«Експеримент «Офіс». Просри дедлайни

555
0

Можна подумати, що це все зла, найлютіша сатира на офісну життя чи натяк на те, що люди це всього лише тварини в дорогих костюмах. Але ні, «Експеримент «Офіс» це чисте і незамутненное божевілля від хоррор-мейкера, який просто веселився під час зйомок.

«Експеримент «Офіс» (The Belko Experiment)
Режисер: Грег Маклін
У ролях: Джон Галлахер мл, Тоні Голдуїн, Адріа Архона
Дата прем’єри: 2016 рік

Сюжет: кілька десятків співробітників міжнародної корпорації «Belko» раптом перетворені в жорстоких і нещадних вбивць. А вся справа в таємничий голос, який наказує їм вбивати виходячи з своїх «переваг», інакше будуть знищені абсолютно все. Ситуацію ускладнює повна ізольованість і відсутність надії на порятунок…

Режисер Грег Маклін прославився 10 з гаком років тому своїм хоч і тупим, але досить жорстоким слэшером «Вовча яма». Потім він зняв непогане продовження, але потім раптом вдарився в треш — оживив гігантського крокодила і нацькував його на смачних і поживних людей. У минулому році Грег випустив «Темряву», як пишуть, вільну версію нескінченних «Астралов» — іншими словами, зробив фільм, який може зацікавити тільки самих стійких. І ось «Експеримент «Офіс», який отримав несподівано великий прокат та хороший фідбек: «АААА СКІЛЬКИ Ж ТАМ КРОВІ!!!». Чим і привернув нашу увагу.

«Хто грів рибу в мікрохвильовці?!!»

Так, тут занадто багато від «Королівської битви» Киндзі Фукасаку, «Куба» і, скажімо, «Експерименту» 2000 року. Багато, тому просто забудьте ці фільми або, якщо ви їх ще не дивилися чомусь, зробіть це, але після перегляду «Офісу». Бо п’ятим фільмом Макліна потрібно просто насолоджуватися, як якщо б ви раптом опинилися на бійні в робочі години. Неприємно порівняння? Аж ніяк, якщо ви любите старі-добрі слешер. Бездумні і націлені на одне — заповнити ваші монітори кров’ю, кишками і бігають орущими людьми.

Маклін не сильно старався, вигадуючи свою історію. Він просто обрубував непотрібне

Маклін не сильно старався, вигадуючи свою історію. Він просто обрубував непотрібне. ОК, треба багато м’яса. Візьмемо тоді величезна офісна будівля і кинемо туди якомога більше «білих комірців». ОК, потрібно їх всіх як-то замкнути там. Закриємо якими-небудь сталевими віконницями всі вікна і відрубаємо (хе-хе) мобільний зв’язок. ОК, що далі? Ну що далі. Дамо їм зброю і привід вбивати один одного. Інше вирішимо по ходу зйомок! Ідеально, так? Ми перебільшуємо, але насправді «Офіс» не сильно хитріше всього вищеописаного. Головне завдання фільму — насильство, безсистемне і іноді межує з абсурдом. Героїв тут вирізують на раз-два, і дістається на горіхи абсолютно всім персонажам. Так, є центральний протагоніст, але і він божевільний трохи менше, ніж повністю. І все це на тлі криків, вибухають черепів і персонажів з чергової теорії змови.

«Вибач, люба, але я вейпер»

Приблизно за півгодини режисер випилює всіх непотрібних в кадрі, включаючи шанованих і відомих акторів в Голлівуді (останнє, до речі, МакЛину тільки в плюс). Далі слід класична фінальна сутичка, трохи соплів і несподіваний фінал. Несприятливий, насамперед, своєю невизначеністю і змазаними. Так, там зроблено натяк на можливе продовження, і що насправді історія тільки починається. Але, по-перше, у найближчих планах режисера третя «Вовча яма», по-друге, нам не потрібен сіквел, нам потрібна гарна жирна крапка. А з цим у Макліна не вийшло. Він спробував прочитати глядачам мораль, а вона там точно була не потрібна — занадто адреналіновим було оповідання. Але, в принципі, чого чекати від людини, який далі середньобюджетних слешерів поки нічого могутніше не показав?..

І тим не менше — «Офіс» кльовий. Простий, тупий, кривавий. Іноді потрібно дивитися і таке. Особливо тим, хто роками гниє в опенспейсах!