Kerbal Space Program. Як садити алюмінієві огірки

439
0

В дитинстві ми мріяли про космос, але чомусь стали менеджерами. Марили про неймовірні пригоди в вакуумі, але в підсумку чекаємо вільну касу. Kerbal Space Program — хардкорних симулятор польотів для всіх тих, хто просрав свої мрії, але хоча б має трохи вільного часу у вихідні.

Kerbal Space Program («Космічна програма Кербала»).
Сторінка гри на сайті розробників.
Системні вимоги (рекомендовані):
OS:Windows 7 – 64 платформа
Процесор: Core i3
Пам’ять: 4 GB RAM
Відеокарта: SM4 1GB VRAM
Місце на диску: 2 GB

У Kerbal Space Program ти повинен вивести на орбіту маленьких зелених чоловічків, яких у цій грі умовно називають «огурцоидами». Виглядає досить абсурдно, але це все, що у нас є. Набагато цікавіше інше. Kerbal Space Program, можливо, єдиний симулятор, який впритул наблизився до розуміння того, як працює реальна фізика. Орбітальна механіка і аеродинаміка, гравітація, аеродинаміка, центр мас і таке інше — все це в KSP зовсім не порожній звук, а реальність, яка або допомагає, або заважає. В залежності від того, наскільки ти розбираєшся в цьому всьому. Інакше — великий бабах, твій корабель вибухає на старті або згорає в дружніх шарах атмосфери.

Відчути себе конструктором літаків або ракет, врізатися в небесну твердь або вийти у відкритий космос, щоб полагодити зламану сонячну батарею — KSP дає можливість для мільйонів операцій, і межа дозволеного лежить тільки в області власної фантазії. Але досить гучних фраз, перейдемо до гри!

Він сказав «поїхали!» і тут все вибухнуло

У той час як ньютоновская фізика змодельована в цілому реалістично, движок не дозволяє враховувати гравітацію декількох небесних тіл, а замість цього в певній точці «перемикається» на тіло з великим гравітаційним впливом. Це не дозволяє моделювати лагранжеві точки і інші ситуації, пов’язані з гравітаційним тяжінням декількох об’єктів. Розробники пішли на цей компроміс для підвищення стабільності і швидкості моделювання.
wikipedia.org

Даємо переклад. Не варто чекати від Kerbal Space Program абсолютно точною фізичної моделі — для цього тобі б знадобився суперпотужний процесор і добрих 20 гб оперативної пам’яті. Реалізувати зі 100% точністю реальний світ вийшло тільки у бога, так і його немає. Так що в KSP мають місце бути спрощення, щоб полегшити геймплей — новачкові для розуміння основ гри не потрібно вивчати підручники з фізики, хоча пару десятків мінлива вивчити все одно доведеться. Але найкраще осягати KSP допомогою Youtube — видеоруководства хороші тим, що наочно показують, як і що потрібно смикати, щоб не вибухнути вже на першій хвилині після старту.

Взагалі у гравців кілька шляхів для перемоги. Ти можеш будувати наземну техніку (ровери, вантажівки, машини, навіть танки), літаки (вертольоти і т. д.), і власне ракети. А в останніх версіях гри стало можливим і будувати кораблі. Принадність KSP в тому, що сотні деталей для конструювання можна комбінувати як завгодно, роблячи, наприклад, щось середнє між пасажирським літаком і, припустимо, космічним винищувачем. Але всі з урахуванням законів фізики, так. Інакше… ну ти вже знаєш — бабах і всі на тебе показують пальцем. Виконуй місії, укладывайся в бюджет, роби наукові відкриття або просто возись в «пісочниці», як дитя мале — KSP ніхто тебе не осудить за експерименти.

Моди? Моди!

А коли-то Kerbal Space Program виглядала так

Рідко яка інді-гра сьогодні виживає без надійного ком’юніті. А це означає, що гравцям потрібно давати можливість реально впливати на продукт — переробляти, доповнювати, покращувати. Тобто робити моди. З цим KSP просто відмінно — для гри існують тисячі модифікацій, і всі вони без зайвих проблем можуть бути активовані. Складність лише в тому, що модів дійсно дуже багато. Та існує проблема вибору. Далі, встановивши, скажімо, з десяток модів, можна зіткнутися з тим, що і так ненажерлива на ресурси гра раптом стала використовувати ще більше потужностей комп’ютера. Або моди стали конфліктувати один з одним — і KSP стала дивно виглядати, або взагалі перестала запускатися. Крім того, потрібно стежити і за тим, щоб той чи інший мод відповідав версії гри. Але все це дрібниці порівняно з тим, в яку цукерку можна перетворити KSP, встановивши з п’ят графічних модів (наприклад, розробники до цих пір не прикрутили до гри динамічні хмари — на скріншотах в цьому огляді ти бачиш результат роботи мододелов), або додавши в гру тисячі нових конструкцій, аж до озброєння.

