Не плануйте нічого на 2021 рік: офіційно оголошено S. T. A. L. K. E. R. 2

368
0

Насправді, можна нічого не планувати і на 2022, 2023 і навіть 2025 роки — комп’ютерна франшиза, належить українській компанії GSC Game World, відома тим, що народжує чудовиськ «ждалкеры»: приміром, перша частина вийшла в 2007 році, хоча спочатку реліз був поставлений на 2003-й рік.

Тиха українська ніч. Поки не оголосили другий «Сталкер»…

S. T. A. L. K. E. R. — серія ігор, заснована на повісті «Пікнік на узбіччі» братів Стругацьких, а також знятого за її мотивами фільму режисера Андрія Тарковського «Сталкер» і реальної Чорнобильської зони.

Ще в 2010 році, після виходу офіційних доповнень S. T. A. L. K. E. R.: Чисте небо і S. T. A. L. K. E. R.: Поклик Прип’яті, було оголошено, що GSC Game World роблять S. T. A. L. K. E. R. 2. Але протягом двох років робота над грою якщо і велася, то якось непомітно — набагато ясніше було те, що в таборі компанії-розробника панує майдан хаос. Це стало зрозуміло і тому, що в 2012 році деякі співробітники GSC Game World, втомившись від бездіяльності, створили свою компанію під назвою Vostok Games — і почали ліпити свій другий «сталкер», але під брендом Survarium. Але ця масова багатокористувальницька онлайн-гра за чотири роки зі старту відкритого бета-тесту так і не стала гідним продовженням S. T. A. L. K. E. R. — це як і раніше забагованный шутер з хитрим донатом, у мережі якого все ще потрапляють не дуже розбірливі юні гравці.

Не будемо забувати і про Metro 2033, «підземний» шутер, який теж робили вихідці з GSC Game World. Незважаючи на провальні продажі, ця гра поклала початок успішної комп’ютерної франшизі, яка чудово живе і сьогодні.

Але всі інші геймери раніше, чекали справжній S. T. A. L. K. E. R. 2, і ось цей день (точніше, ніч — директор GSC Game World Сергій Григорович оголосив про це у себе на сторінці в Facebook коли вже гравці були в ліжечках) настав.

Що відомо про цей проект, який ми чекали цілих 8 років? Якщо ґрунтуватися на тих артах і скріншотах, що розміщували в Мережі дизайнери GSC Game World ще на початку 2010-х, то це буде великий «безшовний» світ, логічно пов’язаний з тим, що ми побачили в S. T. A. L. K. E. R.: Тінь Чорнобиля. Головним героєм гри буде сталкер на прізвисько Стрілок (Мічений). Однак з тих анонсів пройшло занадто багато часу для того, щоб ця інформація не застаріла і кардинально не змінилася. Тому краще дочекатися свіжих офіційних прес-релізів та пояснень. І — набратися терпіння, тому що повернення в Чорнобиль знову обіцяє бути дуже довгим. І, можливо, болісним:

Так, S. T. A. L. K. E. R. це культ, гра, яка стала легендою задовго до свого релізу. Але разом з тим це і сотні багів, урізана фінальна карта і дуже довга розробка. До того ж до моменту виходу другої частини більшості шанувальників гри вже буде за сорок років — вік, не розташовує до покупок комп’ютерних ігор навіть з почуття ностальгії. Але — побачимо.

Де-то задумливо малював на папері цифру «3» Гейб Ньюелл…