І відразу в Жодіно. Роберт Родрігес влаштує новий «Втеча з Нью-Йорка»

379
0

10 років (і навіть більше) у Голлівуді намагалися зробити новий фільм про «Змія» Плисскина — одноокого героя культового екшн-трилера Джона Карпентера. Але тільки в 2017 році, коли свіжих ідей у Фабрики Мрій зовсім не залишилося, справа зрушилася. Так, у нас буде новий «Втеча з Нью-Йорка». І, на жаль, мізків знову вистачило тільки на ремейк.

Нагадаємо сюжет класики, яку хочуть заразити осучаснити:

«1997 рік. Весь острів Манхеттен — одна велика в’язниця суворого режиму. Багато років йде Третя світова війна. Президент захоплений групою революціонерів і посаджений у в’язницю. Ветеран війни Плисскен повинен визволити президента із цієї зони безмежної жорстокості, а часу в нього обмаль. Якщо він не врятує президента вчасно, то загине сам. Йому введений смертельний препарат, а протиотруту він отримає після повернення».

Отже, за переробку взявся Роберт Родрігес. Ще років сім тому ми б написали «нереально крутий Роберт Родрігес», але сьогодні режисеру 48 років, останній його не провалився в прокаті фільм вийшов аж у 2010 році і взагалі мужик скотився. Але нещодавно Роберт закінчив зйомки фільму «Бойовий ангел» (сценарій до якого писав, в тому числі, і Джеймс Кемерон), і є слабка надія, що Родрігес хоча б заробить грошей. І ось «Втеча з Нью-Йорка», проект, який хотіли взяти собі багато, але зважився тільки автор «Міста гріхів».

У першому фільмі грала колишня дружина Карпентера,
Едрієнн Барбо. І в неї був величезний талант!

Поки ми знаємо небагато. Ремейком рулить студія Fox. Сценарій написав серіальний товариш Ніл Крос. Сам 69-річний Джон Карпентер, який давним-давно махнув рукою на режисуру і пише тільки сценарії для нескінченних короткометражок-ремейків його ж «Хеллоуїна», значиться виконавчим продюсером. Хочеться написати щось на кшталт «ну фільм в надійних руках, Карпентер простежить», але вогонь в очах цієї людини давним-давно погас і взагалі в останні роки він значно цікавіше як композитор, ніж як людина кіно. Що не заважає йому захоплюватися Родрігесом в твіттері і називати його «великим». Ну а що йому залишається, власне.

Нагадаємо, що сам Карпентер вже повертався до свого героя. Це сталося в 1996 році, коли він навіщось зняв «Втеча з Лос-Анджелеса». Фільм хоч і вийшов через 15 років після «Втечі з Нью-Йорка», але виглядав не сиквелом, але ремейком. Карпентер просто трохи змінив сюжет і декорації, і навіть спецефекти виглядали так, наче їх клепали на коліні в лампових 80-х. Забавно, але в 2011 році вийшов фільм «Напролом» Джеймса Метера, який теж безсоромно копіював «Втеча з Нью-Йорка». Настільки, що Карпентер не витримав, подав у суд і став багатшим на 20 тисяч євро. Знали б глядачі «Втечі з Лос-Анджелеса» що так можна робити, теж би напевно засудили Карпентера.

Будемо сподіватися, що Родрігес переробить класику хоча б трохи більше, ніж це зробив у свій час ледачий Карпентер. До речі, поки незрозуміло, хто стане новим «Змієм» Плисскиным. Два рази їм був Курт Рассел, але сьогодні актор ніяк не виглядає м’язистим героєм.

І на щастя для всіх нас, постарів і улюбленець Родрігеса, актор Антоніо Бандерас, так що режисерові доведеться шукати когось ще.