Не «ну нах!», але кіноальманах: йдемо на «Поколение.ВУ»!

434
0

Продовжуємо протискати білоруський незалежний кінематограф в маси, як би ці маси цього не чинили! На черзі у нас цілісний альманах — «Поколение.ВУ», в рамках якого проект «ПАЛІ КІНО: любім і глядзім» пропонує подивитися глядачам три короткометражні картини.

Весь цикл складається з трьох новел: фільму Неллі Василевської «Друзі за листуванням» (2017), фільму Сергія Сергієнка «Коля едзе» (2017) і фільму Митрия Семенова-Алейнікова «Однієї крові» (2015).

Кіноальманах «Поколение.ВУ» поєднує картини молодих режисерів, які торкаються у своїх роботах вічну тему — ЧИ ЛЕГКО БУТИ МОЛОДИМ (спойлер: немає).

Дві роботи, які проект «Палі кіно: любім і глядзім» пропонує подивитися білоруському глядачеві: «Друзі за листуванням» і «Однієї крові» неодноразово відзначені призами на міжнародних кінофестивалях. «Коля едзе» — дебют досить відомого молодого театрального режисера.

«ДРУЗІ ЗА ЛИСТУВАННЯМ»
Білорусь, 2017
Режисер Нелла Василевська.
Хронометраж: 22 хвилин.

Антон і Ліза сучасні молоді люди, знайомі вже рік і закохані один в одного. Але вони спілкуються виключно через соціальні мережі, так як живуть в різних містах. Антон вирішується приїхати з Москви до Лізи в Мінськ, щоб перевести їх відношення в реальність. Молоді закохані знають один про одного практично все, але фізична близькість передбачає нові відкриття і інші способи комунікації, які поки не знайомі…

Учасник численних кінофестивалів.

«КОЛЯ ЕДЗЕ»
Режисер: Сергій Сергієнко
Білорусь, 2017 р.
Хронометраж: 31 хв.

Звичайний вихідний день звичайної сім’ї перетворюється в детектив. Батьки залишають старшого сина Женю доглянути за молодшим Колій, а самі їдуть святкувати річницю весілля. Як на зло, в цей же день — «днюха» у Жениного одного, і тепер він не може туди піти. Але трапляється диво. За Колею приїжджає машина з соціального центру. Старший брат вільний! А потім Коля — підліток з ментальної інвалідністю, схожий на довірливу дитину, — зникає, втрачається у величезному місті… Як поведуть себе Женя, його дівчина, друзі? Що вони виберуть — будуть святкувати далі або кинуться на пошуки Колі? І як їх змінить цей вибір?

«ОДНІЄЇ КРОВІ»
Режисер: Мітрій Семенов-Алейников
Білорусь, 2015 р.
Хронометраж: 15 хв.

Один — доброзичливий, другий — скажений. Один — відповідальний, другий — рішучий. Вони брати. Але чого коштує це братство? І через які випробування треба пройти, щоб, нарешті, зрозуміти один одного? Вибухова соціальна драма з несподіваним фіналом. Найуспішніший короткометражний білоруський фільм. Був показаний на 70 фестивалях.

Примітно, що старт кіноальманаху «Поколение.ВУ» збігся зі ще однією обпікаючою прем’єрою сезону — 12 квітня вийде фільм «Не гра», знятий в патріотичному запалі студією «Білорусьфільм». Такі різні проекти об’єднує і виконавець головної ролі — актор Павло Павлють встиг знятися в кіно «до 100-річчя Червоної Армії», і в короткометражці «Коля едзе». Ну а що з цього дивитися, а що плюватися — вирішувати глядачеві!

Квитки: 5-7 BYN, в залежності від типу кінотеатру і часу сеансу.

Організатори та партнери проекту:

Цэнтр сучаснай культури «Бягучы Чарапаха»/Running Turtle, проект ПАЛІ КІНО: Любім i глядзім.

За додатковою інформацією звертатися:

Наталія Бружник (цэнтр «Бягучы чарапаха») (029) 1422520.