Дубльований трейлер «Прибуття» та каст «Біжить по лезу 2»: як Дені Вільньов рятує кинофантастику

427
0

Дивна річ — в Голлівуд, зґвалтований вздовж і поперек блокбастерами і ремейками, потроху повертається якісна фантастика. Стараннями таких талантів, як Крістофер Нолан і Дені Вільньов класичний science fiction не просто подобається глядачам, але і, що найважливіше, приносить гроші студіям.

Дункан Джонс («Місяць 2112»), Ніл Бломкамп («Район №9»), Себастьян Кордеро («Європа»), Марк Елайджа Розенберг («Пізнати незвідане») — всі вони, нехай і по-різному, але пробують себе в кинофантастике, дуже складному з точки зору окупності, жанрі. І якщо титани начебто Нолана можуть собі дозволити знімати абсолютно авторське кіно («Интерстеллар»), то його не такі щасливі колеги пробують себе в комерційних формах. І з деяких пір в цей список режисерів, які просувають в маси фантастику, стали включати і Дені Вільньова, відомого по міцним трилерів і похмурим драмам. 48-річний режисер вже зробив собі ім’я на таких добротних стрічках, як «Пожежі», «Полонянки», «Ворог» і «Вбивця» — але Вильневу цього виявилося замало і він поринув з головою в фантастику. В кінці цього року ми спробуємо на зуб його перший досвід в чистій науковій фантастиці — нас чекає «Прибуття»:

На Землю приземлилися величезні, схожі на гігантські насіння від кави, кораблі прибульців. Земляни намагаються налагодити контакт з інопланетянами, але терплять фіаско до тих пір, поки військові не підключають до справи знамениту лингвистку: жінка не тільки починає спілкуватися з прибульцями, але і дізнається дійсну мету їх візиту до нас.

Днями в Мережі був опублікований і перший дубльований трейлер фільму. Він по-доброму вражає, навіть з урахуванням затасканности теми і того, як подають рекламований фільм маркетологи:

Але на цьому внесок Вільнева в святе справу підняття цілини кінофантастики не обмежується. Наступним проектом Дені значиться продовження культової, легендарної, градообразующей фантастики «той, що Біжить по лезу» — через 30 з гаком років знайшлися сміливі і навіть нахабні люди, які зважилися оживити світ реплікантів, вигаданий письменником Філіпом К. Дикому. У 1982 році «той, що Біжить по лезу» не справив враження, навіть незважаючи на участь вже тоді мегапопулярного Харрісона Форда і улюбленця жінок Рутгера Хауера. Але через роки раптом виявилося, що Рідлі Скотт зняв шедевр. І ось, після довгих поневірянь з пошуком режисера, проект під робочою назвою «той, що Біжить по лезу 2» був урочисто вручений Вильневу. Вибір, як вважають Shakal.Today, просто відмінний.

«Той, що біжить по лезу»: теплий ламповий Харрісон Форд і якийсь чувак

В даний момент йде ще тільки підготовка до зйомок, але вже є офіційна інфа щодо задіяних акторів. З відомих там Джаред Літо, Райан Гослінг, Робін Райт, Дейв Батіста і власне 74-річний Харрісон Форд. Форд, як видно, єдиний з каста акторів першого фільму. Як заявляється, «той, що Біжить по лезу 2» це прямий сиквел оригінальної стрічки, а не якийсь довбаний пріквел або страшний ребут. Події у стрічці покажуть логічний розвиток сюжету картини Рідлі Скотта, але з урахуванням минулих років. Сам Скотт, до речі, залишив для себе функції виконавчого продюсера. Прем’єра «Біжить по лезу 2» поставлена на 2017 рік, і є шанси, що це реальні терміни.

Звичайно, про якість цих стрічок зараз судити ніяк не можна, але таланти Вільньова як постановника ніхто не заперечує, нехай навіть його драма «Вбивця» з Емілією Блант виявилася досить банальною поліцейським бойовиком. Можливо, відчувши, що він йде неправильним шляхом, Вільнев різко звернув убік зірок, космосов та андроїдів.

А це дорога хоч і небезпечна і непередбачувана, але дуже цікава.

Дені Вільньов знає толкъ!