Не переZZимует. Nival закрив свою ігрову мережу ZZima.com

401
0

1 грудня легендарна російська компанія-розробник ігор Nival вустами свого форуму повідомила страшне: ігрова мережа ZZima.com припиняє своє існування. Пішла епоха!

Компанія Nival — один з найстаріших російських незалежних розробників комп’ютерних ігор. Заснована в 1996 році Сергієм Орловським, який зайняв пост керівника компанії. Фігурувала під ім’ям Nival Interactive, так само були підрозділу Nival Online і Nival Network. ZZima — ігрова платформа, яка об’єднує різні сервіси: соціальну мережу, єдину систему авторизації і білінгу для всіх ігор на порталі (наприклад, для Reborn Online, Prime World, Dark Age, Cabal Online і т. д.)

Про те, що в стані Nival відбувається щось не те, стало зрозуміло ще на початку 2015 року — компанія стала закривати проект за проектом. І хоч мова йшла не про власних розробках «нивальцев», а всього лише про локалізаціях корейсько-китайського «мморпегешного» шлаку, дзвіночки були тривожні. Cabal Online, «Сьомий Елемент» — ці (та інші) проекти Nival важко назвати революційними з точки зору геймплея або графіки, але вони мали свою аудиторію і непогані показники. Відмовившись від оперування цих та кількох інших ігор, Nival зосередився на роботі над власними розробками, як в старі-добрі часи. Це рішення було підкріплене словами Сергія Орловського про те, «компанія більше не буде робити ігри тільки для Росії, з прицілом на російську аудиторію, як основну. І не буде запускати локалізації зарубіжних ігор». Ці слова пролунали у відповідь на ухвалення Держдумою РФ закону про «податок на Google».

Prime World тонко відповідає політиці рідної країни

Тепер в активі Nival «російська Dota» під назвою Prime World, а також довгоочікуваний «Бліцкриг 3», «онлайн-стратегія в реальному часі». Prime World стартував у 2012 році і своє місце на ринку MOBA більш-менш відвоював. Але в цілому ця доля проекту скільки зрозуміла, стільки й нецікава. «Бліцкриг 3» з’явився в ранньому доступі Steam в 2015 році і, незважаючи на розгромні відгуки від прихильників «тих самих бліцкригів» і неважливі цифри перших продажів, зараз розробниками активно допиливается і взагалі виглядає грою, яку дійсно роблять з урахуванням думок гравців.

Коментар Орловського в Фейсбуці з приводу закриття ZZima.comПозбувшись від корейського ширвжитку, закривши коли ведучий мінський офіс, Nival знайшов у собі ресурси рухатися далі, і абсолютно нових для себе напрямках. Крім Prime World «Бліцкриг 3» в активі компанії зараз дуже непогані ігри для мобільних пристроїв і перші спроби попрацювати з пристроями віртуальної реальності (згадаймо «симулятор головного мозку» InMind для Oculus Rift). Останнє важко назвати грою, але спроба, безумовно, цікава і амбітна.

А що ж ZZima.com? Це ігрова мережа виразно тягне компанію назад. А з закриттям проектів, які були «прив’язані» до ZZima, потреба в цій ігровій соціальної мережі і зовсім відпала. ZZima зробила свою справу, ZZima повинна піти. А «вузькоокі ММОРПГ», які масово прийшли на російський ринок приблизно 10 років тому, поступилися місцем іншим трендам (тут повинна була бути фраза про «Світ танків», але її чомусь немає). Загалом, ZZima.com стала ще одним приємним спогадом, як легендарні «Алоди», Heroes of Might and Magic V, «Демиурги» і все те, чим займався Nival багато років тому.

«Ну, за ЗЗиму!» — як би говорить нам Орловський (праворуч) цим свіжим фото з сонячного Кіпру.