Mother Russia Bleeds. Синяк радянського періоду

339
0

На хвилі чергового протистояння Росії з усім світом з Заходом в ігровій індустрії стали з’являтися проекти, які так чи інакше тему нового Залізної Завіси використовують. І Mother Russia Bleeds, напевно, сама божевільна і зухвала з такого роду ігор. Гопники, жахливі експерименти уряду, гівно і бухло — таким постає альтернативний Радянський Союз 80-х років минулого століття.

Mother Russia Bleeds («Матінка Росія кровоточить»).
Сторінка гри на сайті розробників.
Системні вимоги (рекомендовані):
ОС: Windows XP/Vista/7/8/8.1/10 x86 or x64
Процесор: Intel Core 2 Duo E7300 (2 * 2660) or AMD Athlon 64 X2 6000+ (2 * 3000)
Оперативна пам’ять: 3 GB ОЗУ
Відеокарта: GeForce GT 610 (1024 MB) or Radeon HD 4650 (1024 MB)
Місце на диску: 7 GB

Заміс в цій класичній beat ’em up гра, самий що ні на є банальний. В «іншому СРСР» величезну популярність набрав страшний наркотик горілка «Пшенична» Некро, який робить з працьовитих радянських громадян жахливих безмозких монстрів. Чотири богообраних російських покликані зупинити весь цей безлад, прокладаючи дорогу до світлого майбутнього крізь орди асоціальних елементів і громадян з заниженою планкою соціальної відповідальності. Простіше кажучи, нам потрібно постійно когось бити, щоб усім стало добре. Як і було в СРСР, втім.

В одиночному проходженні гри тобі потрібно вибрати одного з чотирьох героїв, кожен з певним набором умінь і прийомів. Геймплей аналогічний такий класиці, як Double Dragon чи Golden Axe, але тут варіантів того, як можна вбити або хоча б знерухомити ворога, незрівнянно більше. Плюс ще є щось на зразок fatality, а це ріднить Mother Russia Bleeds вже з таким монстром, як Mortal Kombat.

І тільки подали горілку, як прибіг ОМОН

Також геймплей приємно доповнила можливість використовувати шприци з тим самим Некро — наркотик відновлює здоров’я твого героя і ще включає режим «ВДВ» Берсерк», який збільшує силу і взагалі робить персонажа спритнішим і швидше. І це не кажучи про те, що винищувати виродків можна не тільки руками, але і православним холодною зброєю, або навіть з допомогою вогнепалу.

В таємних лабораторіях мучать простих радянських громадян

Багато противників, і вони дійсно різні. Є як звичайне гарматне м’ясо», так і боси, вбити яких важко на будь-якому рівні складності — настільки, що в цьому плані Mother Russia Bleeds гідна порівняння з Dark Souls 3. Є також і нейтральні персонажі, частіше це просто всяка мерзенна живність — менти, свині, пацюки і так далі. Всі вони не представляють загрози тільки до того моменту, коли ти опиняєшся в їх поле зору. Забавно, але твої вороги іноді нападають один на одного. Глючить їх, чи що?.. До речі, противників від рівня до рівня стає не просто багато, а дуже багато. У якісь моменти вже просто не розумієш хто де, т. до. все відбувається на екрані перетворюється в одну визжащую піксельну кашу. Якщо вже зовсім стає не під силу, можна спробувати проходити Mother Russia Bleeds разом з комп’ютерними помічниками, але толку від них небагато.

В СРСР кругом були свині і гівно

Загалом, Mother Russia Bleeds це beat ’em up за всіма канонами, але з більшим, ніж ми звикли, функціоналом. Так, і щоб підкреслити «олдовость» і «трушность» Mother Russia Bleeds, гра виконана в піксельної графіки, модному тренді на візуал «як в 80-х і початку 90-х» — кутасті спрайт-персонажі смішно сіпаються на тлі страхітливого вигляду бекґраундів. І якщо в заповнили Steam в останні рік-два індії-лайні з аналогічною піксельної графікою сенсу не більше, ніж порожній банку, в Mother Russia Bleeds такий стиль виглядає абсолютно логічно і доречно. Ти скиглив, що «раніше гри були хоч і потворні, але щирі»? Ну ось і отримуй те, що ти так любив у дитинстві — страшне, але таке добре і лампове!

У Mother Russia Bleeds люблять shashliki

Окремо хочеться сказати про атмосферу цього бойовика. Нічого не скажеш, автори з Le Cartel постаралися зробити свій дебютний проект не просто максимально брутальним і кривавим, але з очевидним посилом потролити вихідців з колишнього Союзу. Mother Russia Bleeds це справжній «журавлиний треш»: бійки на балалайках, ведмеді в залізних масках, banditi and bratva, не вистачає ще тільки срущих в під’їздах люберов і спиваються інтелігенції. Дивитися на все це забавно і нітрохи не прикро, хоча кому як, звичайно. Який-небудь Віталій Валентинович Мілонов б таку гру не оцінив. Ну так думка скачати Mother Russia Bleeds йому в голову навряд чи й прийде.

Підсумок: грати в Mother Russia Bleeds варто обов’язково. Простенька і дуже колоритна гра напевно підніме тобі настрій, тільки якщо ти не з числа совкодрочеров. Може бути тебе трохи втомить метушня з босами або який-небудь рівень з непристойно великою кількістю супостатів, ну так це такий жанр, тут не буває просто! Весела і в хорошому сенсі божевільна гра про придуманий Радянський Союз — яким його на Заході представляли собі багато, і яким, у певному сенсі, він і був.