Pokemon Go і No mans Sky більше не потрібні

371
0

Відразу два ігрових блокбастера показують рекордний відтік своїх аудиторій — і коли ми говоримо про Pokemon Go і No man’s Sky, цифри обчислюються мільйонами. По всьому видно, що значна галас навколо цих тайтлов проходить. Гравці протверезіли, заглянули в свої кишені і відчули себе обдуреними. «Лох не мамонт, лох не вимре».

Почнемо з Pokemon Go. Невигадлива гра у форматі доповненої реальності в рекордні терміни зжерла завоювала мало не весь світ і навіть поставила на вуха політиків. Але пройшло зовсім небагато часу, коли міхур під назвою Pokemon Go став лопатися:

«На даний момент, порівняно з першими двома тижнями після релізу Pokemon Go, постійних користувачів стало на 10 мільйонів менше, а це майже третина від усієї аудиторії проекту».
shazoo.ru

Такий значний спад інтересу до феноменально популярної гри, яку ряд одноклітинних з Росії називають «проектом ЦРУ для збору інформації по всьому світу» і просто новим секретною зброєю, пояснюється досить просто: у продукту є багато серйозних недоробок і складнощів з механіками. Незважаючи на вихідні латочки, основні проблеми і баги Pokemon Go виправляються не так, як цього хотілося б гравцям. До всього іншого інтерес до гри банально спав, а розробник і видавець компанія Niantic цілком задовольнилася одержаними баришами і хайп навколо продукту вже не підтримує. Бульбазавр не потрібен, бульбазавр може йти.

З No man’s Sky все трохи по-іншому. Її чекали з 2013 року і вважали новою віхою у святій справі створення процедурної генерації вмісту, але No man’s Sky за фактом виявилася зовсім не тим, про що нам ссали в обличчя говорили розробники. No man’s Sky гальмує і вилітає, в ній немає сюжету, за фактом відсутня мультиплеер і весь геймплей зводиться до одного: літати з однієї планети на іншу і збирати ресурси. Забагато для 60 баксів.

«Згідно сайту SteamDB, під час релізу No man’s Sky число одночасних користувачів досягла 212 613 осіб. Жодна інша гра 2016-го року в Steam до таких показників не підібралася і близько. Зате за останню добу пік No man’s Sky склав всього 19 335 мандрівників. Після нехитрих обчислень з’ясовуємо, що одноразова аудиторія просіла на 91 %».
stopgame.ru

Як видно, чим яскравіше горить проект, тим він швидше гасне. Тільки у випадку з Pokemon Go це пояснюється здебільшого спадом інтересу і багами, а конкретно з No man’s Sky відповіді лежать у площині завищених очікувань і відвертої брехні розробників.