Извинис, дарагой! Чечня і ЛГБТ-спільнота ополчилися на Vampire: The Masquerade

422
0

Американська компанія White Wolf випустила п’яту версію легендарної настолкі Vampire: The Masquerade. Все було добре, поки читачі не дійшли до глави про чеченців-вампірів, «султана Рамзана» і «кривавих таборів з полоненими гомосексуалістами». І тут почали лопатися пердаки…

У 1991 році компанія White Wolf запустила всесвіт World of Darkness («Світ Темряви»), куди входили настільні рольові ігри, а також книги, комікси та відеоігри. Найбільшу популярність завоювала лінійка Vampire: The Masquerade. Вона була присвячена боротьбі вампірських кланів за владу над світом смертних в умовній сучасній Америці.

На початку листопада вийшла книга Camarilla — додаток до п’ятої редакції Vampire: The Masquerade. В ній є розділ під назвою «The Gehenna War», в якому описується локація Світ Темряви, і в ній вгадується сучасна Чечня. На думку авторів, республікою заправляє кримінальна вампірська організація «Абрек» (Abrek), що має широкі зв’язки на Близькому Сході, в Росії і Європі, і яка у вільний від висмоктування з громадян крові час породила терористичне угрупування «Ісламська держава». Далі — солодше: у цій Чечні є сімдесят «кривавих таборів» для годування вампірів! Ці місця спритно замасковані під соціальні об’єкти: стадіони, школи, адміністративні установи. Ну а мають місце переслідування представників ЛГБТ-спільнот це спосіб відволікти увагу від того, що в республіці правлять всамделишные вампіри. Ну і главою вампірської республіки вказано «султан Рамзан». Ба-да-бум-тсс!

Загалом, якщо перевести на білоруські реалії, це як якщо б якісь заморські письменники раптом назвали наші Барановичі центром світового туризму, офшорною зоною і місцем, після відвідин якого можна сміливо вмирати — бо нічого більш прекрасного ви більше не побачите.

Коли заїхав в Грозний за свіжим гомосексуалістом

Чесно кажучи, весь цей белетристичний маячню ніхто б і уваги не звернув, якби в тексті не згадувалися ЛГБТ-спільноти, причому, як сакральної жертви (нещасні гомосексуалісти потрібні тільки для їжі, ааааа!). Гей-спільнота обурилося і початок писати гнівні коментарі де тільки можна. Загалом, на заході полихнув скандал, який привернув увагу до Camarilla і в Росії, і пекло разверзся вже на російськомовній території, але зі своїм колоритом і з незмінним запахом ліків від шизофренії:

«Даний продукт є не грою, а «геббельсівською агіткою і пропагандою», за якою стоять Сполучені Штати Америки. Це спроби такою грою переконати і дітям, і дорослим, що нібито Чечня, Росія наповнені вампірами. З ведмедем, які бігають по вулицях, у них не вийшло, ось придумали вампірів» — так висловився про подію прес-секретар глави Чеченської республіки Альві Карімов.

Далі у Карімова патріотичний заїзд про тисячі іноземних туристів на вулицях Грозного … і все в тому ж дусі. Здоров’я йому! Ну а що сказав Рамзан Кадиров? Сміємо припустити, що тільки одне:

За підсумками скандалу Paradox Interactive розформувала White Wolf, редакцію авторів Camarilla, а продаж цих книг була тимчасово припинена до тих пір, поки з матеріалів не буде вилучена злощасна глава про Чечню.

Здається, автори дійсно трохи перестаралися. І в майбутньому їм непогано б враховувати факт глобалізації — якщо ти в своїй Америці пишеш, що в Чечні вампіри жеруть гомосексуалістів, то будь готовий до того, що на це образяться і гомосексуалісти, і чеченці.

І вегани, звичайно ж.