Превью: Oxygen Not Included. Симулятор проблем

797
0

«Кисень не включений» — говорили вони нам, і ми спускалися під поверхню астероїда в надії на те, що усього іншого в ньому в надлишку: продовольство, інструменти, готові технології і бонусом 72 з половиною діви (одна інопланетянка). На жаль, хардкорних симулятор виживання Oxygen Not Included настільки хардкорен, що вся ваша колонія може померти навіть з-за засорившегося… космічного поштовху. Shit cleaner not included, на жаль!

Увага! Ця гра знаходиться в процесі розробки та має статус «Ранній доступ». Огляд справедливий для складання № 279497 Oxygen Not Included.

Oxygen Not Included («Кисень не включений»).
Сторінка гри на сайті розробника.
Системні вимоги (мінімальні):
Потрібні 64-розрядний процесор, операційна система
ОС: Windows 7 (64 bit)
Процесор: Dual Core 2 GHz
Оперативна пам’ять: 4 GB ОЗУ
Відеокарта: Intel HD 4600 (AMD or NVIDIA equivalent)
DirectX: Версії 11
Місце на диску: 2 GB

Складніше, ніж сам Диявол!

«Хлопці, ми в повному лайні! Цей клятий діра нашпигована монстрами, отруйними газами і вона чертовски не підходить для довгого і щасливого життя!» — напевно такими словами б зустрічав нових колоністів старшої за астероїду. Величезна кругла скеля в космосі, з печерами і деякими корисними копалинами — це все, що дано гравцеві в Oxygen Not Included. І нехай вас не обманює «мультяшний» вид головних персонажів — по своїй брутальності і витонченості цей двомірний платформер зможе обігнати навіть The Long Dark, сам по собі дуже складний сурвайвел. А вся справа в тому, що Oxygen Not Included від студії Klei Entertainment дотримується чи не всі фізичні, хімічні і чорт-його-знає-які ще закони — тут всі процеси йдуть своєю логікою, так що перед ознайомленням з грою рекомендуємо прочитати пару відповідних статей на Вікіпедії. Пару десятків статей!

Жиза, брат

Пам’ятаєте давню серію Settlers? Напевно саме з неї стартував принцип «непрямого управління», коли гравець не може в звичному сенсі контролювати персонажів. Ми можемо тільки координувати їх дії, створювати умови для праці і виконання будь-яких операцій. Все базується на пріоритетах дій, як-то: копання нового підземного коридору, будівництво чергового пристрою, доставка необхідних матеріалів і так далі. Всі ці дії підопічні вами дупликанты (тобто ті самі колоністи) старанно виконують, але не завжди. Проблема в тому, що на відміну від сеттлеров, тепер у всіх персонажів є цілком конкретні, людські, потреби. Вони повинні дихати (о-о-о-о, ви дуже сильно намучитесь з добуванням кисню, а потім його очищенням від вуглекислого газу, водню, хлору, забруднень!), їсти (п-с-с-с, хлопець, як щодо батончика з мікробів?), спати (деякі дупликанты хропуть і заважають іншим спати), і, звичайно ж, пісяти і какати. І ще митися. І уникати стресів на роботі. І ще з десяток «і», кожна з яких потенційно може привести вашу колонію до загибелі. Тому що… пам’ятаєте? У Oxygen Not Included не можна вижити. Точніше, можна якийсь час виживати, і баста.

Огляд в Steam: Oxygen Not Included це, насамперед, страждання

А адже є ще дуже багато моментів, які на перших порах не виглядають явними… або очевидними. Ви ось пам’ятаєте всі нюанси електролізу? Або які є побічні ефекти у хлору? Або як себе ведуть гази при зовнішньому тиску? Або що водень може призвести до того, що ваші дупликанты можуть замерзнути? А ви взагалі думали, що налагодити справно працюючу водопровідну мережу в астероїді — це взагалі складно? Що вашому водопроводу потрібен буде злив, що насос може банально викачати всю воду, що труби можуть засмітитися, що потрібно буде думати про відведення брудної води (і щоб вона не змішалася з питною), що… адже є ще газопровід…Шок-контент: на п’ятому скріншоті дохлі дупликанты! 21+

Щіпка дьогтю

Так, можна дуже довго розписувати світ від авторів don’t Starve. Екстремальні температури, інопланетні гризуни, псують ночами апаратуру, утекающий кисень, а ще особисті якості колоністів — один оглушливо хропе, в іншого метеоризм, а третій взагалі веган… І разом з тим інколи відчувається, що Oxygen Not Included це ще не зовсім гра, але відтворюватися білд, який належить ще довго допілівать. Допитливі гравці знаходять у ній баги, а інтерфейс на перших порах недружелюбний і розібратися в ньому буває складно. Але найстрашніше в тому, що погравши в Oxygen Not Included пару днів, вся її складність може банально приїстися. А все тому, що ніяких сюжетних сюрпризів гра не містить — проживши з десяток циклів, вся ваша життя в астероїді перетворюється в монотонний «гринд», ускладнений численними зобов’язаннями і умовностями. На вашу колонію ніхто і ніщо не нападе, ваші дупликанты ніколи проти вас не вийде, та й якийсь катастрофічний розлом астероїда вам теж не загрожує. Все це, можливо, Klei Entertainment додадуть в майбутньому, благо грою вони займаються. Однак є побоювання, що розробник буде просто додавати нові юніти, упускаючи головне у грі — можливість зіткнутися з чимось категорично несподіваним!

Плюси Oxygen Not Included в поточному вигляді:

  • Світ генерується кожен раз по-новому;
  • У грі закладено величезний пласт фізики, хімії і науки про газах;
  • Відмінна мальована графіка, всі персонажі і об’єкти становлять єдиний стиль;
  • Це open world, тобто розвивати і будувати свою базу можна нескінченно (насправді немає, хе-хе).

Мінуси:

  • Точка входження в гру дуже висока. Щоб домогтися хоч якогось успіху, треба прочитати не один гайд;
  • Деякі об’єкти намальовані так, що стає незрозуміло їх використання;
  • Російська мова у грі не завжди коректний, не всі повідомлення переведені. Англійською осягнути Oxygen Not Included може бути ще складніше;
  • Тому що гра в ранньому доступі, в ній є баги або елементи механік, роблять проходження і геймплей незрозумілими;
  • Oxygen Not Included може відняти у вас нескінченно багато часу!

Играций Сохранейко