«Потяг до Пусан». Ветеранам і зомбі проїзд безкоштовний

380
0

Південна Корея зняла фільм про Північну Корею. Пардон, про зомбі. Так, тут аналогії недоречні. Це просто фільм про живих агресивних мерців. Не більше. Ага.

«Потяг до Пусан» (Busanhaeng)
Режисер: Ен Сан-хо
У ролях: Кон Ю, Ма Дон-сік, Чон Ю-мі
Дата прем’єри: 2016 рік
Сюжет: Загадковий вірус охоплює країну. У лічені години тисячі корейців перетворюються в агресивних зомбі, здатних розірвати все живе. Як у такій ситуації вижити десяткам пасажирів надшвидкісного потягу, який мчить в Пусан?..

Успіх цього фільм був визначений згори. Це стало зрозуміло, коли з’ясувалося наступне:

  • Крім Північної Кореї є ще і Південна;
  • У цій Кореї є кінематограф;
  • Там теж люблять зомбі!

Тут ми, звичайно, лукавимо. Після вражаючого трилера «Крізь сніг» і страшного «Крику» можна говорити про те, що на ринку хороров/слешерів з’явився новий гравець, цього разу з підозріло вузькими очима. Але поки з висновками поспішати не будемо, просто «взяти на олівець». Отже!

Взявши на озброєння концепцію «швидких і гранично тупих зомбі», корейський режисер Єп Сан-хо з величезним завзяттям взявся за справу. Проробивши роботу над помилками за підсумками свого попереднього мультиплікаційного зомбі-досвіду під назвою «Станція «Сеул», 38-річний новатор вирішив виліпити щось на зразок корейського блокбастера… з прицілом на західний ринок. І, що найцікавіше, у нього це вийшло — інакше ніхто і не подумав би писати на його творіння рецензію, живучи за тисячі кілометрів від Південної Кореї… в Кореї Болотної.

Вінегрет з кишок передують обов’язкові мелодраматичні сцени, що розповідають про недолугого батька, його колишньої і доньці-крохотуле

Отже, що у нас є в цьому самому Поїзді в Пусан»? Власне поїзд, пасажири і трохи міських локацій, так що це кіно можна сміливо прирівнювати до такого роуд-муві. Вінегрет з кишок передують обов’язкові мелодраматичні сцени, що розповідають про недолугого батька, його колишньої і доньці-крохотуле. Далі, на щастя, все стає набагато цікавіше — з’являється зловісного вигляду зомбі-козуля (!), яка дає зрозуміти, що зараз подадуть гаряче. Нас ввічливо саджають за стіл, підсувається ближче прилади, поправляють на шиї білосніжну серветочку і… жбурляють, сука, на тарілку величезний шматок людського м’яса!!! Нарешті-таки почалося те, заради чого ми сюди прийшли. Власне, зомбі-каша.

«Потяг до Пусан». Сцена, в якій контролери перевіряють квитки

Зізнаємося, що незважаючи на очевидні огріхи зі спецефектами (економили, як видно, абсолютно на все — навіть дим намальований, і намальований відверто погано), власне драматургія жаху і сцени з пожиранием людського м’яса зроблені добротно і навіть з деякою часткою оригінальності. Або, краще сказати, з фірмовою корейської родзинкою. Єп Сан-хо явно уважно вивчив західний змоби-кінематограф і, не відходячи від канонів жанру, спробував зняти так, щоб було не соромно. Але і зі своїми «фішками» — наприклад, нам дуже сподобалося, що зомбі показано дійсно агресивними і дуже швидкими створіннями, і знято це досить непогано.

Джордж Ромеро: «Оскар» цього хлопця!Динаміка, кровища і орди «швидких зомбі» — так, ми це бачили в «Війна світів Z», але де Бред Пітт, а де Південна Корея? Якщо цей фільм збере хорошу касу (а кінокритики картину вже нахвалюють, он навіть на легендарному білоруському кінофестиваль «Лістапад» відбувся спеціальний показ), то, можливо, ми скоро відкриємо для себе феномен північно-корейських зомбі-муві. І нехай зі спецефектами поки скрутно, а головні герої якісь однакові (ну це взагалі проблема всіх корейців, як кажуть), але «Поїзд у Пусан» це, безумовно, крок у правильному напрямку. Як з точки зору підходу, так і маркетингу. І не будемо забувати про те, що крім «м’яса», Єп Сан-хо навіть спробував показати нам і драму — і ми зараз не про нудні сімейні чвари на початку, але фінальні кров, піт і сльози. Там сцени розігрувалися під стати фільмів дідуся всіх зомбі — Джорджа Ромеро, який в свої кращі роки теж намагався пограти на почуттях глядачів. Загалом, «Поїзд у Пусан» це безумовна удача, нехай і не дуже оригінальна для тих, хто дуже добре знайомий з жанром. Будемо стежити за цим режисером і за подібними картинами взагалі — Південна Корея виразно хоче нас здивувати.