Паризький «Діснейленд»: дитинство, якого не було у soviet people

400
0

Прийнято вважати, що «Діснейленд» це парк задоволень виключно для американських дітей. Але Волт Дісней, померши, пустив коріння по всьому світу — його геніальне тіло стало благодатним ґрунтом для народження не просто франшизи, але індустрії розваг світового масштабу. Саме тому в 30 кілометрах від Парижа оселилися Міккі-Маус, Дональд Дак і… інші способи розкрутити вас на bablo.

Так, не треба летіти через океан, щоб особисто потиснути лапу товаришеві Гуфі. Не треба мучитися з американською візою і оплачувати літаку десятки тонн палива. Але заощадити (перше стоп-слово в цьому тексті, друзі!) все одно вийде дуже мало. Хоча б тому, що Париж неймовірно, надзвичайно доріг. Дорогий серцю кожного білоруса, який хоч раз побував у столиці Франції. Бо як сказав класик перед тим, як попросити трохи на хлібець — побачити Париж, і збідніти… Але не будемо голослівними, дивіться: щоб дістатися до французького «Діснейленду», потрібно буде витратити мінімум 7 євро — якщо ви сядете на метропоездов Rer A. І це якщо ви живете поблизу від цієї лінії, а так плюс ще скільки-небудь євро для того, щоб дістатися до тієї самої Rer A. Плюс сам квиток в парк «Діснейленд», а там ніяк менше 50 євро не вийде (для дорослих). І т. д. і т. п. Під останнім розумійте те, що і в самому парку з вас будуть тягнути гроші усіма любими способами, аж до збочених. Але, забігаючи наперед, скажемо: витрати того варті.

«Діснейленд Париж». Цей поїзд у вогні

Ми, діти Радянського Союзу, виховувалися не тільки бабусями, але і куди більш важкою артилерією: радянськими мультфільмами. Поки мами і тата добували рубль в шахтах працювали інженерами, їх діти сиділи перед «Рубіном» і «Обріями», і вбирали радянський мальований або ляльковий, агитпром. Проте серед усього цього комуністичного марення зустрічалися і невинні шедеври а-ля «Ну, постривай!» або «38 папуг». Але самий сік траплявся, коли показували «що-небудь з Діснея». У 90-х демонстрували вже багато чого, на відміну від радянських років, коли мультики Діснея показували частіше через призму капіталістичної загрози. На щастя, ті часи давно минули, і сьогодні можна дивитися абсолютно всю продукцію «Мишачого дому», і якщо совість дозволяє, то і безкоштовно. Але відвідування «Діснейленду» досі рідкісна опція, головним чином навіть не з-за грошей — на відвідування парку потрібен як мінімум 1 день, і іноді дуже важко знайти в собі бажання покинути чаруючий Париж і відправитися дивитися на богомерзких міккі-маусів і скрудж-макдаков. А всі накопичення дядька Скруджа, як відомо, зроблені незаконним працею.

«Діснейленд Париж». Тут збуваються мрії і бюджети

Сам парк поділений на два: зона «Walt Disney Studios Park» і, власне, «Disneyland Park» (плюс малоцікавий «Disney Village»). Перша зона покликана розповісти про Діснея і його прибуткове велика справа, але в нарочито дитячому форматі оповідання. Тому ніяких екстремальних атракціонів ви там не побачите, не рахуючи дійсно брутальної «Вежі жаху». І не враховуючи страхітливих черг, тому що «Діснейленд» це і про черги теж. В хороший (немає) день навіть до яких-небудь сраним літаючим слоникам можна буде простояти кілька годин, і це в компанії з вашим визжащим від неможливості рухатися, а вимушеним тільки стояти в черзі, чадом. Є, звичайно, така штука як Fast pass, але це за додаткову плату і все одно потім стояти в черзі, хоч і декілька хвилин. Але ми відволіклися!

Отже, «Disney studios» це перший парк, який ви побачите, потрапивши в цей мультяшний рай. Розрахований більше для дітей та їхніх батьків, яким доведеться задовольняти природні потреби нащадків: купувати їм брелоки, іграшки, майки, газовану воду та цукерки. Все це (і багато іншого) в стилістиці продукції Діснея, так що відповіді «немає», «потім» і «та ти охрінів нити» не приймаються — тут все зроблено так, щоб дитина це хотів отримати тут і зараз. В принципі, нічого нового, але з урахуванням вищевикладеного посмішка мідного Діснея на вході іноді здається диявольською.

Другий парк куди цікавіше і об’ємніше, скажімо так. Саме там знаходяться тематичні атракціони, кожен з яких можна без удаваної скромності назвати витвором мистецтва. Будь то Гора шахтарів, Будинок з привидами або експозиція «Зоряних воєн». І величезна увага до деталей: будьте впевнені в тому, що поки ви стоїте в длиннюшей черги, все навколо буде вас розважати або робити вам цікаво. Якщо ви, приміром, сотий в черзі на Гору шахтарів, то за 40-50 хвилин до самого атракціону ви побачите не просто побут людей часів Дикого заходу, але і величезна кількість механізмів, так або інакше пов’язаних з епохою парових двигунів. І все це буде крутитися, вертітися, дихати парою і неймовірно пахнути машинним маслом. Це не просто чергу, а повне занурення в атмосферу.

«Діснейленд Париж». Дикий Захід, добрий Схід

Самі атракціони виконані за однією, але дуже ефективною і зручною для всіх, схемою. У більшості випадків ви будете сидіти у вагончику, крутитися в ньому й дивитися на те, що відбувається навколо. Іноді це буде пасивне споглядання страшних підземель з мерцями, іноді космічні польоти у форматі «Зоряних воєн», а іноді — скажені «американські гірки», на яких кричати і верещати абсолютно не зашквар, але норма. А ще там вогнедишні дракони, труп невістки, цілий арабський квартал і навіть багатоповерховий будинок Робінзона на дереві — і побачивши його, не здається дивним знайти серед гілок всамделишное піаніно. Нуачо, Робінзон любив музикувати?.. Але що там Робінзон! Швидше в печери, наповнені диявольським реготом піратів, а потім з божевільними очима стрибнути у вагонетку Індіани Джонса і порвати підгузник на швидкості 100 кілометрів на годину… А потім ще, і ще, і ще! Хочеться щоразу відкривати для себе казкові світи, нехай навіть деякі з них ти вже не застав в силу віку.

І все це виблискує, крутиться, розмовляє з дитинства знайомими голосами і обов’язково посміхається — «Діснейленд» це земля посмішок, мільйони їх! При цьому страшних вуличних клоунів не спостерігається — тут можуть бути тільки канонічні діснеївські герої, а кого, дозвольте сказати, може налякати Гуфі? Хоча для пропаленого життям шакала це свято життя іноді здається трохи підозрілим… наче все це зі світу чудовою, але часом лякає гри Bioshock: Infinite. Ось пам’ятаєте? Прекрасний повітряний світ у стилі стім-панка раптом перестає виглядати доброзичливим, і за кожною посмішкою проступають потворні риси монстрів… Але у випадку з паризьким «Діснейлендом» таке неможливо, звичайно ж. Тут завжди вам раді. Від заходу сонця і до світанку. Завжди свято, завжди привітні люди і завжди все рожеве, блискуче, яскраве. Тому що з дитинства. Яке назавжди пішло, але з допомогою одного розумного дядька і його мільйонів помічників, може повернутися.

Головне, не забути купити квиток і зуміти вистояти чергу. Але що для радянської людини черзі?..

«Діснейленд Париж». Всякий шлях у казку повинен бути оплачений (плюс чайові)