Гарячі єврейські штучки. Shakal.Today в Ейлаті

408
0

Неадекватно високі ціни, м’який і комфортний клімат та чисте коралове море — все це єврейський Ейлат, коли місто-порт, а сьогодні центр туризму і місце, де можна спокійно «тюленить». Головне, не намагатися економити — для цього, будь ласка, в Йорданію або Єгипет. А ще краще додому.

Самий південний місто Ізраїлю, Ейлат зайняв стратегічну позицію, давши євреїв вихід у Червоне море. Становище у міста унікальне, тому що вийшовши на берег Ейлата, можна по ліву руку побачити Йорданію, а праворуч — Єгипет. Колись давно це був просто порт в центрі пустелі, але з роками морська гавань обросла, як черепашками, своїми жителями, які, зрештою, дали життя новому місту. А завдяки зручному розташуванню, сухому клімату і дуже теплим зим, в 20 столітті сюди почали приїжджати туристи. І нинішній Ейлат це, насамперед, будинок для мандрівників, любителів дорогого шопінгу і, звичайно ж, дайверів — тут збереглися коралові рифи і дуже різноманітна місцева підводне життя.

Як відомо, «Арабська весна» зробила дуже проблемним відвідування взимку Тунісу і Єгипту — всі ці країни сьогодні сильно втратили в туристичному плані, хоча не так давно саме там любили відпочивати взимку європейці і вихідці з країн колишнього союзу. Зараз пухкий тілом європеєць шукає більш спокійні місця, де б він міг спокійно погрітися взимку на сонце і купуватися, не побоюючись ні за свій гаманець, ні за самого себе. Єврейський Елайт в цьому плані ідеальний варіант — з теплим кліматом, цивілізованим місцевим населенням та іншими ништяками. За деякими нюансами, звичайно. Отже, наш невеликий розповів про Ейлаті!

Загальне враження

Приємно, що і в Ізраїлі реалізують горілку в пластикових стаканчиках. Це так по-слов’янськи!

Дивлячись на фотоньки Ейлата, можна подумати, що це илитный курортне місто, під стати монументальним мегаполісам Саудівської Аравії. Але це зовсім не так. Так, в Ейлаті є квартал з величезними і багатими готелями (і дуже невдалими, в дусі ТЦ «Замок» у Мінську), але це, по відчуттях, далеко не весь Ейлат. Тому що він крихітний, не набагато більше злітно-посадкової смуги аеропорту, який розташований прямо в центрі міста. Справжній Ейлат бруднуватий, неохайний, з бомжами-жебраками і численними вуличними музикантами, які чистою російською мовою горланять старі радянські хіти. Тут часто пахне прогірклим рослинним маслом, на дорогах зустрічаються неадекватні водії, а в торгових центрах сидять охоронці з автоматами. Чи погано це все? Звісно ж, ні! Всі разом надає Ейлату свою чарівність, а якщо взяти до уваги ідеальний клімат, чисте море і різноманітність морепродуктів — це місто стає мало не раєм на землі.

Так, ти ніколи не забудеш того, що ти в Ізраїлі. Країні, яка давним-давно звикла жити в стані війни. Ретельний, багаторівневий огляд в аеропорту, військові катери в акваторії, автоматники на вулицях і колом паркани з колючим дротом — Ейлат не виняток у мілітаризованою політиці Ізраїлю. З іншого боку, якщо один дебіл, якому уявні боги раптом накажуть зжерти свій хер, а потім підірвати з десяток туристів, зуміє здійснити свій задум — Ейлату буде нанесений величезний збиток репутації. Тому і туристам доводиться миритися з оглядами, перевірками та інспекціями. Втім, останнім реалії взагалі всього цивілізованого світу, не тільки Ізраїлю.

Шопінг

Чи немає на цьому знімку прояви расизму або нетолерантності?..

Важко зрозуміти, навіщо сюди їхати в плані покупок. Тому що ціни в Ейлаті можна порівнювати з паризькими. Дорого все і відразу. Елементарне порівняння цін вмісту місцевих бутиків призводить до думки про те, що євреї, мило посміхаючись, накручують тут по 30-40% абсолютно на весь асортимент, починаючи від духів, і закінчуючи технікою. При цьому магазинів тут вистачає, і в них навіть хтось ходить.

Є версія, що, враховуючи сезонність Ейлата, взимку тут здебільшого тусуют літні європейці, яким ціни байдужі, і вони можуть собі дозволити купувати дорожче з тієї простої причини, що можуть собі таке дозволити. І роблять свій шопінг просто із задоволення. Але диким і вбогим шакалам, а навіть вулична шаурма ціною в 10 доларів річ досить дивна, якщо не шокує. З іншого боку, не подобається — їдьте в свій Ізраїль! Т. е…. стоп, немає, їдьте в свій Мінськ і не виступайте!

