«Йоганутые». Кевін, отсыпь

399
0

В свої кращі роки режисер Кевін Сміт знімав явно під хороший «косяк». Але у випадку з «Йоганутыми» дим марихуани був настільки щільний, що крізь цю завісу розглянути, чому ті чи інші сцени Сміт вважає смішними або вдалими, вже не представляється можливим. Відключаємо мізки самі і прислухаємось.

«Йоганутые» (Yoga Hosers)
Режисер: Кевін Сміт
У ролях: Лілі-Роуз Мелоді Депп, Харлі Квінн Сміт, Ванесса Параді
Дата прем’єри: 2016 рік
Сюжет: Колін Колетт і Колін Маккензі з Манітоби дуже люблять займатися йогою і фоткати все навколишнє в свій instagram. Але життя в канадському містечку зовсім не цукор: доводиться підробляти в ненависному магазинчику, терпіти школу… а тут ще прокинулося «вселенське зло» у вигляді армії ліліпутів-нацистів, зроблених з сосисок Bratwurst! Разом з мисливцем за головами — Гі-Ла-Пойнтом — дівчатам доведеться засукати рукави, адже вони дуже не хочуть померти в Канаді»…

Джей і Капітан Джек Горобець

До свого другого фільму з «канадської трилогії» Кевін Сміт підготувався ґрунтовно. Якщо попередній «Бивень» був практично камерним абсурдистским хоррором про Веселого Моржа, то «Йоганутые» це, насамперед, збори кінозірок різною мірою величини і тьмяності. Як завжди хороший Джастін Лонг, розпухлий, як кулька, Хейлі Джоел Осмент, знову кумедний Джонні Депп, якісь пом’яті Дженніфер Швалбах-Сміт з Джейсоном Мьюзом («Клерки», так) і навіть стародавній Стін. Тепер нам пропонують з’їсти багатошарове страву, з великим (але не критичним) кількістю персонажів, кожен з яких по-своєму яскравий і самобутній, нехай і не завжди. Перші півгодини фільм нагадує відверто дерьмовую картину Квентіна Тарантіно «Докази смерті» — дві дівки дуже багато говорять, щосили жартують, але в цілому швидко набридають і… швидше б їх вже зжерли, чи що. Але з появою тих самих «сосинаци» і сатаністів градус божевілля різко збільшується і перед нами постає старий-добрий жирний Кевін Сміт: всі матюкаються, гумор не виходить далі області ануса, а навколо бігають свихнувшиеся нацисти, големи з людської шкіри і взагалі панує адцкая годнота.

Це, до речі, режисер фільму. Що вже говорить багато про що

Всі матюкаються, гумор не виходить далі області ануса, а навколо бігають свихнувшиеся нацисти, големи з людської шкіри і взагалі панує адцкая годнота

По суті, якщо ти переживеш перші півгодини і «не вимкнеш до херам це болтливое лайно», то далі тебе чекає досить жвавий і місцями смішний карнавал ідіотизму… в хорошому сенсі цього слова. 46-річний Кевін Сміт, чиї останні фільми частіше заочно лають, ніж дивляться «Йоганутых» спробував подружитися з молодою аудиторією і поговорити з нею її мовою — звідси сленг і знущання над легендарними голлівудськими кінозірками. Тепер Сміт не просто цинік, але цинік-тінейджер: він хоче запалювати, тусити і може бути трошки вбивати фашиков. Наскільки вийшло у Кевіна зняти істинно молодіжний фільм, сказати складно, але судячи з «дорослим» рецензій, людям зрілого віку фільм категорично не сподобався. Ну а тінейджери, як правило, рецензії не пишуть — вони для цього занадто зайняті запалюванням, тусованием і убиванием фашиков.

Напевно, це не найкращий фільм Сміта. Ми звикли чекати від нього шедеврів: «Клерки», «Догма», «Джей і мовчазний Боб наносять удар у відповідь»… Але це було в 90-х, і тоді гумор був рідкіше, так і трава дешевше зеленішою. У 2000-х самої божевільної і оригінальною картиною став тільки «Бивень», втім, його теж багато не полюблять. І ось виходять «Йоганутые», в яких сенсу і логіки ще менше, а є недвозначну відповідь усім критикам та хейтерам: «а йдіть ви всі в жопу, знімаю що хочу!». Напевно це і є щастя режисера, «знімати що хотіти». Нехай Сміт вже з великим зусиллям знаходить гроші на свої нові картини, і глядачі чекають від нього тільки третє «Клерків» — він як і раніше робить те, що вважає за потрібне. І ми готові дивитися кожен його новий фільм, навіть якщо це буде двогодинна документальна картина про Промежину Мовчазного Боба. Але є одне прохання: може бути тільки поменше стаффа, Кевін — не до всіх твої жарти вже доходять, особливо за океаном.

Наступною картиною Сміта заявлені «Лосині щелепи» — заключна частина «канадської трилогії». В касті все суцільно знайомі обличчя: знову дочки Сміта і Деппа, а також старовина Джейсон Мьюз. Сама назва говорить про те, що годноты буде як мінімум не менше, ніж у «Йоганутых».

Так що, ще більше марення і анального гумору? Без проблем, Кевін, ми з тобою!