М. Найт Шьямалан робить «Спліт». Перший трейлер і кадри

399
0

Кар’єра індійського режисера пішла під укіс приблизно з фільму «Явище» (2008) — з тих пір автор «Шостого почуття» метався між жанрами, вправлявся з голлівудськими зірками, але більше просто просирал бюджетів. Довіра до нього повернулося тільки після простенького трилера «Візит» (2015) — і важко було не вподобу режисерові після тамтешньої сцени з екскрементами на обличчі.

І ось новий трилер «Спліт». Цього разу вільне виклад складною життя реального існуючого людини, сумно знаменитого Біллі Миллигана, в голові якого примудрялися жити одночасно аж 24 особистості. Причому, майже всі як на підбір гвалтівники, злодії, вбивці і навіть одна лесбіянка. Миллигана довго лікували, потім судили за вчинене (але згодом він був виправданий, бо злодіяння робив не він, а його «темні» особистості), далі його сліди загубилися. Остання новина про Біллі була сумною — він помер від раку в грудні 2014 року, у віці 59 років.

Природно, така у всіх сенсах багатостороння особистість обов’язково повинна була отримати своє киновоплощение. Тому в Голлівуді ще з кінця 90-х ходів стопку перекладався сценарій життя Біллі Миллигана. До проекту в різний час приписували навіть режисера Джеймса Кемерона, а на роль Миллигана претендували Джонні Депп, Бред Пітт, Шон Пенн, Колін Фаррелл і більше всіх Леонардо Ді Капріо, який був просто одержимий цією людиною. Але в підсумку після всіх поневірянь фільм взяв собі М. Найта Шьямалан, якому після успіху «Візиту» знову потрібен успіх і позитивні рецензії кінокритиків.

«Спліт»

По трейлеру «Спліт» виглядає трилером старої школи, а саме в цьому жанрі Шьмалан колись працював найкраще. В його баченні головний герой згідно своїм особистостям змінюється не тільки психологічно, але і фізично — і, судячи з усього, темрява дедалі більше захоплює його. Знімає картину команда «Візиту», і разом з божевільним і скажено талановитим Джеймсом Макевоєм можна чекати півтори години фірмового «шьямалановского» напруги.

Попередньо прем’єра фільму поставлена на січень 2017-го. У головних ролях: Джеймс Макевой, Хейлі Лу Річардсон і Бред Вільям Хенке.