’язку російський місто Братськ! Читачам нашого блогу це місто відоме, мабуть, трохи менш ніж ніяк. Що сказати — там тайга, ліс, і це «один з найбільших промислових центрів Приангарья» (шо?). Але, як з’ясувалося, там багато завзятих рибалок, які нещодавно екранізували культову фінську гру «Pro Pilkki 2». Гру про рибалку, зрозуміло.

«Pro Pilkki 2 — найкращий, на нашу думку, симулятор зимової риболовлі. Ми не могли пройти повз і пограли в Пропилкки в реалі. Гра вийшла настільки захоплюючою, що ми вирішили поділитися з вами. Приємного перегляду!» — з таким підписом днями в мережі з’явилося незвичайне відео від рибалок з Братська.

Про що йдеться? Pro Pilkki 2 — відомий фінський симулятор зимової риболовлі, вкрай популярна мережева гра. Користувачі з різних країн влаштовують в інтернеті чемпіонати і змагання з рибної ловлі.

Росіяни вирішили зробити свій варіант, можна сказати «Рибалку по-братськи», і зняти фільм. Від оригінальної гри в ролику залишилися тільки музика і частину звуків, все інше було перемальованою, переозвучили і перезнято в Братську заново. Причому робили це не професіонали монтажу і відеографіки, а рибалки-любителі.

«Перш ніж почати роботу, ми, звичайно ж, зв’язалися з творцями гри. Фіни були в повному захваті від нашої ідеї. Дали дозвіл на використання музики, звуків і все, що нам може допомогти, — розповідає Анатолій Колесник, один з творців фільму. — Коли ми розписали загальну концепцію ролика, поїхали знімати. На лід виїхали 21 січня, до слова, на вулиці стояв мороз -28 °С».

Коли були зняті загальні кадри і кадри лунок, розпочалася сама копітка робота. Потрібно було «живі» кадри адаптувати під гру. Найскладнішою була робота з малюнками з меню: необхідно було заново промальовувати всі значки.

У підсумку ролик вийшов настільки реалістичним, що інколи не розумієш, це гра, відеозапис риболовлі або просто ролик про те, як хтось грає.

Шанувальники гри оцінили пародію позитивно. До речі, творці оригіналу залишили схвальні коментарі під цим відео. — Absolutely AMAZING video! You just can’t understand how I feel now! Smiling and laughing, what a wonderful piece of art! Excellent! Thanks for making this! «Абсолютно неймовірне відео. Ви просто не уявляєте, що я зараз відчуваю. Посміхаюся і сміюся, це чудовий твір мистецтва. Відмінно! Дякую, що зробили це!» — написав творець гри Mikko Happo.

Але як до віртуального рибальства відносяться «реальні» рибалки з нашої з вами Білорусі? Shakal.Today звернулися за коментарем до Олексія Бобрікову, автору відомого білоруського блогу про рибалку Fishbook.by. Олексій відповів з притаманною кожному справжньому рибалці різкістю:

Олексій Бобриков за реальну рибу!

«Віртуальна рибалка, як на мене, хрень повна і абсолютно мені нецікава. Не може віртуальна ловля риби дати відчуття як на реальній риболовлі! А адже саме заради реальних відчуттів я й захопився цим заняттям, тому я ніяк не можу оцінити старань творців і фільму, і цієї гри».