Почесні донори: у древній шутер Blood влили 30 нових рівнів

491
0

«Кров не старіє!» — скаже так який-небудь старий жирний гот. «Справжню кров не змити!» — додасть до цього олдовый геймер. І обидва будуть праві: культовий шутер Blood досі викликає інтерес, і це навіть незважаючи на статус пенсіонера.

Вийшов рівно 20 років тому шутер від першої особи Blood досі багато хто пам’ятає — він, як і стилістично схожа з ним серія фільмів «Зловісні мерці», вдало поєднував хоррор і чорний гумор. Гра відрізнялася від десятків подібних їй також дивним набором зброї головного героя (від стандартних пістолетів-кулеметів Томпсона, до всяких ляльок вуду), і прогресивної за тих давніх часів графікою — гравець бігав у повноцінному 3D-світі і міг навіть (!) дивитися вгору і вниз. В Blood було багато відсилань до мистецтва, починаючи від згаданих тут «Зловісних мерців», і закінчуючи навіть Вільямом, розумієш, Шекспіром. А ще там можна було грати у футбол головами, що теж дуже важливо.

Коли зайшов у білоруський агромістечко

У 2002 році вийшов довгоочікуваний сіквел, Blood II: The Chosen. Гра вийшла невдалою: зникла атмосфера середньовіччя, головний герой тепер випилював безликих офісних щурів і взагалі гумор кудись подівся. Тому за справу взялися мододелы — стали з’являтися різні модифікації першої частини, щоб геніальна гра засяяла новими фарбами на сучасних комп’ютерах. Робилося їх чимало, але читача напевно зацікавлять зараз тільки самі останні рімейки.

Ось, наприклад, перший рівень класичного Blood на движку Unity 3D:

Виглядає непогано, але, як правильно помітив один коментатор, все якесь пластикове: «чому гри на сучасних движках блищать так само, як собачі яйця?».

Але якщо такий підхід вас влаштовує, то вам на тематичний сайт.

А нас же цікавить інше мод, суть якого ми винесли в заголовок нашої «кривавої» новини. Хтось Bloatoid релизнул нову версію мода «Death Wish», в якому, крім усього іншого, «зашито» 30 нових рівнів, і навіть з мультиплейером і кат-сценами. Плюс — виправлення старих помилок (моду-то вже 6 років) і додавання нових, а також деякі дрібні поліпшення в геймплеї і графіку. Але щоб ви розуміли — візуально це все одно старий-добрий Blood, який, втім, тепер можна без проблем запускати на сучасних компах.

Завантажити мод можна сторінці розробників. А сама класика, в її первозданному вигляді, тут.

В Blood навіть монстри ходять в оперу, не те що ти

А що ж Blood 3? А нічого. Колишній видавець гри, компанія Atari, засновнику Monolith Productions і власне творцю Blood Джейсону Холу давно вже нічим не допомагає в цьому плані. І навіть заважає. Ну і хрін з ними, у нас завжди є мододелы, не пов’язані ні з ким якими-небудь ліцензійними зобов’язаннями. Більше крові!