Маршрут побудований: в Сулі пройшов фестиваль «Шлях вікінгів»

408
0

Літні фестивалі впевнено освоюють все відносно великі «агрооселі». Дійшла черга і до парку-музею інтерактивної історії «Сула», в якій на цих вихідних відбувся черговий парад реконструкторів з Олександром Раком на чолі. Який в цьому році просто закормил земляків історичними фестивалями. Хоча, звичайно, таких заходів багато не буває. Просто іноді їм не вистачає різноманітності.

На відміну від подорожі «Дудуткі», вклинитися в єдиний потік, що йде до парку-музею, нам не вдалося, так що ми трохи поплутали по регіональних дорогах. Тому краще не довіряти навігатора і рухатися за схемами на сайті музею. Найпростіше напрямок — на Дзержинськ, а там направо. Ближче до кінцевої точки з’являються покажчики та місцеві аграрії, вони всі раді допомогти (і навіть безкоштовно).

В Сулі ми вже були пару років тому, з тих пір парк змінився в кращу сторону, придбав закінчений вигляд. Замок став в два рази більше, драккар став в два рази більше, порції картоплі стали в два рази більше. Майже все стало в два рази більше! І вся територія стала більш відкрита, тому пропустити щось важливе було досить складно, а насолоджуватися концертом тепер дозволено як з дитячого майданчика, так і з пляжів на власному ставку (великий плюс парку-музею). Всі внутрішні точки анімації працювали безкоштовно, можна було приміряти кольчугу і шолом, покидати ножі-сокири. Традиційно можна було наваляти один одному за гроші у знайомих по «Грюнвальду» чуваків.

У комплексі випускається власна настоянка «Старка», яку всі бажаючі могли продегустувати (це редакційне завдання виконано не було, бо за кермом), щосили працювали ресторани і фудкорты. А два скромних хлопця пропонували ель власного виготовлення (виконано, бо за кермо тільки ввечері). І так, ель гарний!Дзеуки аруць, кияни наседаюць, мінські ворота з дощок тріщать, човен з сіном, що символізує другий драккар, горить

Битва на Немизе пройшла за планом: снопи головами стелили, живіт клали на тоце, душу від тіла віяти намагалися. Дзеуки аруць, кияни наседаюць, мінські ворота з дощок тріщать, човен з сіном, що символізує другий драккар, горить. Діти задоволені. А потім воїни пішли купатися без портів, і це саме по собі було колоритне видовище.

Сонечко хилиться до заходу, а «Шлях вікінгів» — до довгоочікуваного концерту. Першими виступала Nevrida — рівне, і поганого сказати нічого, але і не захоплений. Добротний електро, мидивал, фолк, етно і т. п. але поки злегка недоспілий, потрібно ще побродити. Вечір каверів був відкритий бітлівської «Let it be». Вокаліст дуже зворушливий, так.

Але народ почав підтягуватися до сцени і потихеньку притопывать. Spire вдалося остаточно розбудити танцпол, перед сценою організувався середньовічний мошпит і карагод. Групу це раніше чути не довелося, тому складно виділити окремі треки, але загальний запал східні сусіди підняли на ура. Музика на мій смак те, що треба, мелодійна, агресивна, всього по трохи. Скрипалька дуже мила!

Настав час Sacramant, з каверами Litvintroll. Тільки тут я згадав, що це добротний осколок скам’янілих тролів, тому окремо хотілося расслушать вокаліста (третього за рахунком?). В районі фудкортов голос якось зовсім не тягнув; підійшовши ближче, я теж не можу сказати, що даний варіант важкого Кіш краще, на альбомі все набагато краще. Хіти заходили в народ як цвяхи: «Чорна панна», «Чортау скарб», «Паганяйла». Вокаліст дуже суворий.

Завдяки хлопцям з Одеси Vandraren і ведучому ми дізналися, що до Одеси рівне 1160 км Вечір каверів був продовжений «Ievan Polkka» від українських дикунів, потім настала черга і Eluveitie «Inis mona» (за підтримки дудара Folcore). Звідки у творчості групи стільки ремейків (в мережі є ще і на Finntroll) не ясно, але зарубали потужно. Виділити щось поки складно, хіба що титечки гітариста без рожевої кофтинки. Вокаліст дуже харизматичний.

Перерва на фаєр шоу. Шоу пекло.Наступні дві групи хотілося побачити в живу (вперше) більше всіх. Головним чином цікавила нова солістка Folcore і тягне основний вокаліст, як у запису. Виявилося, що вокаліст дуже тягне, переходи від чистого вокалу на гроул прям як на диску, а в вокалістці все-таки не вистачало якоїсь глибини і жіночності Ельвіри (Omut), або свого обличчя. Почекаємо студійного матеріалу, в музичному плані все на вищому рівні. Бо накачані шанувальники ЗСЖ з спітнілими торсами влаштовували дикі кардіо-скокі весь сет групи. Зіграли, здавалося, весь новий альбом «Haeresis», в т. ч. на біс. Хто не чув, обов’язково послухайте: «Роспач», «Я скакала», «Так зорак шлях». Один з кращих альбомів півріччя на думку конкуруючої з шакалами фірми під назвою «Hitkiller». Вокалістка дуже скакучая.

Продовжуємо тему оголених торсів. Наступну групу хотілося побачити з-за міфічного преса вокаліста, у якого навіть є свій клуб шанувальниць (забігаючи вперед — ну прес як прес). Група Plemя, звичайно, божевільна: час до півночі, темрява/світло, всі ці їхні маски та костюми — запаморочливо. А музика? Музика більш ніж. Барабан, сопілка, вжж-вжж, бам-бам, фьють-фьють. Матеріал найпотужніший, качайте і не сумнівайтеся. Вокаліст дуже високий.

Ну і пора від’їздити. Зворотний квест трохи складніше, т. к. покажчиків на Мінськ менше, ніж на парк-музей у зворотний бік. У будь-якому випадку, мова та карта до Дзержинська доведуть.

Що найбільше вразило? Юрій Краснов — головний по ПДР Onliner.by, зустрінутий в черзі за квасом. Сподіваюся, він не пішов до концерту і десь там рубався в темряві. Включивши габаритні вогні, звичайно ж.

Текст, фото: Андрій Корнєв