Farming Simulator 17. Гнойовий romantique

419
0

Лінійка найстаріших і, як вважається, найбільш вдалих симуляторів білорусів поповнилася новим екземпляром, цього разу під сімнадцятим номером.

Farming Simulator 17 («Симулятор фермерства 17»).
Сторінка гри на сайті розробників.
Системні вимоги (мінімальні):
ОС: Windows 7, Windows 8, Windows 10
Процесор: 2.0 GHz Intel або еквівалент
Оперативна пам’ять: 2 GB ОЗУ
Відеокарта: Nvidia Geforce GTS 450 серія, AMD Radeon HD 6770 (min 1GB VRAM)
Мережа: широкосмугове підключення до інтернету
Місце на диску: 6 GB

Як відомо, франшиза Farming Simulator дає відмінну можливість повозитися в гівні, забруднити руки мазутом, грюкнути склянку спирту і взагалі відкрити в собі приховані таланти колгоспника фермера або механізатора. Перша частина вийшла в 2008 році і відразу стала хітом, породивши цілий жанр «симулятор фермерства». Відповідно, стали множитися і клони ігри, кожен іншого страшніше. Про такий свіжої копипасте Shakal.Today писали і самі — Pure Farming 2017 за всіма статтями виглядав спробою скопіювати відомий бренд, не пропонуючи нічого натомість. І після анонсу в серпні 2016 року, ніяких виразних новин про витівки не було. Що як би натякає. Але так чорт з ним, повернемося до нашим коровам. Тобто до Farming Simulator 17!

Вступ обов’язкове

Головні претензії до розробників з Giants Software полягали завжди до одного — гра від версії до версії мало змінювалася. Тобто візуально Farming Simulator 13 від Farming Simulator 15 досить важко відрізнити — шматок текстури замість повноцінного неба, не змінюються з версіями страшненькі будови і пластикова, іграшкова техніка. Додамо до цього плоскі, як Кіра Найтлі, поля, геометрія яких змінюється тільки в суворо визначених місцях. І не забудемо тупорылую бізнес-модель, суть якої зводився до продажу свого врожаю кому-небудь подорожче. Кредит довіри до Giants Software від серії до серії падав. Бо обіцянки розробників в 2016 році «виправити всі-всі-всі» і прислухатися, нарешті, до думок гравців сприймалися як чергове бла-бла-шоу. Чи ні? Давайте розбиратися!

Farming Simulator 17. Основні зміни

Вони дійсно підкрутили графон! Перероблена вода та світло, додані різні спецефекти, кольору перестали бути вырвиглазно-кислотними (ну, майже). Тепер Farming Simulator дійсно виглядає більш-менш сучасним продуктом. Правда, дальність промальовування більше не стала. Чим це викликано, незрозуміло. Зате налаштувань відео сильно додалося, т. к. гра трохи більш ненажерливим. З іншого боку, якщо у тебе нормальний комп, то викрутивши налаштування на максимум, можна домогтися хоча б не стыдной картинки. Більше ніяких квадратних корів, як говориться. Але є одне неприємне «але» — в принципі, така графіка була можлива і в попередніх версіях гри… Стараннями народних умільців випускалися моди, які значно підтягували картинку. Так що якщо тобі не сподобається, що і в цій версії з неба летить щось більше схоже на пух, а не на сніг — шукай і став відповідний мод. Благо Farming Simulator 17 моди теж підтримує.

Раніше фізика в грі виглядала приблизно так…

Giants Software прочитали підручник з фізики! Якщо раніше твій багатотонний комбайн міг від удару об дерев’яний паркан у прямому сенсі цього слова злетіти в небо на сотню віртуальних метрів, то в Farmer Simulator 17 така дикість навряд чи можлива. Машини нарешті-таки знайшли плавний хід і інерцію, тепер хоч трохи відчуваєш, що керуєш важкою і неповороткою машиною, а не невагомою іграшкою. І навантажуючи машину або прицепляя до неї різні агрегати ти бачиш, як просідають під вагою колеса. На такі зміни треба було всього 8 років! Але ось двигун і коробка передач на тих же тракторах як і раніше ведуть себе ненатурально, з майже миттєвим розгоном і гальмуванням. Правда, це не відчувається, коли граєш з джойстиком. Але до реалізму тієї ж SpinTires ще не просто далеко, але нескінченно далеко.

Більше тракторів «Беларус»! Техніки стало ще більше, хоча її і раніше було цілком достатньо. Нові бренди, нові культиватори-плуги-обприскувачі — сотні їх! І тепер твою сільгосптехніку можна кастомизировать — перефарбовувати окремі блоки, змінювати агрегати, колеса, обладнати додатковими пристосуваннями. Дрібниця, а приємно. І навіть з’явилося ручне запалення 🙂

У Farming Simulator 17 з’явилися жінки!

Власне геймплей. Farmer Simulator 17 це дійсно крок вперед. Тепер в полях ти не один, але з конкуренами-сусідами, на яких ти можеш працювати. Ну, не стільки працювати, скільки гастарбайтить — вони платять мало, і з тебе зійде не одна шкура, перш ніж ти назбираєш собі на комбайн краще. Але в цілому сусіди-конкуренти досить тупі і ліниві — штучний інтелект, який ними керує, не буде намагатися тебе обскакати. Останнє вирішується мультиплейрером і живими гравцями, але цю фічу Shakal.Today не перевіряли. А зараз помічені нами нововведення по пунктах:

  • Тепер техніку можна не тільки купувати, але і брати в оренду.
  • Хочеш щось легке перенести самому, без машини? Тепер у твого персонажа з’явилися руки!
  • На самому початку гри можна вибрати за кого грати — за чоловіка або жінку. Феміністки мають бути задоволені.
  • Тепер можна заробляти і на тваринах — свинях. Правда, з цим був пов’язаний серйозний баг (тварин не можна було купити), але цю проблему начебто побороли в патчі першого дня.
  • З’явилися нові культури і кошти для їх обробки та прибирання. Рівно як і спецтехніка для цього. Культури тепер можна розвантажувати в будь-якому місці карти.
  • Оновили картки, тепер вони стали помітно більше і цікавіше (тільки легендарна Соснівка став нагадувати реальну Прип’ять). Але поля, як і раніше, невеликі.
  • З’явилася залізниця і потяг. Чисто для краси, користі від них все одно ніякого 🙂
  • Інтерфейс (ПДА) трохи перероблений і тепер трохи більш зрозумілий і зручний.

Висновок

Давити пішоходів у Farming Simulator раніше не можна, і це серйозне упущення

Звичайно, ми чекали більшого. І більш очевидних рішень з графікою-фізикою, і більш серйозних зрушень з економікою. Але вже спасибі за те, що Giants Software хоча б використовували чужі ідеї — впровадили в свій продукт безліч користувальницьких модів з Farmer Simulator 15. А це означає, що розробники хоча б прислухаються до тих людей, які дають їм гроші. Дивись, до Farmer Simulator 30 гра стане зовсім цукеркою!

P. S. Якісь підозріло однакові відгуки на гру в Стиме. Невже Giants Software найняли платних російськомовних коментаторів, пам’ятаючи про всенародної любові в нашому регіоні до метушні в гної?