«Нова ера Z». Грибки та соління

391
0

Радійте, вони все-таки екранізували прекрасну відеогру The Last Of Us. Ну тобто неофіційно, хоча «Нова ера Z» (насправді «The Girl with All the Gifts») дійсно дуже нагадує історію маленької Еллі в непростих умовах зомбі-апокаліпсису.

«Нова ера Z» (The Girl with All the Gifts)
Режисер: Колм Маккарті
У ролях: Джемма Артертон, Гленн Клоуз, Педді Консідайн
Дата прем’єри: 2016 рік
Сюжет: Людство вразив вірус, від якого ніхто не чекав такого підступу — несподівано самий звичайний грибок став вражати нервову систему людей і перетворювати їх в агресивних зомбі. А потім і перетворювати на щось зовсім жахливе. Жменька вижили намагається врятувати і себе, і все людство. Навіть тоді, коли в цьому вже немає ніякого сенсу…

Один довбаний грибок, один ввічливий укус і вуаля — ти вже біжиш з криками по вулиці і всім своїм виглядом показуєш, що ти успішний фуд-блогер

Дівчинка як головний герой, поява зомбі шляхом мутація грибка кордицепс (до речі, він дійсно дуже кумедний) і спроба одного вченого врятувати відразу все людство — все це ріднить цю чудову картину не тільки з грою The Last Of Us, але і багатьма фільмами. Але «Нова ера Z», хапаючи кращі сюжетні ходи то тут, то там, не виглядає зомбі-вінегретом, разваливающимся від того, як грубо його готували. «Нова ера Z» це тонкий, страшний, сумний фільм про виродження виду, і якби режисер Колм Маккарті підвів під це якусь мораль — «людство вироджується не тільки з-за страшних грибків, але і…» — то вийшла б ще й потужна драма. Але Маккарті пішов легшим шляхом і просто показав, як вимирає людство. Незважаючи на всі свої технології, знання та багатовікові вправи зі зброєю. Один довбаний грибок, один ввічливий укус і вуаля — ти вже біжиш з криками по вулиці і всім своїм виглядом показуєш, що ти успішний фуд-блогер.

«Нова ера Z»

Режисер до свого шедевру підготувався ґрунтовно. У нього була чудова книга з небанальною історією, гідний бюджет, найпотужніша Гленн Клоуз і дивно добре грає дівчинка, якій належало зображати і зомбі, і просто людини в страшному світі. Все інше, як-то: моторошні декорації з реальної Прип’яті, орди людських монстрів і дурнуватих військових додумывали-доробляли уже потім, коли центральна історія була в цілому готова. Не розкриваючи перипетій сюжету скажімо, що в «Новій ері Z» знайдуть для себе все необхідне і шанувальники тупого м’ясного фаршу, і ті очкастые ботаніки, які скрізь шукають «зміст, сюжет, драматургію і мотивацію головних, сука, персонажів».

Ідеальний баланс між хоррором, бойовиком і цілком логічним і адекватним розповіддю — за майже дві години екранного часу зовсім не втомлюєшся, а навпаки, мовчки йдеш за режисером, куди б він тебе не повів. І тим більш неприємний натяк російських перекладачів на тупорылый фільм «Війну світів Z», який від участі в ньому Бреда Пітта менш тупорилим не став, на відміну від розкішної оригінальної книги. Забудьте про всі ці «Z», в «Новій ері» самостійна історія, без zombie rush і дебільних персонажів.

«Нова ера Z»

В епоху зомбі такі фільми про зомбі — рідкість. З відмінним акторським складом, з адекватним режисером, який дійсно хоче подати апокаліпсис по-новому. Такий фільм навіть не зіпсують плани про сіквелі — ми все одно будемо любити оригінальну «Нову еру Z», яку страшну історію вона не розповідала. І на який безпросвітній ноті б вона не закінчувалася. Хоча чому безпросвітній? Тут більше підійде слово «правильної». Але — не будемо розкривати всі карти. Дивіться самі…. І жахайтесь.