Версії і плани розробників

Kerbal Space Program. На орбіті!

На момент написання цього огляду стабільною версією KSP була збірка 1.2. Розробники з Squad регулярно патчат своє дітище, але далеко не всім подобається те, як вони це роблять — досить почитати коментарі до кожної нової версії. В принципі, тут нічого нового, і на всякий борщ знайдеться свій хейтер. Тим більше що ці коментатори найчастіше KSP нелегально скачують, що бюджету проекту не додає, як ми розуміємо. Але читачеві Shakal.Today важливо знати одне: проект розвивається і вдосконалюється, нехай і не так швидко, як того хотілося б. KSP до цих пір виглядає досить страшно у візуальному плані, і відлякує багатьох незрозумілим інтерфейсом, великою кількістю мануалів і досить високими системними вимогами. Все це розробники обіцяють перемогти, і недавній перехід на движок Unity 5, рівно як і порт на ігрові приставки Xbox One і Wii U безумовно кроки в правильному напрямку. Правда, у жовтні проект покинули відразу 8 його розробників, але ми сподіваємося, що на їх місце знайдуть не менш гідних програмістів. Самі «сквадовцы» кажуть, що зараз повільно і сумно працюють в тому числі і над цим:

  • розширення списку небесних тіл (три газових гіганта з супутниками);
  • розширення можливостей роботи всередині корабля;
  • нові типи частин для літаків і ракет;
  • поліпшення аеродинамічній моделі;
  • міста та інші географічні орієнтири;
  • нові звукові ефекти;
  • багатокористувацька гра.

І ще дещо. Squad планують розвивати KSP шляхом безкоштовних і платних оновлень. Вміст платних додатків ще невідомо, але це явно будуть не нові частини і не нові небесні тіла, тому що вони занадто легко додаються модами. Також, між рядків, згадуючи той факт, що швидше за все буде нова гра в цієї ж франшизи.

Типовий день у KSP

Kerbal Space Program. Вид з кабіни літака

Як виглядає звичайна сесія в Kerbal Space Program? Припустимо, ми граємо в «пісочниці», ніяких місій у нас немає, рівно як і обмежень по доступним ресурсам або науковим технологіям. Ставимо собі самі завдання побудувати і запустити цивільний літак, зробити коло над базою і постаратися сісти назад.

Все починається в ангарі. Вибираємо тип кабіни, далі, ставимо штуковину, яка буде допомагати нам стабілізувати літак (SAS), потім вибираємо двигуни, робимо крила, хвостове оперення… І не забути про паливні баки! Але не будемо докладно описувати етап будівництва нового літака. Скажемо наступне: просто спробуй скопіювати реальний лайнер, хоча б візуально. Це багато спростить. Тільки потім, коли твій літак разів 20 шмякнется про землі (якщо взагалі хоч раз злетить), ти почнеш щось розуміти про центр мас, аеродинаміку та багато іншого. Або почитай цей гайд, він реально розумний і автор цих рядків врятував чимало «огурцоидов» завдяки йому. Далі, треба не забути запросити пілотів на свій літак (або поставити електронний мозок, є й таке), і все, на зліт!

Робимо коло над базою, вітально махаємо крилами (якщо вони є у твого літака). І заходимо на посадку. До речі, ти не забув приробити шасі? Так, знижуємося, біжимо по злітно-посадковій смузі… стоп, чому ми не скидаємо швидкість? Ах так, треба включити гальма на шасі. І ось літак зупиняється, фуух! З прибуттям!

За цими рядками може скластися відчуття, що будувати літаки в KSP просто, але це зовсім не так. Тим більше складно конструювати ракети — в цьому випадку ми вже маємо справу зі ступенями, орбітальним плануванням і гравітацією в тому числі. А адже ще треба отримувати електроенергію, економити паливо, враховувати тяжіння планет і місяця, думати, як ми будемо приземлятися або прилуняться… Але в усьому можна розібратися — читаємо, вчимо, дивимося. І пробуємо!

Епілог

Нещодавно на KSP звернули увагу фахівці з NASA — більш того, повідомлялося, що деякі етапи підготовки майбутніх космонавтів відпрацьовують і в цій грі теж. Так, у відповідь на закиди домашніх, чому ти годинами сидиш за комп’ютером, можеш сміливо сказати — «готуюся стати космонавтом!». І продовжувати дивитися порно.

Kerbal Space Program. До зірок!