Льова, я могила! Шакали підтюпцем Могильову

427
0

З якими думками повинен їхати в східну провінційну столицю Білорусі (або може правильно Білорусії — враховуючи близьке розташування Россиссии?) гармонійний столичний шакал? Не варто боятися чогось, будучи в місті з неофіційним назвою «Могила Лева»? Та ніби і не варто. Він же не лев, зрештою!

За яким новинам ми знаємо останнім часом Могильов? На думку припадає будівництво безглуздою і зело дорогою «тріумфальної арки» на в’їзді в місто, а також контент, який вивергає з себе бомбическое видання «Вечірній Могильов». Двомільйонну (в доларах) арку ми побачили — і не знаємо, може лідер Росії, на честь приїзду якого її спорудили, оцінив її краще. Нам же до цього цілком вистачало аналогічної Тріумфальної арки в Парижі. Що стосується свіжого «Вечірнього Могильова», то думки купити номер у нас не виникло — як-то спонсорувати редакцію і далі писати їх безсмертні опуси у нас бажання не знайшлося.

Як-то не з доброго ми почали свою розповідь про Могильов, так? Не лякайтеся — насправді це чудове місто. Просто з розташуванням йому не пощастило. І з кліматом. І, можливо, з людьми.
Могильов в кроці від того, щоб у нього увірвався російський блогер Варламов і почав кричати, як багато на вулицях міста вульгарної реклами

Цим лютим Могильов зустрічав нас неприбраними від снігу і льоду вулицями, традиційно похмурими городянами і цими ось чудовими провінційними вивісками, в яких завжди знайдеться місце чарівною дичини. Тут тобі і туристична компанія з назвою легендарного радянського танка, і реклама з лякаючим текстом про те, що «лікарі не працюють у перукарнях» (?). Розкинутий на кілометри на пагорбах і в руслі річки Дніпро місто обійти непросто — він реально великий, нехай і живе в ньому всього 380 тисяч душ. Історичного центру (тобто обов’язкового для якої-небудь Європи «Старого міста») толком немає, є якась своя Осмоловка з характерними двоповерховими будинками в районі розташування скульптури «Звіздар». Так пару пам’яток (реально всього пару, так що якщо ви не угораете за старими костьолах, вам Могильов). Все інше — типовий білоруський адміністративний центр, але з якимось нереально величезною кількістю вулиць з радянськими/комуністичними назвами. Ну тобто в Білорусі, в принципі, важка спадщина комуністичного режиму і без того добре збереглося, але конкретно в Могильові воно, здається, збільшилося.

Тільки в Могильові можна жити на бульварі Леніна (поруч з вулицею Ленінської), з видом на площу Леніна, на якій стоїть пам’ятник кому? Ве І Леніну. До-до-до-комбо!
Від прекрасного — до радянського. І навпаки!

Взагалі головною метою в Могилі у нас був візит до знаменитим місцевим ковалям з гільдії ремісників «Ковальський двір». Вони роблять дивовижні речі, які давно стали окрасою міста (наприклад, величезний Чужий!). Однак після напруженого мовчання ковалі сказали, що «ми інтерв’ю і щось типо цього вирішили більше не давати, вибачте». Дивна позиція, але штош. Тому довелося сконцентруватися на інших магічних місцях Могильова. В числі яких, наприклад, давнє польське кладовище при Уніатської каплиці Белыничской ікони Богородиці.
Польське кладовище в Могильові. У місцевих пияків називається «Бар Холодні Ноги»

Раз вже ми заговорили про їжу (про холодних ногах), не зайвим буде відзначити заклад з назвою «Корчма на Шкловском базарі» — воно в самому центрі, якраз біля пам’ятника «Звездочету». Тільки там шакали примудрилися поїсти за 4 рубля на ніс — так, це було обіднє меню, однак повноцінний обід з трьох смачних страв у центрі міста?! У Мінську за таку суму в аналогічній корчмі вам тільки плюнуть в обличчя і ще зажадають доплатити. Так що хочете дешево поїсти — їдьте в Могильов, будете там королем!

«Корчма на Шкловском базарі». Тут відповідають за базар!

Так кому буде цікавий Могильов? Напевно тим, хто найбільше хоче побачити острівець Радянського Союзу в окремо взятому рай. Під «острівцем» розуміємо Могильов, з його незгасаючим провінційним бажанням відповідати ідеалам комунізму, а під раєм — Білорусь, звичайно. Образливі такі слова будуть могилевчанам? Сподіваємося, що так. Дивись, і перестануть на місто дути східні скрепные вітри, а задують вітри трохи південніше, які з декомунізацією та іншими ништяками. Потенціал у міста ого-го-го — Могильов гарний, величезний і в хороших руках для туризму біса привабливий.

Залишилося знайти ці руки. І які б росли звідки їм треба рости.
І це теж Могильов