League of cocksuckers. Kotaku топить студію Riot Games в сексизмі

492
0

Англомовний блог Kotaku, останнім часом концентрується на розслідуваннях проявах расизму, сексизму, гомо-і транс-фобій у компаніях-розробниках-ігор, вп’явся цисгендерными зубами в свою чергову жертву. Цього разу дісталося авторам легендарної League of Legends — студії Riot Games.

Для Riot Games все почалося ще в квітні цього року, коли ряд небайдужих гравців (треба думати, жіночої статі) образилися дуже глибоким декольте персонажа League of Legends по імені Кай’Са:

Жахлива сексуальна об’єктивізація в League of Legends

Справа в тому, що раніше Riot Games говорили, що вони відмовляться від ідеї зображення чемпіонів з підкресленою сексуальністю, проте зовнішній вигляд Кай’Си це не підтвердив. У відповідь на ремствування гравців, в Riot Games промямлили щось незрозуміле: «Художники намагалися підкреслити людську природу Кай’Са різними способами, і найбільш вдалою нам здалася ідея зі збільшенням декольте». Хоча насправді треба було просто визнати, що мало не всі жіночі персонажі в іграх традиційно малюються приблизно такими:Просимо вибачення у читачів за останній слайд!

Ну і новий скандал, пов’язаний з нещасною Riot Games. Блог Kotaku днями опублікував величезну розслідування, яке продемонструвало всю токсичність робочого процесу в поважній студії. На підготовку матеріалу у «котаковцев» пішло п’ять місяців, за час яких журналісти збирали інформацію і слухали численні історії про скарги на утиски жінок в Riot Games, сексуальному харасмент і проявах ненависної їм «бро-культури».

Riot Games — каліфорнійська компанія, розробник відеоігор, видавець, організатор кіберспортивних турнірів, заснована в 2006 році. Число співробітників — 430.

Зі своїм викриттям виступила і якась Меган Марі, колишній ком’юніті-менеджер студії, а нині співробітник Crystal Dynamics. У своєму особистому блозі на Tumblr Меган розповіла про випадки прояви сексизму в ірландському офісі компанії, про те, що в цілому атмосфера в Riot Games була для жінок не комфортна: «Під час корпоративних ігор співробітники часто називали один одного «faggot» і навіть «nigger», і це вони вважали нормальним. А під час моєї поїздки в офіс в Лос-Анджелесі я чула, як два співробітника назвали один одного «cocksuckers», і це прямо біля дверей офісу глави Riot Games».

Заява Меган дуже вчасно підлило масла у вогонь основним скандалу, який розгорівся через згаданого розслідування Kotaku.

Загалом, ювілей League of Legends (а в жовтні цього року виповниться 10 років, як була анонсована LoL) Riot Games явно проведуть дуже скромно і максимально обережно.

І не дай бог хто-то кого-то назве когось «членососом» («cocksucker»).