Жрачка

Звичайний обід в Ейлаті десь в межах 25 доларів, і це без бухла

Ейлат це не скільки корали, тепле, прозоре до огиди море і пальмочки-фигальмочки. Це ще й океани ЇЖІ. Будучи морським містом, Ейлат готовий знищити всіх арабів голодних в радіусі 5 кілометрів і потім ще добити кожного фалафелькой. Середній чек, якщо без бухла — 100 шекелів, тобто приблизно 25 доларів. Але враховуй, що з тебе додатково можуть взяти за:

  • Сервіс;
  • За хліб, який ти не замовляв, але тобі його все одно принесли;
  • За важку працю офіціанта — чайові.

Зате порції невдолбенные, просто безмежні! Якщо ти Невелике Істота, то ти цілком можеш насититися лише одним яким-небудь солодким салатом. А якщо ти Справжній Слов’янин і тобі добрий центнер живої ваги, то тебе чекає довга і кропітка робота по переробці меню — тому що все буде смачно, свіжо і неймовірно апетитно. А весь цей час навколо тебе будуть витанцьовувати офіціанти і верещати від захвату кожен раз, коли ти захочеш задоволено знудити.

До речі, пов’язані величезні порції в ресторанах і кафе Ейлата з кількістю жиру на єврейських жінок? Деякі з них, нестарі ще, досягають просто рубенсівських форм — настільки, що це порушувати вже не може ні при якій можливості. Зате самі эйлатки, здається, від таких от справ комплектують трохи менше, ніж ніяк — просто ще відчайдушніше користуються косметикою і ще частіше ходять в нейл-бари. Хоча могли б просто менше жерти.

Морько та розваги

Чистий пляж, кришталеве море і дуже смачні морепродукти — потрібно анексувати Ейлат і приєднати його до Білорусі! #Эйлатнаш

Море абсолютно чарівне. Тепле, прозоре, а у вечірні години, коли Ейлат помітно охолоджується, Червоне море перетворюється на парне молоко. Пляжі безкоштовні, і взимку малолюдні. Ну правда, як сказати безкоштовні — в Эйлайте нічого не буває просто так, той самий брудний і порваний лежак з парасолькою обійдеться тобі в кругленьку суму. Але можна просто лежати як тюлень на пісочку, сором’язливо прикривши разбухшее від морепродуктів пузо рушником з готелю. І, на відміну від Єгипту, ніхто тебе на пляжі не буде мучити нескінченними пропозиціями про екскурсіях або тикати в обличчя розведеним водою коктейлем ціною в твою тижневу зарплату. На зимовому пляжі Ейлата всім на тебе пофіг, лежи собі і покрывайся мухами бронзової скоринкою.

Якась Жасмин пропонує їй передзвонити. Втратила телефон напевно

Набридло морько? Тоді можна окультуритися. Відвідати, скажімо, місцевий музей, або чудовий Ботанічний сад, або навіть повтикати у відмінний музичний фонтан у центрі міста. І, звичайно ж, ніяк не можна пропустити знамениту підводну обсерваторію Ейлата, як перший крок у вивченні дивного місцевого коралового рифу.

Ну або можна тупо нажратися в мотлох ввечері на пляжі — законом не заборонено! Благо алкоголю в місті багато, і він досяжний. А потім на нічну дискотеку, і так до ранку — молоді євреї саме так і роблять, і з задоволенням закрутять голову будь-якому туристу. Але без шкоди для останнього — туристична поліція тут є, і працівники там, за переказами, дуже суворі. Як, втім, і всі представники закону в Ізраїлі.

А ще в Ейлаті можна зайнятися споттингом — спостереженням за літаками, благо аеропорт прямо в центрі міста. Ось як роблять ці хлопці:

Правда, вже зовсім скоро цей аеропорт закриється, і йому заміною стане зовсім новий, з міжнародним статусом.

Котики

«Дивись, Сара, знову цих білорусів до нас пустили. Знову будуть у нас красти їжу»

Ейлат — котообразующий місто. По всьому видно, що цих млосних, пухнастих, мордаті чудовиськ підтримують в місті на муніципальному рівні. Тому що виглядають і поводяться коти в Ейлаті абсолютно розкуто і впевнено. Їх не просто годують тим, що не зміг доїсти черговий обожравшийся білорус — у котів у місті є навіть свої поїлки з дахами, куди їм насипають якісну котячу їжу. Такий кіт не піде на брудного миша — гризуна потрібно буде спочатку відвести до ветеринара, помити, причесати і тільки потім у ввічливій формі запропонувати котику. А свій «Кітікет» ти сам жри, білорус. Справжній ейлатский кіт вище цього.

P. S.

Приблизно такий він, Ейлат. Російськомовний (за великим рахунком), небагатолюдний, багатий, і багато в чому підпадає під класичне визначення про «місто контрастів». І це, звичайно, не серце Ізраїлю, а його виставкова, іменна частина. Справжня Свята земля багато північ, де стародавній Єрусалим, Моссад, Стіна Плачу і інше, інше. З іншого боку, можливо саме з Ейлата і потрібно починати своє знайомство з єврейською культурою. Потихеньку, помаленьку просочуватися всім цим.

Головне — без фанатизму.

Але що вони знайшли в цьому Ейлаті? Адже всього у 4 500 кілометрах від нього чудовий білоруський Слонім!

Текст, фото: Shakal.Today