«Поганий Санта 2». На колінах вранці раннім

461
0

Коли в сіквелі показують голі жіночі груди вже в першу хвилину екранного часу — це, безумовно, хороший знак. Але за фактом «Поганий Санта 2» виявився не про цицьки. Точніше, про них теж, але більше про лютий, мерзенний, вульгарний чорний гумор — Санта пішов на дно, навколо треш і содомія. Останнім сказано не заради краси.

«Поганий Санта 2» (Bad Santa 2)
Режисер: Марк Уотерс
У ролях: Біллі Боб Торнтон, Кеті Бейтс, Тоні Кокс
Дата прем’єри: 2016 рік
Сюжет: Алкоголік і ведмежатник Віллі і через роки залишається вірним собі — він сильно п’є і сильно любить жіночі дупи. І ось нова справа — потрібно грабонути благодійний фонд для дітей. Піде Віллі на таке? Та без проблем. Ще б тільки дрібний напарник не заважав, та незрозуміло звідки звалилася матуся…

Короткий переказ першого фільму

Першого «Санту» ми полюбили чи не так сильно як нашенскую «Іронію долі». Заокеанські чвари знайшли в серцях православних слов’ян гарячий відгук хоча б тому, що «їхній» Дід Мороз відчайдушно пив, лихословив і поров дівок. Загалом, такий типаж гріх не полюбити, він «з нашим прапором кольору одного» — синього. І ось, через 13 років і багато-багато мук з сіквелом, виходить «Поганий Санта 2», який як (майже) все продовження, зобов’язаний бути гірше оригіналу. По-перше, Біллі Боб Торнтон постарів, він не міг не постаріти в свої 60. По-друге, режисери взяли якогось незрозумілого цапа — Марк Уотерс тільки смутно відомий по своїй дурної комедії «Паскудне дівча» 2004 року. По-третє, негр Берні Мак, який грав негра в першому фільмі, помер у 2008 році. Загалом, все було проти «Поганого Санти 2». Тим цікавіше, що за фактом сіквел вийшов… не гірше першого фільму!

Сіквел народної новорічної комедії вийшов абсолютно тупий, примітивний, вульгарний і місцями навіть жорстокий. І абсолютно всі герої у фільмі дебіли.

Той самий Марк Уотерс явно довго думав, як же йому не схибити і спробувати зробити другий фільм як мінімум не у форматі повного гівна. Все-таки ставки були дуже високі, і 52-річному режисерові надавався відмінний шанс вибратися з потоку тупих комедій і зняти щось круте. І Уотерс зробив геніальний хід — зняти «Поганого Санти 2» так, щоб всі сказали — «бля, що це було взагалі?». Справа в тому, що сіквел народної новорічної комедії вийшов абсолютно тупий, примітивний, вульгарний і місцями навіть жорстокий. Абсолютно всі герої у фільмі дебіли. Звіринець під назвою «центральні персонажі» тільки й робить, що тупо бухають, ліниво перепихивается і шукає можливість зрубати бабла — щоб потім нагріти максимально велику кількість спільників. Простіше кажучи, це якийсь півторагодинний кліп чорних реперів, які трусять перед камерою пістолетами, яйцями і цицьками. Єдина світла пляма тут — все той же жирдяй з першого фільму, хлопчик-дебіл, який ходить за Віллі вірною собачкою і потрібен тільки для того, щоб на своєму білосніжному тлі відтіняти всю мерзенність героя Торнтона.

«Поганий Санта 2». Новорічна дідівщина

«Поганий Санта 2» по вінця повний бруду й гидоти, як якщо б мова йшла про черево чорної повії з сцени в мотелі.

Окремо хочеться сказати про актрису Кеті Бейтс, якої, як здається, дісталася сама відморожена роль в її величезною кінокар’єрі. Воістину ні сценарист, ні тим більше режисер шановну даму не щадили — Бейтс виглядає просто жахливо, але на тлі всього іншого і дуже органічно. Мабуть, іноді навіть визначні актриси дозволяють собі деякі витівки…

Так, кінокритикам фільм не сподобався, як не зайшла їм у свій час і перша картина. Але стрічка 2003 року давно стала класикою жанру, і всі її жарти по центру ануса нижче пояса сьогодні сприймаються як милі пустощі. І якщо ти приймав такий гумор тоді, то приймеш подібний гумор — але посилений удесятеро — і сьогодні. Тому що «Поганий Санта 2» по вінця повний бруду й гидоти, як якщо б мова йшла про черево чорної повії з сцени в мотелі.

Так що ж, режисер не придумав оригінальну історію і просто переказав перший фільм, зробивши його максимально вульгарним і мерзенним? Хм, може бути і так. Зрештою, це працює, і «Поганий Санта 2» справді смішний.

Особливо якщо його дивитися міцно піддавши.

P. S.

— Навіть за гратами я думала про тебе, синку. І випивала в твій день народження, 3 січня. Чи сьомого?

— Четвертого, мама. Четвертого серпня.