Half-Life — 20 років (ти старий). Подарунки олдфагам!

426
0

Якщо вчора ти не підняв келих за Фрімена, то ти не можеш вважати себе геймером. Якщо вчора ти не взяв в руки монтировку і не пішов шльопати хедкрабов, то ти даремно жирів всі ці роки у компа. 19 листопада 1998 року відбувся реліз першого Half-Life, і в той же день геймери всього світу зрозуміли, що Unreal, що вийшла в травні того ж року, перестала бути великою грою.

Крім нескінченного ниття в соціальних мережах про те, що «нині не те, що нещодавно» і що ми чекаємо Half-Life 3 вже більше десяти років, гейм-девелопери і причетні до них підготували всім нам кілька подарунків. Перший — анонс довгоочікуваного продовження фанатського рімейка під назвою Black Mesa, перша частина якого (до світу Зен) вийшла аж у 2012 році.

Black Mesa відтворює оригінальну гру Half-Life, використовуючи розширені можливості движка Source, з переробленими текстурами, моделями і рівнями, створюючи більш-менш сучасний геймплей. У грі немає нової зброї, проте були залишені функції «спринт» і бінокль з Half-Life 2. Творці модифікації зробили повністю синхронну сюжетну лінію, лише кілька змінивши її, не порушуючи загального посилу і балансу ігрової механіки. Також в грі була введена система досягнень.

Black Mesa створюється болісно довго і з великими труднощами, але це і зрозуміло — модифікація робиться у вільний від роботи час і безкоштовно (точніше, робилася — як нас поправили читачі, зараз автори безкоштовну legacy-версію зі свого сайту прибрали і продають нову, за 11 доларів, в Steam). Але тим важливіше результат:

І ось нам представили інопланетний світ Зен, абсолютно несхожий на те, що ми побачили в першій частині модифікації. Поки доступний тільки трейлер і обіцянки випустити фінальну частину Black Mesa «до кінця весни 2019 року», однак ми всі прекрасно знаємо, що терміни неодноразово переносилися. Але побачивши таку красу, можна почекати ще пару років:

Однак якщо вже зовсім в лом чекати, то ви можете завантажити Half-Life Black Mesa: Azure Sheep від іншої групи незалежних розробників, HECU Collective. Там не світ Зен, а знову ходіння по секретних лабораторій, так і головний герой це не легендарний Фріман, але всього лише негр-охоронець з KFC, але в цілому мод зроблений цілком пристойно. І навіть який-ніякої стелс присутній. Скачати можна тут.

І ще один подарунок старим, товстим, трясущимся фанатам Half-life. Ютубер під ім’ям Noclip виклав трейлер свого документального фільму, присвяченого легендарному проекту Valve і його впливу на індустрію. Як каже автор, у ході підготовки свого фільму він не спілкувався ні з ким з Valve, однак опитав десятки інших людей з індустрії, на яких вплинула ця гра. Поки готовий трейлер, весь фільм обіцяють пізніше:

Загалом, приводів повернутися в Half-life предостатньо. А якщо ви досі чомусь взагалі не бачили цю гру, то ми вам заздримо подвійно!

Цей матеріал був би неможливий без підтримки сайту Investing.com — глобального фінансового порталу в 20 версіях і на 18 мовах.