Нагорода за ВРЕНдность: геймерам повернули «Країни ігор»

450
0

Костянтин «Рен» Говорун, російський журналіст, геймер і піарник відтворив онлайн-архів видання, яке його колись прославило. Мова про «Країну Ігор» — російський журнал про комп’ютерні та відеоігри, який виходив з 1996 по 2013 рік. Так-так, в ігрову індустрію ностальгія приходить і її перші пенсіонери.

Свого часу це було дуже модне і прогресивне видання, але в Білорусі маловідоме. Головна «фішка» Країни ігор» — яскраві, великі авторські статті про іграх і про індустрію в цілому, а також «ходіння» в суміжні жанри — кіно і літературу, і аніме. На такий рівень явно ровнялась білоруська «Комп’ютерна газета» (пізніше профільні «Віртуальні радості»), але «Країна ігор» користувалася значно більшим авторитетом. Хоча іноді баланс між адекватними оцінками і бонусами від замовників ламався. Тоді на світ виходили дуже сумнівні у своїй неупередженості огляди — читач згадає пріснопам’ятну рецензію на російські гонки «LADA Racing Club», які игрожуры назвали лайном, але тільки «Країна ігор» несподівано похвалила.

Журнал виходив один раз на місяць, до номеру додавалися компакт-диски з демо-версіями ігор (це читачам особливо подобалося).

Перший удар по «Країні ігор» завдав економічна криза 1998 року, але видавництво Gameland знайшло можливість оговтатися. У 2008 друкарський ринок Росії завдано нового удару, але Gameland викрутилися і тоді. Однак на початку 00-х паперові видання почали знову втрачати рекламні бюджети, і «Країна ігор» не стала винятком — папір стала програвати Інтернету в усьому. В результаті останній номер вийшов у 2013 році, після чого «Країна ігор» припинила своє існування. Не допомогли навіть викрутаси із завищенням фактичного тиражу видання (в нудних книгах це називається «шахрайство»).

Твоє обличчя, коли ти Рен

Костянтин Говорун, один з редакторів журналу, неодноразово намагався відродити видання, але лише викупивши права на бренд у Дмитра Агарунова, глави видавництва Gameland, у нього це, у відомому сенсі, вийшло. Нещодавно Рен перезапустив сайт журналу gameland.ru і почав викладати туди архіви «Країни ігор» в PDF — з коментарями та уточненнями з урахуванням пройшов з моменту публікації, часу.

Природно, це глибоко ностальгічна акція, розрахована на вже не молоду армію поклонників з «теплим ламповим» часів «Країни ігор». Сучасна ігрова індустрія навіть в Росії за десятки років з моменту виходу першого номера «Країни» змінилася кардинально, і тепер вже трохи дивно читати паперові видання про ігри зі скріншотами всередині. І PDF-ки — теж не менш дивно читати. Та й Рен змінився не тільки зовні, але і внутрішньо — тепер це класичний диванний боєць, який рве і метає у своєму Твіттері, викриваючи (як він думає) Олексія Навального і іже з ним. І все більше проявляючи неприємні риси свого характеру.

Втім, заявляється, що gameland.ru буде не просто курним кладовищем (іноді) класних текстів, але і цілком собі ігровим ЗМІ — нові матеріали ніби як будуть з’являтися. Рен навіть заздалегідь вирішив похвалити реанімований проект, мовляв, він буде трохи илитным:

«У Росії зараз дуже багато ігрових сайтів, всі вони працюють насамперед на кількість переглядів. Це означає, що новини і короткі подборочки фактів редакціям вигідні, а матеріали трохи складніше — вже не дуже. Тому тут, на сайті «Країни Ігор», новин і подборочек не буде взагалі (хіба що в Telegram, але це пізніше). Коротких постів в стилі блогів, до речі, теж немає (це — виняток). Колонки, рецензії і довгі фичеры — ось це так. В тому числі і на дуже нішеві теми».