Inside. Всередині Джорджа Оруелла

358
0

Насолодившись чудовою Limbo, цим невеселим скроллером від компанії Playdead, було б логічно не пропустити і другу розробку талановитих данців. Благо вона вийшла зовсім недавно і вже встигла вилизано до блиску критиками. Погравши в Inside буквально 15 хвилин, Shakal.Today швидко зрозуміли — так, це офігенно. Але і ще похмурішим і ще безнадійніше, ніж Limbo.

Inside («Всередині»).
Сторінка гри на сайті розробників.
Системні вимоги (рекомендовані):
ОС: Windows 8/10 (64-bit OS)
Процесор: Intel i7 920 @ 2.7 GHz, AMD Phenom II 945 @ 3.0 GHz
Оперативна пам’ять: 8 GB ОЗУ
Відеокарта: NVIDIA GTX 660, Radeon R9-270
DirectX: Версії 11
Місце на диску: 3 GB
Звукова карта: 100% DirectX 9.0 c compatible sound card

При першому знайомстві Inside дуже нагадує навіть не свого попередника, Limbo, але абсолютно іншу гру — Another World. Але «нагадує» тільки в тому випадку, якщо тобі добре за 30 років. Тому що Another World вийшла в 1991 році, задовго до нового шедевра від компанії Playdead. Але щось ці ігри невловимо ріднить; можливо, загальна безрадісна атмосфера… хоча у випадку з Inside все набагато, набагато похмурішим. У Another World ти просто намагався вижити на чужій планеті, і в тебе досить швидко перебували друзі і помічники. В Inside тобі теж будуть допомагати… але не те щоб свідомо, скажімо так. Світ Inside це безрадісна картина існування в милитаризованном мегаполісі, який, подібно Візантійської імперії, виразно йде до своєї загибелі.

Хитрі розробники Playdead знову практично нічого не повідомляють сюжетно. Є якийсь хлопчик, який потрапив у явно незнайомий йому місто. Він знає, що його оточують вороги і робить все, щоб вижити. Для цього у нього не так багато шансів: він беззбройний і фізично не може протистояти супротивникам. Але зате він відмінно плаває, непогано бігає і в цілому досить спритний. А в критичних ситуаціях і добре прикидається місцевим жителем… до яких більше підходить визначення «зомбі».

В Inside ти стартуєш в лісі, і вже перше знайомство з місцевими наводить на сумні думки

Inside взагалі дуже лаконічна гра. Побачивши якийсь важіль, ти відразу розумієш, що за нього потрібно буде смикнути (нотабене: по дефолту, кнопка «використовувати» прикручена до правого «control», на відміну від Limbo). Рідко коли бувають ситуації, в яких які-небудь приміщення або персонажі просто є, і вони ніяк не впливають на прогрес гри. Цей недолік компенсується дуже щільним геймплеєм, з тобою постійно щось відбувається — в Inside без небезпеки за своє життя можна пройти від сили 10-15 кроків. І, звичайно ж, графіка. Анімація головного героя, то, як бігає-стрибає-відкриває люки і навіть віддає богові душу персонаж — чудова. По всьому видно, що над цим пророблена колосальна робота, і хоч обличчя дитини не розібрати (воно намальовано дуже схематично), пластику хлопчика абсолютно природна.

Кругом прожектори, сканери, охоронці… А так хочеться щось поцупити!

Не поступаються анімації і декорації. Так, переважний колор Inside це похмурі сірі тони, з переходом в депресивний темно-синій, але це природно, враховуючи те, в якому місці опинився головний герой. При цьому в Inside немає величезних і з вигляду безглуздих механізмів, які зустрічалися в Limbo: відчувається, що ці гігантські пристрої були розроблені для певних цілей, але потім щось пішло не так і всі ці масивні важелі, крани і ферми прийшли в непридатність.

Крихітний хлопчик у угасающем місті, в якому бродять озброєні військові, зомбовані жителі і підступні монстри — картина виходить дуже безрадісна.

Не зникла і фірмова «лимбовская» парадоксальність деяких прийнятих рішень. Не будемо спойлерити, але виконання певних завдань зажадає від тебе не просто напружити мозок, але і підійти до питання… з гумором. З таким похмурим, гумором. Але взагалі головоломки, як здалося Shakal.Today, помітно легше, ніж у попередниці Inside. І виглядають вони більш сюжетно, інтерактивно — на противагу іноді досить утомительному стрибків по платформах в Limbo. І тепер потрібно бути не просто спритним, але і сміливим, благо з якогось моменту гра почне підсовувати не просто падають на голову цегла, але дуже підступних і агресивних ворогів. Яким зжерти тебе абсолютно не проблема.

В Inside дуже добре показано, до чого призводить безвідповідальність у тваринництві

Підсумовуючи. Наскільки хороша була Limbo, настільки й прекрасна Inside. Крихітний хлопчик у угасающем місті (або величезному кораблі?), в якому бродять озброєні військові, зомбовані жителі і підступні монстри — картина виходить дуже безрадісна. Inside, при всьому своєму відсутності виразної історії, вміє розповісти багато чого в процесі проходження, і ці відкриття тобі не сподобаються. Цілком можливо, що весь світ гри це зла сатира на світ реальний, або навіть вільне виклад безсмертної антиутопії Джорджа Оруелла «1984» — так чи інакше, але в такому місці не хочеться бути.

Але треба бігти вперед, і вже чути страшний гавкіт величезних псів, а до рятівного ліфта ще так далеко…

Галерея Inside


data description=”Давня Another World як попередниця Inside”>

data description=”Крастися тихіше води і нижче трави — головна стратегія виживання”>

data description=”Кругом зомбовані жителі, немов змінили російського телебачення”>

data description=”Можна зійти за свого і постаратися виглядати як місцевий ідіот”>

data description=”Але це не завжди спрацьовує…”>

data description=”Тому доводиться багато стрибати і бігати”>

data description=”Собаки в Inside дуже небезпечні. І ніхто за ними не прибирає!”>

data description=”Взагалі їх могло б бути поменше”>

data description=”Викрасти підводний апарат — святе”>