Кінотеатральний трейлер «28 панфіловців». Відмінно, хоч і неправда

414
0

Був чи не був подвиг панфіловців? Можливо, що 28 людей за 4 години знищили 18 ворожих танків? Режисер Андрій Шальопа вважає, що такий запитання недоречне — герої були, подвиг був наші перемогли, отвалите!

Як відомо, про це битві вперше розповіла газета «Червона зірка», у матеріалі від 28 листопада 1941 року. Стилістика замітки і її загальний тон виглядають черговий агіткою, але ніяк не фіксацією реально події: «Понад п’ятдесят ворожих танків рушили на рубежі, займані двадцятьма дев’ятьма радянськими гвардійцями з дивізії ім. Панфілова… Смалодушнічал тільки один з двадцяти дев’яти… тільки один підняв руки вгору… кілька гвардійців одночасно, не змовляючись, без команди, вистрілили в боягуза і зрадника…». У 1948 і 1988 роках офіційна версія подвигу була вивчена Головною військовою прокуратурою СРСР і визнана художнім вимислом — таких липових історій, які писалися для підтримки морального духу армії або ще для якихось інших цілей, в ті роки було чимало.

Так чи інакше, але фільм Андрій Шальопа «28 панфіловців» (ми, до речі, так і не зрозуміли, як правильно писати назву: з цифрою, числівником, з великої або малої «п»? Скрізь пишуть по-різному) подається як «історично достовірний», тобто автори не сумніваються в реальності подвигу… ну або роблять вигляд. У всякому разі, всі коментарі до відео на Youtube про те, що вся ця історія — міф, кимось ретельно видаляються. Як і розмови про держпідтримку — перший трейлер картини йшов з досить дивним супровідним текстом такого змісту: «Кіно знімають без підтримки державних фондів і без участі ангажованих режисерів, а це означає, що кіно робиться з великою повагою до подвигу наших дідів і прадідів і не піддається впливу агентів державних і комерційних структур». Проте пізніше фільм отримав грант від Міністерства культури — і цей факт теж не приховували. Але годі вже про це! Трейлер відмінний — непогано з намальованими танками (тут доклали руку умільці з Gaijin Entertainment, які зробили War Thunder), адекватними, природними діалогами і людьми, які виглядають не бездушними роботами, але навіть показують акторську гру. Цілком може бути, що російським вийшло зняти свою «Лють» — тільки не з Бредом Піттом і Шайа Лабаф, а Олександром Устюговом, Олегом Федоровим і Азаматом Нигмановым.

«28 панфіловців»

Прем’єра «28 панфіловців» поставлена на 24 листопада 2016 року. А якщо картина тобі не сподобається, то можеш в магазині офіційного сайту фільму хоча б світшот купити. Ось такий, наприклад:

Модно і патріотично.