«Погана партія». Партія шахраїв і злодіїв

440
0

Самий інтригуючий проект 2016 року виявився… ну, скажімо, зовсім не тим, що від нього чекали. І наявність у фільмі таких крутих акторів, як Джим Керрі, Кіану Рівз і Джованні Рібізі ситуацію не врятувало — «Погана партія» заплутує, стомлює і задає питання: для чого це взагалі все було?

«Погана партія» (The Bad Batch)
Режисерка: Ана Лілі Амирпур
У ролях: Сьюкі Уотерхаус, Джейсон Момоа, Джайда Фінк
Дата прем’єри: 2016 рік
Сюжет: зустрічайте нову прекрасну Америку, вільну від людських покидьків. Тому що всі бандити, збоченці та інші нелегали можуть жити тільки в техаській пустелі, за парканом. Саме там виявляється Арлін, для якої її нове життя починається з першого помаху тесаком…

А трейлери були ого-го-го! Нам показували невпізнанного Керрі, звично тупого здоровенного Мамоа, вусатого Рівза і, як вишеньку на торт, якусь дівчинку-інваліда. І все це в декораціях апокаліптичного майбутнього, в якому демократія сегрегація досягла небачених висот. У цьому пишноті виглядало підозрілим тільки ім’я режисера — якась Ана Лілі Амирпур ну ніяк не тягне на авторку людини, який подужає створити сильний фільм про страшне майбутнє зі всякими канібалами. І, після перегляду, можемо сказати так: не про антиутопію фільм-то, нас знову обдурили.

«Погана партія». Не вусики, а пропуск в трусики

Так, буквально в перші 15 хвилин головної героїні відрізають ногу і руку (спойлер? Ну так. Ми шакали, нам можна). Після чого з отриманих шматків готують апетитне печеня. Далі дівчина вымазывается у власному гівні і, не виходячи з образу, розправляється зі своїми кривдниками. В принципі, початок непоганий. Але далі оповідання «Поганий партії» починає буксувати, стрибати, скакати і навіть крутитися на одному місці, присвистуючи. Намічається пост-апокаліптичний світ раптом зіщулюється до розмірів окремих локацій, в яких копошаться людські істоти, один іншого огидніша. І все б нічого, але режисер, добре попрацювавши з гримером, забула вдихнути в своїх героїв… життя. Всі персонажі «Поганий партії» люблять говорити або пихатим мовою провидців, або нечленороздільними репліками ідіотів. Найкраще в цьому плані роль у Джима Керрі: крім того, що він грає сміттяра, він і не говорить взагалі нічого, тим самим підіймаючи свій образ на нечувану для його колег по майданчику, висоту.

Вас чекає розчарування, якщо ви в черговий раз купилися на крутий трейлер і жадали ураганний екшн в стилі «Божевільного Макса»

Але хороший Мамоа, цікава Сьюкі Уотерхаус, є взагалі щось, на що можна в цьому фільмі дивитися? Ну, як сказати. «Погана партія» хороша у дрібницях: у гримі, у спробах виглядати розумнішими стандартного бойовика про канібалів, в окремих образах юродивих, які хоч і мелють дурниці, але роблять це природно. В іншому вас чекає розчарування, якщо ви в черговий раз купилися на крутий трейлер і жадали ураганний екшн в стилі «Божевільного Макса».

Ні, «Погана партія» це драма про людей, які виживають, і людей, яким нудно. Перші постійно в русі: вбивають ворогів і їдять «цивільних». Другі нудяться, сходячи з розуму від ліні і безпеки. Найцікавіше відбувається, коли ці два світи людей стикаються. Але, на жаль, такі сцени відбуваються дуже нечасто. Тому не дивуйтеся тому, що левова частина «Поганий партії» це коли нічого не відбувається, або відбувається, але занадто швидко, щоб ви відчули задоволення від сцен насильства.

«Погана партія». Ці руки не для нудьги

Наш підсумок. Так, у «Поганий партії» є своя чарівність, але воно криється в чудовій атмосфері гинучого світу і розкладанні людської природи. Все інше — обман на стадії маркетингу і, на жаль, непрофесіоналізм Ани Лілі Амирпур. Жінка звалила на себе дуже важку ношу, і не змогла донести її до фіналу.

Даємо «Поганий партії» тільки 5 з 10 шакалів. Фільм міг би бути набагато краще, якби його не рвали на взаємовиключні сцени і жанри.