«Парадокс Кловерфилда». Астанавитесь

527
0

Усвідомивши, що нікчемність і штучність зв’язку «Парадоксу» з «Монстро» буде відразу зрозуміла всім, Дж. Дж. Абрамс спішно сбагрил свій неликдвид всеядному сервісу Netflix. І не прогадав, адже там хейтеры довго бухтеть не будуть. Хоча і без цієї заморочки з уявною спадкоємністю картина виглядає слабкою і немов розірваної на частини.

«Парадокс Кловерфилда» (The Cloverfield Paradox)
Режисер: Юлій Вона
У ролях: Гугу Эмбата-Рв, Девід Ойелоуо, Даніель Брюль
Дата прем’єри: 2018 рік

Сюжет: людський світ на порозі останньої світової війни, цього разу за енергоресурси. І тільки величезна космічна станція земля здатна зупинити хаос і дати людям новий, небачений джерело енергії. Але для порятунку мільярдів доведеться заплатити величезну ціну…

Рівно 10 років ми чекаємо продовження «Монстро», і в черговий раз нас обдурили. У попередній раз це було зроблено картиною «Кловерфілд, 10» — але там хоча б був шалений Гудман і в цілому потужний герметичний трилер, нехай і зіпсований безглуздим і непотрібним фантастичним фіналом. У випадку з «Парадоксом» обман практично нічим не прикрашений — це груба і незграбна спроба заманити на перегляд всіх тих, хто марно чекає відповідей на питання або, хоча б, нового появи Монстра. І в одній частині ці очікування будуть задоволені, але будьте ви прокляті, якщо вам цього достатньо. Тому що киновселенной «Кловерфілд» новий фільм не дає практично нічого, а тільки заплутує і зводить нанівець усі очікування від четвертої стрічки, яка вже ніби як знята і яка про зомбі-нацистів (?!).

«Парадокс Кловерфилда»

Гаразд, безвідносно зв’язку з «Монстро» і «Кловерфілд, 10» — можна дивитися «Парадокс» хоча б як самостійне кіно? На жаль, але ідея енергетичної кризи рівно як теорії множинності вимірів не виглядають хоч скільки-небудь оригінальними; в свої кращі моменти фільм бовтається десь в районі «Крізь горизонт» з млявою спробою виглядати як екранізація письменника Станіслава Лема. Сцени на Землі так взагалі зайві, і потрібні нам знову-таки тільки для того, щоб побудувати ще один місток до двох інших фільмів серії.

«Монстро» буде більше (немає)

Отруєний «Зоряними війнами» Джей Джей Абрамс каламутить свою фантастичну кинофраншизу — режисер і продюсер анонсував sci-fi трилер «Частинка Бога», логічно зв’язаний з твариною з «Монстро» і прибульцями з «Кловерфільд, 10».


Читати…

Парадокс (так), але всі позитивні сторони картини вміщаються в буквально 15 хвилин екранного часу, коли у фільмі щось вибухає (красиво), хто-то кому-то пояснює смисл (зрозуміло) і коли помирає (страшно). В іншому картина Джуліуса Вона алогічна, нецікава і в певні моменти просто розвалюється на частини, під вантажем спроб продюсерів зробити з неї комерційно привабливий продукт. І навіть досить непогана лінія з двома сім’ями у двох вимірах (подивіться — зрозумієте) героями розіграна мляво і тьмяно, з надмірним використанням повторюваних відеозаписів (немов режисер не сдюжил цю лінію зняти). Цікавий персонаж Елізабет Дебики, але і вона рідко коли не була відверто дерев’яній в кадрі. При цьому в цілому персонажі запам’ятовуються, цілісні, і навіть знову якийсь неадекватний російська («Армагеддон», ага) виглядає цілком живим і природним героєм. Шлях і ненадовго.

«Парадокс Кловерфилда»

Підсумовуючи. Так, це знову не те, що ми чекали. Продюсерський геній Дж. Дж. Абрамса згодився тільки на те, щоб зробити рекламу фільму. Але в майбутньому ми будемо розумнішими — дайте нам, р-н Абрамс, щось більше, ніж знущання над фанатами. І надалі довіряйте потенційно шикарну (хоч вже і сильно зіпсований) франшизу в трохи більш умілі режисерські руки.