«Крик». Поїв людини? Будь людиною!

787
0

Спостерігаючи (не без посмішки) за деградацією американського хоррора, який стараннями Джеймса Вана перетворився на нескінченний конвеєр з виробництва Примар У Будинках, зголодніла душа любителя жахів шукає джерело свіжої крові. Раніше рятували європейські режисери. Сьогодні кращі товари з позначкою «ви обосретесь» йдуть з Азії.

«Крик» (Goksung)
Режисер: Хон-джин
У ролях: Квак-он, Хван Джон-хв, Дзюн Кунимура
Дата прем’єри: 2016 рік
Сюжет: Забута богом і дияволом корейська село Коксон. Там нічого не відбувається… до певного моменту. В один день починають вмирати люди. Потім — набагато гірше. Люди починають нападати один на одного. Епідемія? Апокаліпсис? Як з цим впорається, якщо ти звичайний поліцейський, і якому до всього цього немає справи?..

Історія села, в якій почала відбуватися якась чортівня, відразу підкуповує своєю щирою наївністю. Починається все «як у американців» — будинок, ніч, дощ, поліцейські приїхали на виклик і виявляють гору понівечених трупів. Далі починаються зомбі-натяки, зомбі-загрози і зомбі-домагання. В ограновуванні з нічних кошмарів і галюцинацій на грунті зловживання грибами. Головний герой тут — поліцейського (або як їх кличуть у Південній Кореї?), тупуватий, але з певним шармом і чарівністю. Нагадує аналогічних ідіотів з «Типу крутих лягавих», так. Але в «Крику» герой актора Квак То-вона куди більш комічний і, в теж час, природний. Він незграбний, дурний і взагалі кореєць. Зате навколо нього бігають зомбі, реальні та уявні, так що жити йому як мінімум цікаво.

«Крик» хоч і виглядає люто (зомбі-кишки-мозгииииии), але відчуття того, що тебе дурять всі два з половиною години екранного часу, не проходить

Взагалі порівняння з «Типу крутими лягавими» в нашому огляді не випадково. Бо хоч «Крик» і виглядає люто (зомбі-кишки-мозгииииии), але відчуття того, що тебе дурять всі два з половиною години екранного часу, не проходить. Комічний головний персонаж і навмисний абсурд деяких сцен дуже швидко ламає ставлення до цього хоррору — у бік чорної, чернющей, комедії. Але як тільки ми звикаємо до такого вельми специфічного гумору, режисер Хон-джин кидає на стіл новий козир — тепер «Крик» це драма, жорстока і сумна водночас. З якого моменту це відбувається, говорити не будемо, однак зробимо відсилання до «Меггі» з Арнольдом Шварценеггером. І бац! Знову пішла комедія. З фразочками а-ля «ну що дивишся, стесняешь мене!». Загалом, справжній азіатський вінегрет, у якому порушені всі жанрові закони і взагалі коїться якесь свавілля. Зате цікаво дивитися, тому що ніколи не знаєш, який монстр ще вилізе сюрприз підготував для тебе режисер ще.

«Крик». Південна Корея теж може в зомбі

А в якийсь момент На Гон-джин починає грати на почуттях особливо широко. Тут тобі і така рідна для кожного білоруса «містечковість», підозрілість до чужинців і навіть ксенофобія. Все це потрапляє на благодатний грунт провінційної тупості і обмеженості, упереміш з бажанням всі проблеми пояснити або впливом понад… або поганим гороскопом. Тобто все як у Стівена Кінга: життя ставить перед тобою нові проблеми, але ти їх ніяк не вирішуєш, а просто вопишь «за що це нам!» і чекаєш, що чергові напасті будуть не такими страшними. Начебто і не новий сюжет, але в декораціях Південної Кореї і таке виглядає оригінально і свіжо. Адже що ми знаємо про корейців, побутової їх частини? Які вони в повсякденному житті? Так звідки ж нам знати. Вони для нас все як з іншої планети. А тут глуха село, та ще в якій раптом трапилася епідемія зомбі (ну, насправді там все складніше, але тим не менше). Загалом, все дивно, все цікаво! До того ж ближче до фіналу нас всіх чекає невеликий сюжетний твіст, і досить оригінальний.

«Крик». Міський наступив на граблі

«Крик», звичайно, хороший тільки в своїй самобутності. Не будь це Південна Корея, все це виглядало б досить прісно. Але за два з половиною години чомусь все одно не втомлюєшся, а з усе зростаючим цікавому стежиш за тим, як крутить та вертить режисер своїми акторами. Від зомбі-муві до детективу, від чорної комедії до драми — «Крик» прямо-таки кричить про те, що він оригінальний, творчий фільм.

Ставимо роботі На Хон-джина міцні 7 з 10. «Крик» це ще один азіатський хоррор (?), який прославляє не тільки своїх творців, але і регіон взагалі. Гей, виробники «Астралов»! Посуньтеся! А краще просто — зваліть!