Little Nightmares. Обжерливість і монстрація

382
0

Таємничий корабель, Черево, піднявся з глибин — і на його борту знову повним-повно непроханих гостей і дивних пасажирів. Маленька дівчинка в зрадницьки помітному жовтому дощовику прокидається в Утробі і, щоб врятувати своє життя, повинна дістатися до верхньої палуби. Але світ в Череві й не світ зовсім, але, швидше, кошмарний сон…

Little Nightmares («Маленькі жахлики»).
Сторінка гри на сайті розробників.
Системні вимоги (рекомендовані):
ОС: Windows 7, 64-bit
Процесор: CPU Intel Core i7
Оперативна пам’ять: 8 GB ОЗУ
Відеокарта: Nvidia GPU GeForce GTX 660
DirectX: Версії 11
Місце на диску: 10 GB

Здається, розробники знайшли нову золоту жилу. Після успіху похмурих платформерів Limbo і Inside від Playdead, ігри про маленьких дітей, які потрапили у моторошнуваті світи, стали множитися день від дня. Тому поява лиховісної Little Nightmares від Tarsier Studios було цілком очікувано, як і з десяток подібних в найближчі рік-два. Ну а чо? Скролери, раннеры, платформери — цим жанрам вже по 30 років, і вони будуть актуальні завжди. Особливо сьогодні, коли такі движки, як Unreal Engine 4 можуть робити чудеса навіть з тими іграми, які революційними мова, ну ніяк не повертається назвати. Зате красиво. Зате фізика. Зате продажу.

Схожість Little Nightmares і на Limbo, і на Inside очевидна, хоча якщо міркувати чисто хронологічно, то Tarsier Studios ніяк не могли сліпо копіювати розробки колег. У всякому разі, копіпаст Inside, т. к. Little Nightmares була анонсована раніше, тоді ще під куди більш суворим назвою Hunger («Голод»). Але — порівняння все одно неминучі, оскільки тема одна: дистрофичный дитина, величезна, нехай і лінійне, простір, і монстри. Не так багато їх (як хотілося б), але чудовиська досить колоритні, щоб ми не занудьгували, стрибаючи по шафок або рухаючи туди-сюди всякі важелі.

Little Nightmares. Розпродаж у взуттєвому

Взагалі конкретно з креативом у Little Nightmares як-то не дуже — для платформера все досить просто і передбачувано, і рідко коли доводиться морщити чоло. А адже Little Nightmares гра ізометрична, і в ній можна рухатися в чотирьох напрямках, нехай навіть і камера завжди буде за невидимою «четвертою стіною», як у кінематографі. Однак це псевдо-3D сценаристи Tarsier Studios чомусь майже не використовують, і, по суті, ваш персонаж все одно буде бігати, стрибати і возитися з важелями, будучи до вас боком. Чому в цьому плані розробники свідомо спростили геймплей, нам невідомо, але повноцінне використання всього простору напевно було сильно ускладнило процес створення гри, адже нішу потрібно було «застовпити» як можна швидше. Але так чорт з ним, ми з задоволенням відбігали-відстрибали, благо ігровий процес ніяк не можна назвати нудним. Трохи банальним, швидше.

Little Nightmares. Я зайнятий, повисіть на дроті

Якщо Limbo була відверто схемної грою, в якій багато доводилося додумувати в своїй голові, і якщо Inside вже більш-менш відповідала реальної картинки, то Little Nightmares пішла ще далі. Тут все дуже яскраво, соковито, правдиво. І нехай вас не бентежить гротеск деяких локацій або нарочито стімпанкова атмосфера Little Nightmares це дивно реальний світ, як може бути реальним, скажімо, простір під вашою ліжком або курний хижу. І всі персонажі гри, будь то нейтральні «гноми» або відштовхуючих боси-монстри — все це зроблено на найвищому рівні, і миттєво захоплює. Нехай навіть є відчуття того, що Черево це всього лише локація зі світу Silent Hill, і що деякі «фішки» Tarsier Studios дійсно почерпнули у Konami. Але Little Nightmares працює, де треба лякає, а де — просто змушує розглядати декорації. І та сама фізика! Все дійсно діє згідно підручниками, нехай то впала з полиці книга або іграшка, яку попалася на шляху — вона відлетить, або відкотиться, дивлячись з якою швидкістю буде рухатися персонаж. Загалом, робота була пророблена — конкретно з дизайном і фізикою — величезна, і тепер зрозуміло, на що пішло три роки розробки. Ще б геймплей і історію підтягнути, і Little Nightmares стала шедевром.

Little Nightmares. Кішки-мишки, монстри-кишки

Але Little Nightmares, при всій своїй красі, лише дуже гарний… нічний кошмар маленької дівчинки, звідси і незв’язність оповідання, локації заради локацій (немає відчуття того, що корабель побудований для пасажирів, а не для маленької головної героїні) і дуже дивний, кхм, фінал. Кінцівка, до речі, навряд чи стане приводом пройти гру ще раз. Не будемо спойлерити, але те, що з дівчинкою щось не те, вже було ясно з того, що вона любить їсти сире м’ясо, кхм. Але і без цього повертатися в цей світ нецікаво — весь гемплей линеен, і у вас ніколи не буде альтернативних варіантів для проходження. Пару годин пригод, трохи саспенса і розглядування декорацій — ось і все, що дасть вам Little Nightmares, хоча вона могла багато більше.

Фотогалерея Little Nightmares


  • Little Nightmares

  • Little Nightmares

  • Little Nightmares

  • Little Nightmares

  • Little Nightmares

  • Little Nightmares

  • Little NightmaresНа жаль, це не розвиток ідей Inside, а всього лише тупцювання десь поруч. Неймовірна в плані картинки, Little Nightmares при тривалому вивченні виявляється всього лише черговий платформер-страшилкою, не більше.